April 8, 2022
|
South Sumter - Bushnell, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Santos Aguilar SR South Lake 4:39.64 10
2 Caleb Melendez SR East Ridge 4:42.31 8
3 Lash Bradshaw SR Lake Minneola 4:43.63 6
4 Matthew Raucci JR Tavares 4:51.51 5
5 Damian Spurrier 8 Wildwood 4:59.31 4
6 Benjamin Kazel SR East Ridge 5:00.41 3
7 Cohen Hartley JR Tavares 5:09.38 2
8 Tristan Cook SR Villages 5:12.44 1
9 Dain Braun SR Villages 5:15.81 -
10 Jose Carvajal FR Wildwood 5:15.87 -
11 Paden Whetten JR Lake Minneola 5:17.16 -
12 Zev Jungreis JR South Lake 5:20.32 -
13 Justin Mewborne FR Tavares 5:23.73 -
14 Jarod Fuentes SR Lake Minneola 5:25.03 -
15 Kevin Lederer SO East Ridge 5:27.90 -
16 Grant Walker SO South Lake 5:28.60 -
17 Aaron Spratt FR Villages 5:35.04 -
18 Tucker Pando SO Umatilla 5:36.68 -
19 Jared Del Mundo SR Eustis 5:37.81 -
20 Madison McKee SO Mount Dora 5:38.32 -
21 Jahir Flemmings SR Eustis 5:40.15 -
22 Ian Reinhard FR Leesburg 5:56.68 -
23 Evan Kelsey SO Mount Dora 6:09.12 -
24 Justin Clinger FR South Sumter 6:16.87 -
25 Nervon Eugene FR Leesburg 6:36.05 -
26 Tyler Hartney SO Mount Dora 6:36.34 -
  Kamarius Worthen SO Wildwood NT   
  Ryan Oldham SO Mount Dora Christian NT   
  Michael Johnson SR Mount Dora Christian NT   
  Karem Rodriguez JR Mount Dora Christian NT   
  Christian Mendez JR Leesburg NT   
  Aeyden Bedard SO Eustis NT   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Jose Carvajal FR Wildwood 5:15.87 -
12 Zev Jungreis JR South Lake 5:20.32 -
15 Kevin Lederer SO East Ridge 5:27.90 -
16 Grant Walker SO South Lake 5:28.60 -
18 Tucker Pando SO Umatilla 5:36.68 -
20 Madison McKee SO Mount Dora 5:38.32 -
21 Jahir Flemmings SR Eustis 5:40.15 -
22 Ian Reinhard FR Leesburg 5:56.68 -
23 Evan Kelsey SO Mount Dora 6:09.12 -
24 Justin Clinger FR South Sumter 6:16.87 -
25 Nervon Eugene FR Leesburg 6:36.05 -
26 Tyler Hartney SO Mount Dora 6:36.34 -
  Ryan Oldham SO Mount Dora Christian NT   
  Michael Johnson SR Mount Dora Christian NT   
  Karem Rodriguez JR Mount Dora Christian NT   
  Aeyden Bedard SO Eustis NT   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Santos Aguilar SR South Lake 4:39.64 10
2 Caleb Melendez SR East Ridge 4:42.31 8
3 Lash Bradshaw SR Lake Minneola 4:43.63 6
4 Matthew Raucci JR Tavares 4:51.51 5
5 Damian Spurrier 8 Wildwood 4:59.31 4
6 Benjamin Kazel SR East Ridge 5:00.41 3
7 Cohen Hartley JR Tavares 5:09.38 2
8 Tristan Cook SR Villages 5:12.44 1
9 Dain Braun SR Villages 5:15.81 -
11 Paden Whetten JR Lake Minneola 5:17.16 -
13 Justin Mewborne FR Tavares 5:23.73 -
14 Jarod Fuentes SR Lake Minneola 5:25.03 -
17 Aaron Spratt FR Villages 5:35.04 -
19 Jared Del Mundo SR Eustis 5:37.81 -
  Kamarius Worthen SO Wildwood NT   
  Christian Mendez JR Leesburg NT