March 19, 2022
|
Alonso High School - Tampa, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Robert Joseph SR Berkeley Prep 1:03.24 50.59 10
2 Jamal Stephens SR Armwood 36.96 51.33 8
3 Ian Ludlam JR Alonso 42.75 51.50 6
4 Alijah Nelson SR Newsome 1:06.29 52.19 5
5 Amir Stiff SO Armwood 1:00.57 52.21 4
6 Ethan Sharpe SO Sickles 53.28 52.75 3
7 Ethan Robinson SR Newsome 38.53 52.77 2
8 Lakeem Johnson SO Robinson 1:04.94 53.23 1
9 Justin Richardson JR Robinson 1:06.60 53.28 -
10 Elijah Pettway SR Chamberlain 59.83 53.42 -
11 Alex Mejia JR Tampa Catholic 1:08.42 54.30 -
12 Deyon Joyce JR King 1:05.49 54.57 -
13 Masqal Pierre JR Gaither 52.41 54.59 -
14 Caden Tate FR Tampa Catholic 1:09.36 54.61 -
15 Issa Jalloh JR Carrollwood 49.41 54.90 -
16 Alexzay Rodriguez FR Wiregrass Ranch 45.74 55.10 -
17 Lucas Garcia SO Wharton 1:04.68 55.28 -
18 Rod Mack Jr FR Jefferson 42.75 55.52 -
19 Adrian Sanchez JR Alonso 1:03.06 55.80 -
20 Christian Cuyler FR Auburndale 54.95 56.07 -
21 Jay Anastaisa SR Tampa Catholic 48.40 56.28 -
22 Franklin Keyes JR Wiregrass Ranch 1:13.57 56.59 -
23 Caleb Cuyler FR Auburndale 1:03.36 57.08 -
24 Joshua Mukendi JR Strawberry Crest 59.21 57.48 -
25 John Annett JR Newsome 59.87 57.56 -
26 Johnathan Bentley SO Sunlake 1:10.03 57.87 -
27 Aydin Fayiz SO Wiregrass Ranch 56.29 59.25 -
28 Walid Barazenji SR George Steinbrenner 43.89 59.31 -
29 Victor Prieto SO Alonso 1:01.95 59.56 -
30 Arun Senthilkumaren SR Sickles 42.33 59.62 -
31 Blair Keats FR Robinson 51.29 59.64 -
32 Johnathan Capps JR Alonso 59.09 59.68 -
33 Sloan Rowan FR Berkeley Prep 1:06.87 59.70 -
34 Josiah White JR Auburndale 1:03.33 59.74 -
35 Ethan Hester SO Newsome 50.24 1:00.52 -
36 Erick Ortigoza-Rodriguez JR Chamberlain 1:04.83 1:01.16 -
37 Jago Stokes FR Carrollwood 50.26 1:01.29 -
38 Elliot Lee JR Sunlake 1:02.54 1:02.54 -
39 Jared Ryder FR Sunlake 1:02.61 1:02.61 -
40 Ryan Hussey SO Carrollwood 1:02.64 1:03.27 -
41 Ryan Mitchell JR George Steinbrenner 1:11.00 1:03.39 -
42 Devin Blunt SO Strawberry Crest 45.82 1:03.63 -
43 Christopher Perryman JR Strawberry Crest 1:00.57 1:03.75 -
44 Kevin Perez SR Wharton 1:08.72 1:04.22 -
45 Colton Kelly FR Sickles 1:05.60 1:04.95 -
  J'Marion Sloan SR Bartow NT NT   
  Izaiah Williams SO Wiregrass Ranch NT NT   
  Braden Francis FR Carrollwood NT NT   
  Jamai Rutherford JR Tampa Catholic NT NT   
  Rufus Ferguson SO Sickles NT NT   
  Cole Warns SO Strawberry Crest NT NT   
  Dylan Ghastin JR Bartow NT NT   
  Trevin Johnson SR Jefferson NT NT   
  Nicholas Randall JR Bartow NT NT   
  Alec Mintz FR Wharton NT NT   
  Caleb Joshway SR Auburndale NT NT   
  Noah Allen FR Chamberlain NT NT   
  Rohan Parekh SO Sunlake NT NT   
  Dave Santiago SR Chamberlain NT NT   
  Zamari Hall FR Armwood NT NT   
  Aaron Roberts FR George Steinbrenner NT NT   
  Janlion Cornwall SR Armwood NT NT   
  William Wilburn SO Robinson NT NT   
  Javian Williams SO Jefferson NT NT   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
  Zamari Hall FR Armwood NT NT NT NT NT   
  Janlion Cornwall SR Armwood NT NT NT NT NT   
  Rohan Parekh SO Sunlake NT NT NT NT NT   
  Izaiah Williams SO Wiregrass Ranch NT NT NT NT NT   
  Dave Santiago SR Chamberlain NT NT NT NT NT   
  Noah Allen FR Chamberlain NT NT NT NT NT   
  J'Marion Sloan SR Bartow NT NT NT NT NT   
  Jamai Rutherford JR Tampa Catholic NT NT NT NT NT   
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
23 Caleb Cuyler FR Auburndale 1:10.21 57.08 47.38 54.80 44.53 -
30 Arun Senthilkumaren SR Sickles 46.51 59.62 1:15.72 1:13.34 1:03.80 -
34 Josiah White JR Auburndale 1:08.11 59.74 1:05.12 1:09.90 48.39 -
42 Devin Blunt SO Strawberry Crest 1:11.27 1:03.63 45.18 44.55 50.91 -
44 Kevin Perez SR Wharton 1:05.51 1:04.22 1:04.22 1:15.14 1:16.43 -
45 Colton Kelly FR Sickles 1:14.05 1:04.95 1:19.24 1:10.15 1:16.65 -
  Alec Mintz FR Wharton NT NT NT NT NT   
  Javian Williams SO Jefferson NT NT NT NT NT   
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
33 Sloan Rowan FR Berkeley Prep 56.12 1:06.87 59.70 -
35 Ethan Hester SO Newsome 52.66 46.60 1:00.52 -
36 Erick Ortigoza-Rodriguez JR Chamberlain 1:07.89 55.66 1:01.16 -
38 Elliot Lee JR Sunlake 56.29 1:18.18 1:02.54 -
39 Jared Ryder FR Sunlake 1:01.36 1:15.76 1:02.61 -
40 Ryan Hussey SO Carrollwood 1:12.76 1:00.11 1:03.27 -
43 Christopher Perryman JR Strawberry Crest 50.37 48.45 1:03.75 -
  Cole Warns SO Strawberry Crest NT NT NT   
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
29 Victor Prieto SO Alonso 58.37 52.42 59.56 58.37 51.82 -
31 Blair Keats FR Robinson 1:07.99 55.47 59.64 57.26 47.72 -
41 Ryan Mitchell JR George Steinbrenner 51.98 51.98 1:03.39 1:08.47 1:11.63 -
  Braden Francis FR Carrollwood NT NT NT NT NT   
  Trevin Johnson SR Jefferson NT NT NT NT NT   
  Nicholas Randall JR Bartow NT NT NT NT NT   
  Dylan Ghastin JR Bartow NT NT NT NT NT   
  Rufus Ferguson SO Sickles NT NT NT NT NT   
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
19 Adrian Sanchez JR Alonso 44.64 1:07.52 1:09.20 55.80 -
20 Christian Cuyler FR Auburndale 1:00.56 1:08.97 1:00.00 56.07 -
21 Jay Anastaisa SR Tampa Catholic 48.40 1:08.67 40.53 56.28 -
25 John Annett JR Newsome 1:03.90 1:07.92 53.53 57.56 -
28 Walid Barazenji SR George Steinbrenner 49.23 1:03.47 42.71 59.31 -
32 Johnathan Capps JR Alonso 47.15 1:08.64 47.75 59.68 -
37 Jago Stokes FR Carrollwood 1:01.91 1:03.75 1:06.81 1:01.29 -
  William Wilburn SO Robinson NT NT NT NT   
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
8 Lakeem Johnson SO Robinson 55.90 52.17 53.23 50.57 1
12 Deyon Joyce JR King 1:05.49 1:07.67 54.57 1:10.95 -
15 Issa Jalloh JR Carrollwood 52.16 39.53 54.90 1:11.37 -
18 Rod Mack Jr FR Jefferson 57.74 1:06.63 55.52 1:10.51 -
24 Joshua Mukendi JR Strawberry Crest 1:14.73 40.81 57.48 1:04.38 -
26 Johnathan Bentley SO Sunlake 56.14 1:10.61 57.87 1:13.50 -
27 Aydin Fayiz SO Wiregrass Ranch 55.70 1:15.84 59.25 1:02.22 -
  Aaron Roberts FR George Steinbrenner NT NT NT NT   
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Ethan Robinson SR Newsome 1:06.49 1:02.80 43.28 53.83 52.77 51.19 2
9 Justin Richardson JR Robinson 1:06.07 56.48 1:01.81 50.09 53.28 49.02 -
10 Elijah Pettway SR Chamberlain 46.48 42.74 48.08 41.67 53.42 1:05.71 -
13 Masqal Pierre JR Gaither 42.04 52.96 44.77 43.68 54.59 45.31 -
14 Caden Tate FR Tampa Catholic 1:03.35 52.43 46.42 1:07.17 54.61 1:01.17 -
16 Alexzay Rodriguez FR Wiregrass Ranch 39.68 1:00.61 45.19 1:02.27 55.10 46.84 -
17 Lucas Garcia SO Wharton 1:08.00 1:10.76 53.07 46.44 55.28 38.70 -
22 Franklin Keyes JR Wiregrass Ranch 1:01.69 56.59 1:07.91 1:09.61 56.59 54.90 -
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Robert Joseph SR Berkeley Prep 41.49 50.59 48.57 52.62 10
2 Jamal Stephens SR Armwood 56.98 51.33 1:02.11 41.58 8
3 Ian Ludlam JR Alonso 44.81 51.50 37.08 58.71 6
4 Alijah Nelson SR Newsome 40.19 52.19 46.98 1:02.11 5
5 Amir Stiff SO Armwood 50.13 52.21 40.73 54.82 4
6 Ethan Sharpe SO Sickles 43.79 52.75 1:02.78 39.57 3
11 Alex Mejia JR Tampa Catholic 1:08.42 54.30 53.22 47.79 -
  Caleb Joshway SR Auburndale NT NT NT NT