March 4, 2022
|
Cypress Creek (Wesley Chapel) - Wesley Chapel, FL
ICON KEY: FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Zack Poekert JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 4:21.15 10
2 Chase Thurber JR River Ridge 4:31.49 8
3 Brandon Rydzewski SR Lecanto 4:35.99 6
4 Thomas Tyler SR Citrus 4:36.61 5
5 William Poe SO Zephyrhills 4:37.40 4
6 Ronan Deneen JR River Ridge 4:52.25 3
7 Caden Sessions JR Land O'Lakes 4:57.75 2
8 Adrian Saldivar SR Gulf 5:06.95 1
9 Sawyer Ehman SO Pasco 5:08.68 -
10 Christian Mendez JR Leesburg 5:13.07 -
11 Andres Flores FR Wesley Chapel 5:16.01 -
12 Nathan Webb FR Land O'Lakes 5:17.55 -
13 Nehemiah Morales SO Land O'Lakes 5:17.66 -
14 Evan Tobin SO Citrus 5:17.95 -
15 Ryder Dutil JR Wiregrass Ranch 5:19.30 -
16 Tyler Dana FR Wiregrass Ranch 5:20.27 -
17 Matt Schwindler JR Wharton 5:20.93 -
18 Thomas Gianquitti SR Zephyrhills 5:23.76 -
19 Cameron Martir SO Fivay 5:24.18 -
20 Alie Sannoh FR Gulf 5:25.03 -
21 Nikolai La Rota JR Wesley Chapel 5:25.24 -
22 Cole Couch SR Wesley Chapel 5:28.68 -
23 Ross Lewis SO Pasco 5:33.22 -
24 Gavin Greenwood SO Fivay 5:37.22 -
25 Caden Luyett JR Citrus 5:49.49 -
26 Zachary Curreri SO Lecanto 5:49.73 -
27 Luke O'Brien JR Wiregrass Ranch 6:05.37 -
28 Decklyn Gommier FR Cypress Creek (Wesley Chapel) 6:27.10 -
29 Jordan Adler FR Cypress Creek (Wesley Chapel) 6:55.23 -
30 Benjamin Raeburn SO Gulf 7:02.33 -
31 Roman La Rock FR Wharton 7:45.31 -
32 Lucas Hardy JR Wharton 8:47.97 -
  Zachariah Arnold SR Zephyrhills NT   
  Luke Spann JR Lakeland Christian NT   
  Isaac Cleveland 8 Lakeland Christian NT   
  Paulos Kicklighter 8 Lakeland Christian NT   
  Benedict D'Water SO Pasco NT   
  Hunter Waters JR River Ridge NT   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Sawyer Ehman SO Pasco 5:08.68 -
10 Christian Mendez JR Leesburg 5:13.07 -
19 Cameron Martir SO Fivay 5:24.18 -
20 Alie Sannoh FR Gulf 5:25.03 -
21 Nikolai La Rota JR Wesley Chapel 5:25.24 -
22 Cole Couch SR Wesley Chapel 5:28.68 -
23 Ross Lewis SO Pasco 5:33.22 -
24 Gavin Greenwood SO Fivay 5:37.22 -
25 Caden Luyett JR Citrus 5:49.49 -
26 Zachary Curreri SO Lecanto 5:49.73 -
27 Luke O'Brien JR Wiregrass Ranch 6:05.37 -
28 Decklyn Gommier FR Cypress Creek (Wesley Chapel) 6:27.10 -
29 Jordan Adler FR Cypress Creek (Wesley Chapel) 6:55.23 -
30 Benjamin Raeburn SO Gulf 7:02.33 -
31 Roman La Rock FR Wharton 7:45.31 -
32 Lucas Hardy JR Wharton 8:47.97 -
  Benedict D'Water SO Pasco NT   
  Isaac Cleveland 8 Lakeland Christian NT   
  Zachariah Arnold SR Zephyrhills NT   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Zack Poekert JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 4:21.15 10
2 Chase Thurber JR River Ridge 4:31.49 8
3 Brandon Rydzewski SR Lecanto 4:35.99 6
4 Thomas Tyler SR Citrus 4:36.61 5
5 William Poe SO Zephyrhills 4:37.40 4
6 Ronan Deneen JR River Ridge 4:52.25 3
7 Caden Sessions JR Land O'Lakes 4:57.75 2
8 Adrian Saldivar SR Gulf 5:06.95 1
11 Andres Flores FR Wesley Chapel 5:16.01 -
12 Nathan Webb FR Land O'Lakes 5:17.55 -
13 Nehemiah Morales SO Land O'Lakes 5:17.66 -
14 Evan Tobin SO Citrus 5:17.95 -
15 Ryder Dutil JR Wiregrass Ranch 5:19.30 -
16 Tyler Dana FR Wiregrass Ranch 5:20.27 -
17 Matt Schwindler JR Wharton 5:20.93 -
18 Thomas Gianquitti SR Zephyrhills 5:23.76 -
  Luke Spann JR Lakeland Christian NT   
  Hunter Waters JR River Ridge NT   
  Paulos Kicklighter 8 Lakeland Christian NT