March 26, 2022
|
Dunbar - Fort Myers, FL
|
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Anthony Matthew SR Martin County 9:40.53 10
2 Joshua Bergers SR IMG Academy 9:42.83 8
3 Bernardo Barnhart JR Palmetto Ridge 9:43.22 6
4 Joseph Koraya SO Fort Myers 9:51.63 5
5 Alejandro Romagosa SO Columbus 9:59.09 4
6 Craig Allard FR Fort Myers 10:00.52 3
7 Ivan Marin-Padilla SR Dunbar 10:05.02 2
8 Ryan Livingston SR Dunbar 10:07.15 1
9 Giovanni Armas JR Columbus 10:09.12 -
10 Daniel Garcia SO Columbus 10:11.19 -
11 Hector Toro SO Naples 10:15.62 -
12 William Canales JR Cape Coral 10:19.92 -
13 Lukas Santana SR Coral Reef 10:24.08 -
14 Jack Shea JR Fort Myers 10:24.49 -
15 Olmar Bartolon SO Dunbar 10:25.88 -
16 Mario Sueiras SO Columbus 10:34.47 -
17 Richard Garcia SO Naples 10:36.80 -
18 Brandon Diaz-Diaz JR Lely 10:36.83 -
19 Adrian Strunk SR Parrish 10:38.14 -
20 Michael Avola SR Lehigh 10:39.28 -
21 Ryan Mitchinson SO Cape Coral 10:39.88 -
22 Martin Campusano JR Cape Coral 10:41.33 -
23 Michael Brewer FR Naples 10:50.90 -
24 Tyler Gaines SO Fort Myers 10:53.49 -
25 Andrew Marino FR Bishop Verot 10:55.57 -
26 Xathan Piazza SR Cape Coral 11:11.63 -
27 Luis Marti FR Coral Reef 11:13.02 -
28 Jean Hernandez FR Mater Lakes 11:13.69 -
29 Ricky Krissel SO American Heritage 11:14.34 -
30 Taveon Pescuma SO Parrish 11:24.11 -
31 Taggert Sabo FR North Port 11:25.62 -
32 Evan Boyette SR North Port 11:25.77 -
33 Dennis Olsen FR Bishop Verot 11:29.18 -
34 Zachary Engel FR Bishop Verot 11:29.42 -
35 Alejandro Portillo SO North Port 11:30.51 -
36 Tyler Ahlborn SO Southwest Florida Christian 11:37.08 -
37 Allan Aparicio JR Lely 11:38.86 -
38 Diego Angel FR Coral Reef 11:39.67 -
39 Seren McNulty FR Lakewood 11:40.33 -
40 Zachary Zielke FR Bishop Verot 11:41.06 -
41 Kurt White SO North Port 11:41.80 -
42 Hazael Troche SR North Fort Myers 11:44.30 -
43 Alejandro Ortiz FR Mater Lakes 11:48.98 -
44 Jackson Seiler SO Parrish 11:54.94 -
45 Ryan Tang SO Lehigh 12:07.42 -
46 Daniel Gomez JR Mater Lakes 12:07.66 -
47 Andrew Stratton SO North Fort Myers 12:10.20 -
48 Miguel Perez Santiz SO Lely 12:23.70 -
49 Preston Mars SO Oasis 12:45.51 -
50 Christopher Ramez FR Riverdale 12:45.96 -
51 Kyle Gallagher JR Estero 12:47.77 -
52 Davian Whitman FR Lely 12:48.36 -
53 Nicholas Del Pizzo JR Riverdale 12:51.79 -
54 Truman Wiedner SO Oasis 13:12.98 -
55 Isreal Harris JR Gibbs 13:14.77 -
56 Jackson Parry SO Naples 13:14.93 -
57 Leon Williams FR Miami Carol City 13:21.64 -
58 Truman Wright 8 Southwest Florida Christian 13:49.14 -
59 Jack Duffy SO Oasis 14:27.46 -
60 Jayden Edwards SO Gibbs 14:50.25 -
  Yessen Guardado SO Dunbar DNS   
  Christopher Gunterman FR Trinity Christian (LW) DNS   
  Chase Bowen JR Parrish DNS   
  Enzo Diaz JR Mater Lakes DNS   
  Ryan Sarafoglu JR Coral Reef DNS   
  Jeffrey Betz SO Oasis DNS   
  Zane Shapiro SR Lakewood DNS   
  Christopher Rode FR North Fort Myers DNS   
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Luis Marti FR Coral Reef 11:13.02 -
30 Taveon Pescuma SO Parrish 11:24.11 -
35 Alejandro Portillo SO North Port 11:30.51 -
42 Hazael Troche SR North Fort Myers 11:44.30 -
43 Alejandro Ortiz FR Mater Lakes 11:48.98 -
45 Ryan Tang SO Lehigh 12:07.42 -
46 Daniel Gomez JR Mater Lakes 12:07.66 -
47 Andrew Stratton SO North Fort Myers 12:10.20 -
48 Miguel Perez Santiz SO Lely 12:23.70 -
49 Preston Mars SO Oasis 12:45.51 -
50 Christopher Ramez FR Riverdale 12:45.96 -
51 Kyle Gallagher JR Estero 12:47.77 -
52 Davian Whitman FR Lely 12:48.36 -
53 Nicholas Del Pizzo JR Riverdale 12:51.79 -
54 Truman Wiedner SO Oasis 13:12.98 -
55 Isreal Harris JR Gibbs 13:14.77 -
56 Jackson Parry SO Naples 13:14.93 -
57 Leon Williams FR Miami Carol City 13:21.64 -
58 Truman Wright 8 Southwest Florida Christian 13:49.14 -
59 Jack Duffy SO Oasis 14:27.46 -
  Zane Shapiro SR Lakewood DNS   
  Jeffrey Betz SO Oasis DNS   
  Enzo Diaz JR Mater Lakes DNS   
  Christopher Rode FR North Fort Myers DNS   
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Adrian Strunk SR Parrish 10:38.14 -
20 Michael Avola SR Lehigh 10:39.28 -
24 Tyler Gaines SO Fort Myers 10:53.49 -
26 Xathan Piazza SR Cape Coral 11:11.63 -
28 Jean Hernandez FR Mater Lakes 11:13.69 -
29 Ricky Krissel SO American Heritage 11:14.34 -
31 Taggert Sabo FR North Port 11:25.62 -
32 Evan Boyette SR North Port 11:25.77 -
33 Dennis Olsen FR Bishop Verot 11:29.18 -
34 Zachary Engel FR Bishop Verot 11:29.42 -
36 Tyler Ahlborn SO Southwest Florida Christian 11:37.08 -
37 Allan Aparicio JR Lely 11:38.86 -
38 Diego Angel FR Coral Reef 11:39.67 -
39 Seren McNulty FR Lakewood 11:40.33 -
41 Kurt White SO North Port 11:41.80 -
44 Jackson Seiler SO Parrish 11:54.94 -
60 Jayden Edwards SO Gibbs 14:50.25 -
  Christopher Gunterman FR Trinity Christian (LW) DNS   
  Chase Bowen JR Parrish DNS   
  Yessen Guardado SO Dunbar DNS   
Boys' 3200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Anthony Matthew SR Martin County 9:40.53 10
2 Joshua Bergers SR IMG Academy 9:42.83 8
3 Bernardo Barnhart JR Palmetto Ridge 9:43.22 6
4 Joseph Koraya SO Fort Myers 9:51.63 5
5 Alejandro Romagosa SO Columbus 9:59.09 4
6 Craig Allard FR Fort Myers 10:00.52 3
7 Ivan Marin-Padilla SR Dunbar 10:05.02 2
8 Ryan Livingston SR Dunbar 10:07.15 1
9 Giovanni Armas JR Columbus 10:09.12 -
10 Daniel Garcia SO Columbus 10:11.19 -
11 Hector Toro SO Naples 10:15.62 -
12 William Canales JR Cape Coral 10:19.92 -
13 Lukas Santana SR Coral Reef 10:24.08 -
14 Jack Shea JR Fort Myers 10:24.49 -
15 Olmar Bartolon SO Dunbar 10:25.88 -
16 Mario Sueiras SO Columbus 10:34.47 -
17 Richard Garcia SO Naples 10:36.80 -
18 Brandon Diaz-Diaz JR Lely 10:36.83 -
21 Ryan Mitchinson SO Cape Coral 10:39.88 -
22 Martin Campusano JR Cape Coral 10:41.33 -
23 Michael Brewer FR Naples 10:50.90 -
25 Andrew Marino FR Bishop Verot 10:55.57 -
40 Zachary Zielke FR Bishop Verot 11:41.06 -
  Ryan Sarafoglu JR Coral Reef DNS