February 18, 2022
|
Jones FL - Orlando, FL
|
Timing: Elite TIming

Girls' 60 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Ja'Mese Heard   Jones 7.89 0.5
2 Nauti'ka Robinson JR Olympia 8.05 0.3
3 Jamyhia Scott FR Mount Dora 8.14 1.2
4 Delicia Lawrence SR Evans 8.17 0.5
5 Emily Powelson   First Academy (Orlando) 8.18 0.3
6 Rayona Ocasio FR Jones 8.31 0.6
7 alexia cockrell   Jones 8.32 0.5
8 Carmen Simmons SO Horizon 8.34 0.7
9 Maya Abraham   Olympia 8.35 0.6
10 Chloe Solomon   Olympia 8.38 0.6
11 Sydney Jones JR Edgewater 8.43 +0.0
12 Cadence O'Neil FR Mount Dora 8.47 1.2
13 Zariah Starling SR Eustis 8.50 0.4
14 Brooklyn Bryant FR Jones 8.51 +0.0
14 Armoni Hickson   Olympia 8.51 0.4
16 Caleigha White FR Lake Wales 8.54 +0.0
17 Mariaya Reed FR Jones 8.56 0.4
18 Quanteria Zackery FR Jones 8.59 1.2
19 De'Nasia Jennings SR Edgewater 8.60 0.4
20 Keylana Cochran FR Mount Dora 8.64 0.3
21 Auriel Shuffield FR Jones 8.69 +0.0
22 Megan Ufer SR Mount Dora 8.74 NWI
23 Arien West JR Lake Wales 8.74 0.5
24 Skyler Carter FR Eustis 8.78 0.7
25 Emilee Westbrook FR Eustis 8.81 +0.0
26 Sydnee Massey   Olympia 8.82 0.4
27 Mariah Koester JR Mount Dora 8.84 NWI
28 EUNICE PIERRE SR Oak Ridge 8.86 0.7
29 LaZaria Giddens SO Evans 8.86 +0.0
30 Azia Ginn FR Horizon 8.92 NWI
31 Brianna Cooper SR Orlando Christian Prep 8.92 0.5
32 Anyhia Taylor JR Eustis 8.93 0.7
33 Anaya Vil   Olympia 8.96 1.2
34 Neviah Reed McKillop FR Eustis 8.96 0.7
35 Serena Tomlinson JR Eustis 8.96 0.6
36 Arlinda Roundtree   Olympia 8.97 0.7
37 Shelvany Goin FR Oak Ridge 8.99 +0.0
38 Paris Smiley FR Horizon 9.00 0.3
39 Miosha Hughes SO Oak Ridge 9.00 1.2
40 zy'aire Griggs FR Jones 9.06 0.6
41 Korey Ardon SO Olympia 9.06 0.5
42 Shariel Palmer SR Evans 9.07 +0.0
43 Dantasia Taylor SO Eustis 9.07 0.7
43 Takiyah White FR Mount Dora 9.07 0.4
45 Madison Zeisloft-Acree   First Academy (Orlando) 9.08 0.7
46 Lamareia Roundtree   Olympia 9.10 +0.0
47 Ka'Troya Collier FR Jones 9.20 NWI
48 Jayanna Dorn FR Evans 9.22 NWI
49 Shaniya Davis SO Eustis 9.24 0.3
50 Olivia White FR Horizon 9.25 0.7
51 Menea Duncan JR Eustis 9.27 1.2
52 Alexis Dawson SO Mount Dora 9.28 0.7
53 Makayla McKinzie FR Horizon 9.46 0.4
54 Daniela Cardenas   First Academy (Orlando) 9.46 0.6
55 Annabelle Shook FR Eustis 9.54 1.2
56 Ava Taylor FR Eustis 9.58 0.6
57 Jessica Husebye FR Mount Dora 9.69 +0.0
58 Laura Weeden SO Horizon 9.88 0.3
59 Dominique Lindsey FR Edgewater 9.94 +0.0
60 Joby Ayala JR Mount Dora 10.02 +0.0
61 Hannah Scott SO Mount Dora 10.04 1.2
62 Veronique Jacquet FR Evans 10.06 0.7
63 Mercy Nwosa JR Lake Wales 10.33 1.2
63 Ilaria Deiana JR Mount Dora 10.33 1.2
65 Ainsley Homich JR Mount Dora 10.34 NWI
66 Alice Banegas Bruzzone JR Mount Dora 10.62 0.5
67 Anna Gordon   Olympia 23.59 +0.0
  Gabrielle Walters   First Academy (Orlando) NT -
  Nubia Rodgers   Olympia NT -
  Briana Naim SO Horizon DNS -
  Jessica Gracia   Olympia DNS -
  Jakayla Garcia JR Lake Wales DNS -
  Jayla Greene SR Lake Wales DNS -
  Abby Misch   Olympia DNS -
  Amberlyn Gonzalez JR Olympia DNS -
  Sadie Davis JR Mount Dora DNS -
  Olivia Hebert   First Academy (Orlando) DNS -
  Milani Chadwick JR Lake Wales DNS -
  Alisson Garcia SO Edgewater DNS -
  Makayla Sookdeo JR Eustis DNS -
  Naomi Butler FR Orlando Christian Prep DNS -
  Riyanna Byrd FR Orlando Christian Prep DNS -
  Trinity Harden SO Orlando Christian Prep DNS -
Girls' 60 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Ja'Mese Heard   Jones 7.89
4 Delicia Lawrence SR Evans 8.17
7 alexia cockrell   Jones 8.32
23 Arien West JR Lake Wales 8.74
31 Brianna Cooper SR Orlando Christian Prep 8.92
41 Korey Ardon SO Olympia 9.06
66 Alice Banegas Bruzzone JR Mount Dora 10.62
  Jessica Gracia   Olympia DNS
Girls' 60 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Nauti'ka Robinson JR Olympia 8.05
5 Emily Powelson   First Academy (Orlando) 8.18
20 Keylana Cochran FR Mount Dora 8.64
38 Paris Smiley FR Horizon 9.00
49 Shaniya Davis SO Eustis 9.24
58 Laura Weeden SO Horizon 9.88
  Naomi Butler FR Orlando Christian Prep DNS
  Briana Naim SO Horizon DNS
Girls' 60 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Jamyhia Scott FR Mount Dora 8.14
18 Quanteria Zackery FR Jones 8.59
33 Anaya Vil   Olympia 8.96
55 Annabelle Shook FR Eustis 9.54
  Makayla Sookdeo JR Eustis DNS
  Trinity Harden SO Orlando Christian Prep DNS
  Jayla Greene SR Lake Wales DNS
  Jakayla Garcia JR Lake Wales DNS
Girls' 60 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Carmen Simmons SO Horizon 8.34
24 Skyler Carter FR Eustis 8.78
28 EUNICE PIERRE SR Oak Ridge 8.86
34 Neviah Reed McKillop FR Eustis 8.96
45 Madison Zeisloft-Acree   First Academy (Orlando) 9.08
50 Olivia White FR Horizon 9.25
52 Alexis Dawson SO Mount Dora 9.28
62 Veronique Jacquet FR Evans 10.06
Girls' 60 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Cadence O'Neil FR Mount Dora 8.47
39 Miosha Hughes SO Oak Ridge 9.00
51 Menea Duncan JR Eustis 9.27
61 Hannah Scott SO Mount Dora 10.04
63 Ilaria Deiana JR Mount Dora 10.33
63 Mercy Nwosa JR Lake Wales 10.33
  Sadie Davis JR Mount Dora DNS
  Olivia Hebert   First Academy (Orlando) DNS
Girls' 60 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
22 Megan Ufer SR Mount Dora 8.74
27 Mariah Koester JR Mount Dora 8.84
30 Azia Ginn FR Horizon 8.92
47 Ka'Troya Collier FR Jones 9.20
48 Jayanna Dorn FR Evans 9.22
65 Ainsley Homich JR Mount Dora 10.34
  Nubia Rodgers   Olympia NT
  Gabrielle Walters   First Academy (Orlando) NT
Girls' 60 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Sydney Jones JR Edgewater 8.43
14 Brooklyn Bryant FR Jones 8.51
21 Auriel Shuffield FR Jones 8.69
46 Lamareia Roundtree   Olympia 9.10
57 Jessica Husebye FR Mount Dora 9.69
60 Joby Ayala JR Mount Dora 10.02
67 Anna Gordon   Olympia 23.59
  Milani Chadwick JR Lake Wales DNS
Girls' 60 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
16 Caleigha White FR Lake Wales 8.54
25 Emilee Westbrook FR Eustis 8.81
29 LaZaria Giddens SO Evans 8.86
37 Shelvany Goin FR Oak Ridge 8.99
42 Shariel Palmer SR Evans 9.07
59 Dominique Lindsey FR Edgewater 9.94
  Abby Misch   Olympia DNS
  Amberlyn Gonzalez JR Olympia DNS
Girls' 60 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Zariah Starling SR Eustis 8.50
14 Armoni Hickson   Olympia 8.51
17 Mariaya Reed FR Jones 8.56
19 De'Nasia Jennings SR Edgewater 8.60
26 Sydnee Massey   Olympia 8.82
43 Takiyah White FR Mount Dora 9.07
53 Makayla McKinzie FR Horizon 9.46
  Alisson Garcia SO Edgewater DNS
Girls' 60 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Rayona Ocasio FR Jones 8.31
9 Maya Abraham   Olympia 8.35
10 Chloe Solomon   Olympia 8.38
35 Serena Tomlinson JR Eustis 8.96
40 zy'aire Griggs FR Jones 9.06
54 Daniela Cardenas   First Academy (Orlando) 9.46
56 Ava Taylor FR Eustis 9.58
Girls' 60 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME
32 Anyhia Taylor JR Eustis 8.93
36 Arlinda Roundtree   Olympia 8.97
43 Dantasia Taylor SO Eustis 9.07
  Riyanna Byrd FR Orlando Christian Prep DNS