April 8, 2022
|
South Sumter - Bushnell, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Valentino Rudolph JR Lake Minneola 50.59 10
2 Jaden Anderson SR Eustis 51.46 8
3 Ethon Cole JR Lake Minneola 52.20 6
4 Kyeaure Magloire SR Lake Minneola 52.44 5
5 Cameron Chapman SO Leesburg 53.55 4
6 Miles Drennan SR Tavares 54.09 3
7 Bowen Zwart SR Mount Dora 54.65 2
8 Queny Reyonce SR Eustis 55.58 1
9 Elijah Adams JR South Sumter 55.83 -
10 Terrel Alexander SO South Lake 56.32 -
11 Jordon Clarke JR East Ridge 56.55 -
12 Loubert Filamar SO Leesburg 56.67 -
13 Dantavious Williams FR South Sumter 56.68 -
14 Brady Hinckley JR Tavares 56.85 -
15 George Mullins FR South Sumter 57.22 -
16 Joshua Cargill SR South Lake 57.89 -
17 Bryce Engel JR Eustis 57.90 -
18 Sharef Jackson SO Wildwood 57.91 -
19 Michael Florian SO Villages 58.73 -
20 Javaris Bennett FR Mount Dora Christian 59.68 -
21 Jaiden Castillo SO South Lake 1:01.69 -
22 Brandon Brooks SO Tavares 1:01.82 -
23 Donovan Stonebraker SO Mount Dora 1:02.46 -
24 Alix Rivers FR East Ridge 1:02.58 -
25 Luke Rutzebeck 8 First Academy (Leesburg) 1:03.15 -
26 Armand Grable SO Wildwood 1:03.51 -
27 Mark Masterjohn SO First Academy (Leesburg) 1:03.89 -
28 Dylan Grennell JR Umatilla 1:09.13 -
29 Jackson Bryant FR First Academy (Leesburg) 1:15.16 -
  Riley Senner SR Mount Dora NT   
  Amir Taylor SO East Ridge NT   
  Jamin Andrews FR Mount Dora Christian NT   
  Tanner Schick FR Mount Dora Christian NT   
  Kobe Diggs SR Umatilla NT   
  Jayden Aciego FR Umatilla NT   
  Javarci Dawkins SR Leesburg NT   
  Shane Solomon JR Wildwood DQ   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Ethon Cole JR Lake Minneola 52.20 6
22 Brandon Brooks SO Tavares 1:01.82 -
27 Mark Masterjohn SO First Academy (Leesburg) 1:03.89 -
29 Jackson Bryant FR First Academy (Leesburg) 1:15.16 -
  Jayden Aciego FR Umatilla NT   
  Amir Taylor SO East Ridge NT   
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
24 Alix Rivers FR East Ridge 1:02.58 -
25 Luke Rutzebeck 8 First Academy (Leesburg) 1:03.15 -
26 Armand Grable SO Wildwood 1:03.51 -
28 Dylan Grennell JR Umatilla 1:09.13 -
  Tanner Schick FR Mount Dora Christian NT   
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 George Mullins FR South Sumter 57.22 -
18 Sharef Jackson SO Wildwood 57.91 -
21 Jaiden Castillo SO South Lake 1:01.69 -
23 Donovan Stonebraker SO Mount Dora 1:02.46 -
  Jamin Andrews FR Mount Dora Christian NT   
  Shane Solomon JR Wildwood DQ   
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Jordon Clarke JR East Ridge 56.55 -
14 Brady Hinckley JR Tavares 56.85 -
16 Joshua Cargill SR South Lake 57.89 -
19 Michael Florian SO Villages 58.73 -
20 Javaris Bennett FR Mount Dora Christian 59.68 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Bowen Zwart SR Mount Dora 54.65 2
9 Elijah Adams JR South Sumter 55.83 -
12 Loubert Filamar SO Leesburg 56.67 -
13 Dantavious Williams FR South Sumter 56.68 -
17 Bryce Engel JR Eustis 57.90 -
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Miles Drennan SR Tavares 54.09 3
10 Terrel Alexander SO South Lake 56.32 -
  Kobe Diggs SR Umatilla NT   
  Riley Senner SR Mount Dora NT   
  Javarci Dawkins SR Leesburg NT   
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Valentino Rudolph JR Lake Minneola 50.59 10
2 Jaden Anderson SR Eustis 51.46 8
4 Kyeaure Magloire SR Lake Minneola 52.44 5
5 Cameron Chapman SO Leesburg 53.55 4
8 Queny Reyonce SR Eustis 55.58 1