March 19, 2022
|
Alonso High School - Tampa, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kendall Hughes SR Newsome 5:23.29 10
2 Skyler Gillett JR Alonso 5:30.37 8
3 Ava Schmitt FR Wiregrass Ranch 5:44.51 6
4 Ally Moyer SO Sunlake 5:56.53 5
5 Arianna Milsaps FR Robinson 6:00.44 4
6 Caroline Brindise JR Robinson 6:11.06 3
7 Jaiden Wickert JR Sunlake 6:19.86 2
8 Meaghan Knowles JR Auburndale 6:21.36 1
9 Skyler Knott JR Newsome 6:25.29 -
10 Landyn Williams JR Wiregrass Ranch 6:27.41 -
11 Megan Seales FR Alonso 6:30.41 -
12 Isabella Quinlan FR Alonso 6:38.91 -
13 Amanda Rico~Toro FR Bartow 6:43.17 -
14 Brynlee White FR Robinson 6:50.66 -
15 Tannah Perez SO Armwood 6:51.41 -
16 Dalia Halawani FR Berkeley Prep 6:59.87 -
17 Dory Roque FR Strawberry Crest 7:03.90 -
18 Annastacia Benedict FR Sickles 7:09.01 -
19 Sydney Lam FR Tampa Catholic 7:11.06 -
20 Juliana Ayala SO Auburndale 7:15.89 -
21 Aida Sarsenova SR Gaither 7:16.32 -
22 Savannah Finklea FR Armwood 7:38.68 -
23 Diana Garcia SO Strawberry Crest 7:39.45 -
24 Dominique Fernandez SO Tampa Catholic 7:42.56 -
25 Elizabeth Huynh JR Alonso 7:42.93 -
26 Carmen Cano FR Wiregrass Ranch 7:55.51 -
27 Micaela Sierra SR Gaither 7:59.98 -
28 Sarah McCartney SR Carrollwood 8:04.34 -
29 Maddie Miniati JR Carrollwood 8:05.02 -
30 Jasmine Walker SO Armwood 8:18.08 -
31 Sydney Camp FR Wiregrass Ranch 8:21.00 -
  Emily Richardson SO Berkeley Prep NT   
  Ava Walsh SR Carrollwood NT   
  Megan Wells SR Newsome NT   
  Alexa Gross SR Carrollwood NT   
  Jasmine Harvell JR Auburndale NT   
  Olivia Townsend SR Tampa Catholic NT   
  Hailey Becton FR Strawberry Crest NT   
  Sydney Andresen JR Sickles NT   
  Emma Edgeworth SR Sickles NT   
  Abigail Williams SO Sunlake NT   
  Maitlyn Evans SO Bartow NT   
  Shelby Viseur SR Sunlake NT   
  Alex Louie 6 Berkeley Prep NT   
  Jessica Sanchez SR Bartow NT   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Aida Sarsenova SR Gaither 7:16.32 -
22 Savannah Finklea FR Armwood 7:38.68 -
24 Dominique Fernandez SO Tampa Catholic 7:42.56 -
25 Elizabeth Huynh JR Alonso 7:42.93 -
26 Carmen Cano FR Wiregrass Ranch 7:55.51 -
27 Micaela Sierra SR Gaither 7:59.98 -
28 Sarah McCartney SR Carrollwood 8:04.34 -
29 Maddie Miniati JR Carrollwood 8:05.02 -
30 Jasmine Walker SO Armwood 8:18.08 -
31 Sydney Camp FR Wiregrass Ranch 8:21.00 -
  Hailey Becton FR Strawberry Crest NT   
  Jessica Sanchez SR Bartow NT   
  Sydney Andresen JR Sickles NT   
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Meaghan Knowles JR Auburndale 6:21.36 1
10 Landyn Williams JR Wiregrass Ranch 6:27.41 -
11 Megan Seales FR Alonso 6:30.41 -
12 Isabella Quinlan FR Alonso 6:38.91 -
13 Amanda Rico~Toro FR Bartow 6:43.17 -
15 Tannah Perez SO Armwood 6:51.41 -
16 Dalia Halawani FR Berkeley Prep 6:59.87 -
17 Dory Roque FR Strawberry Crest 7:03.90 -
18 Annastacia Benedict FR Sickles 7:09.01 -
19 Sydney Lam FR Tampa Catholic 7:11.06 -
20 Juliana Ayala SO Auburndale 7:15.89 -
23 Diana Garcia SO Strawberry Crest 7:39.45 -
  Maitlyn Evans SO Bartow NT   
  Emily Richardson SO Berkeley Prep NT   
  Olivia Townsend SR Tampa Catholic NT   
  Emma Edgeworth SR Sickles NT   
Girls' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kendall Hughes SR Newsome 5:23.29 10
2 Skyler Gillett JR Alonso 5:30.37 8
3 Ava Schmitt FR Wiregrass Ranch 5:44.51 6
4 Ally Moyer SO Sunlake 5:56.53 5
5 Arianna Milsaps FR Robinson 6:00.44 4
6 Caroline Brindise JR Robinson 6:11.06 3
7 Jaiden Wickert JR Sunlake 6:19.86 2
9 Skyler Knott JR Newsome 6:25.29 -
14 Brynlee White FR Robinson 6:50.66 -
  Alex Louie 6 Berkeley Prep NT   
  Megan Wells SR Newsome NT   
  Abigail Williams SO Sunlake NT   
  Shelby Viseur SR Sunlake NT   
  Jasmine Harvell JR Auburndale NT   
  Alexa Gross SR Carrollwood NT   
  Ava Walsh SR Carrollwood NT