February 18, 2022
|
Jones FL - Orlando, FL
|
Timing: Elite TIming

Girls' 300 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Areeyanna Bonds SO Lake Wales 42.22
2 Abrianna Scott FR Evans 42.40
3 Ar'briel Scott JR Evans 42.54
4 Alisha Boyer JR Evans 42.57
5 Queen Boyer JR Evans 43.08
6 Maya Abraham   Olympia 43.28
7 Mariama Kamara JR Evans 43.49
8 Kemaj Moore JR Evans 43.59
9 Jayla Sullivan SO Evans 43.81
10 Nauti'ka Robinson JR Olympia 44.42
11 Milani Chadwick JR Lake Wales 44.46
12 Lizzie Seus   Jones 44.69
13 Chloe Solomon   Olympia 44.85
14 nicole shorter   Jones 46.23
15 Cadence O'Neil FR Mount Dora 46.32
16 Janiya Bent FR Jones 46.44
17 Caleigha White FR Lake Wales 46.48
18 Saesha Moise SO Edgewater 46.66
19 Brooklyn Bryant FR Jones 46.75
20 Arien West JR Lake Wales 47.13
21 Megan Ufer SR Mount Dora 47.42
22 Decoursha Riley JR Edgewater 47.49
23 Mikeldra Patterson SO Oak Ridge 47.61
24 Armoni Hickson   Olympia 47.70
25 SERENITY GARY JR Oak Ridge 47.86
26 Mariah Koester JR Mount Dora 48.17
27 Aubrey Frost FR Evans 48.35
28 EUNICE PIERRE SR Oak Ridge 48.40
29 Arlinda Roundtree   Olympia 48.55
30 Calista Mason   First Academy (Orlando) 48.59
31 Anne Joe Henry SR Oak Ridge 48.67
32 Keylana Cochran FR Mount Dora 48.71
33 Sadie Davis JR Mount Dora 49.23
34 Sandy Scott   Olympia 49.34
35 Sorayah Bacoup SO Edgewater 49.48
36 Neviah Reed McKillop FR Eustis 49.66
37 Dantasia Taylor SO Eustis 49.69
38 Kansas Henry FR Lake Wales 49.70
39 Sydnee Massey   Olympia 49.88
40 Maddie Heald   Olympia 50.06
41 WIDE JOLICOEUR JR Oak Ridge 50.15
42 Ava Gilbert SO Eustis 50.45
43 Ka'Troya Collier FR Jones 50.46
44 Jamyhia Scott FR Mount Dora 50.49
45 Skyler Carter FR Eustis 50.64
46 Kiran Lauderdale FR Lake Wales 51.02
47 De'Nasia Jennings SR Edgewater 51.64
48 Amaya Bien-Aime SO Edgewater 51.68
49 Makayla Dennard FR Jones 51.90
50 Annabelle Shook FR Eustis 51.91
51 A'Kera Leach SO Edgewater 51.92
52 Jessica Husebye FR Mount Dora 52.30
53 Roxxi Ottum JR Mount Dora 52.34
54 Shelvany Goin FR Oak Ridge 52.56
55 Jewel Robinson FR First Academy (Orlando) 52.77
56 Bailey Roman FR Mount Dora 52.96
57 Jocelyn Wanberg FR Eustis 53.04
58 Berline Polydor SO Oak Ridge 54.01
59 Butler Cheyanne FR Mount Dora 54.31
60 Addison Fortenberry FR Mount Dora 55.21
61 Gianna Kelly FR Eustis 55.90
62 Makalya Quaashi FR Orlando Christian Prep 57.85
63 Ava Taylor FR Eustis 59.68
64 EMILY VICTOR SO Oak Ridge 1:01.35
65 Victoria Wilson SO Eustis 1:16.67
  Anna Gordon   Olympia DNS
  Jayanna Dorn FR Evans DNS
  Taja-Mya Bennin FR Horizon DNS
  Katelynn Lehman FR Horizon DNS
  Tyla Jenkins JR Lake Wales DNS
  Lamareia Roundtree   Olympia DNS
  Abby Misch   Olympia DNS
  Nubia Rodgers   Olympia DNS
  Aniya Rhoden   Olympia DNS
  Jessica Gracia   Olympia DNS
  Amberlyn Gonzalez JR Olympia DNS
  Korey Ardon SO Olympia DNS
  Bayley Sookdeo FR Eustis DNS
  Carmen Ellison FR Eustis DNS
  Toni Belcher SO Edgewater DNS
  Sydney Jones JR Edgewater DNS
  Johanna Pineiro FR Edgewater DNS
  Lizmary Lora-Vizueth FR Mount Dora DNS
  Zahariah Jones SO Oak Ridge DNS
  Livia Harrison FR Edgewater DNS
  Jayla Greene SR Lake Wales DNS
  Anaya Vil   Olympia DNS
Girls' 300 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
21 Megan Ufer SR Mount Dora 47.42
24 Armoni Hickson   Olympia 47.70
33 Sadie Davis JR Mount Dora 49.23
40 Maddie Heald   Olympia 50.06
57 Jocelyn Wanberg FR Eustis 53.04
  Anaya Vil   Olympia DNS
  Bayley Sookdeo FR Eustis DNS
Girls' 300 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Maya Abraham   Olympia 43.28
19 Brooklyn Bryant FR Jones 46.75
26 Mariah Koester JR Mount Dora 48.17
35 Sorayah Bacoup SO Edgewater 49.48
60 Addison Fortenberry FR Mount Dora 55.21
  Aniya Rhoden   Olympia DNS
  Amberlyn Gonzalez JR Olympia DNS
  Taja-Mya Bennin FR Horizon DNS
Girls' 300 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
18 Saesha Moise SO Edgewater 46.66
28 EUNICE PIERRE SR Oak Ridge 48.40
36 Neviah Reed McKillop FR Eustis 49.66
41 WIDE JOLICOEUR JR Oak Ridge 50.15
46 Kiran Lauderdale FR Lake Wales 51.02
55 Jewel Robinson FR First Academy (Orlando) 52.77
  Nubia Rodgers   Olympia DNS
  Sydney Jones JR Edgewater DNS
Girls' 300 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
17 Caleigha White FR Lake Wales 46.48
23 Mikeldra Patterson SO Oak Ridge 47.61
29 Arlinda Roundtree   Olympia 48.55
42 Ava Gilbert SO Eustis 50.45
50 Annabelle Shook FR Eustis 51.91
58 Berline Polydor SO Oak Ridge 54.01
  Korey Ardon SO Olympia DNS
  Livia Harrison FR Edgewater DNS
Girls' 300 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
25 SERENITY GARY JR Oak Ridge 47.86
30 Calista Mason   First Academy (Orlando) 48.59
38 Kansas Henry FR Lake Wales 49.70
45 Skyler Carter FR Eustis 50.64
47 De'Nasia Jennings SR Edgewater 51.64
48 Amaya Bien-Aime SO Edgewater 51.68
61 Gianna Kelly FR Eustis 55.90
  Carmen Ellison FR Eustis DNS
Girls' 300 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 nicole shorter   Jones 46.23
34 Sandy Scott   Olympia 49.34
59 Butler Cheyanne FR Mount Dora 54.31
64 EMILY VICTOR SO Oak Ridge 1:01.35
  Lamareia Roundtree   Olympia DNS
  Abby Misch   Olympia DNS
  Johanna Pineiro FR Edgewater DNS
  Zahariah Jones SO Oak Ridge DNS
Girls' 300 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Milani Chadwick JR Lake Wales 44.46
13 Chloe Solomon   Olympia 44.85
20 Arien West JR Lake Wales 47.13
31 Anne Joe Henry SR Oak Ridge 48.67
37 Dantasia Taylor SO Eustis 49.69
54 Shelvany Goin FR Oak Ridge 52.56
  Jessica Gracia   Olympia DNS
  Katelynn Lehman FR Horizon DNS
Girls' 300 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Nauti'ka Robinson JR Olympia 44.42
15 Cadence O'Neil FR Mount Dora 46.32
32 Keylana Cochran FR Mount Dora 48.71
43 Ka'Troya Collier FR Jones 50.46
44 Jamyhia Scott FR Mount Dora 50.49
52 Jessica Husebye FR Mount Dora 52.30
65 Victoria Wilson SO Eustis 1:16.67
  Jayanna Dorn FR Evans DNS
Girls' 300 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Lizzie Seus   Jones 44.69
16 Janiya Bent FR Jones 46.44
49 Makayla Dennard FR Jones 51.90
56 Bailey Roman FR Mount Dora 52.96
62 Makalya Quaashi FR Orlando Christian Prep 57.85
63 Ava Taylor FR Eustis 59.68
  Toni Belcher SO Edgewater DNS
  Lizmary Lora-Vizueth FR Mount Dora DNS
Girls' 300 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Jayla Sullivan SO Evans 43.81
22 Decoursha Riley JR Edgewater 47.49
27 Aubrey Frost FR Evans 48.35
39 Sydnee Massey   Olympia 49.88
51 A'Kera Leach SO Edgewater 51.92
53 Roxxi Ottum JR Mount Dora 52.34
  Anna Gordon   Olympia DNS
  Jayla Greene SR Lake Wales DNS
Girls' 300 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Areeyanna Bonds SO Lake Wales 42.22
2 Abrianna Scott FR Evans 42.40
3 Ar'briel Scott JR Evans 42.54
4 Alisha Boyer JR Evans 42.57
5 Queen Boyer JR Evans 43.08
7 Mariama Kamara JR Evans 43.49
8 Kemaj Moore JR Evans 43.59
  Tyla Jenkins JR Lake Wales DNS