March 26, 2022
|
Villages - The Villages, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ashley Hamilton FR Buchholz 2:36.37 10
2 Eden Goddard SR Lakeland 2:37.95 8
3 Caitlin Rowe SR Buchholz 2:39.73 6
4 Olivia Orobello JR Bell Creek 2:40.03 5
5 Whittney Clarke SR Villages 2:40.76 4
6 Katherine Adams SO Lakeland 2:44.08 3
7 Merwin Guillen SO West Port 2:45.19 2
8 Miericle Davis FR Central (Brooksville) 2:49.64 1
9 Zaria Wright FR Leesburg 2:51.55 -
10 Kinley Manning SR North Marion 2:52.25 -
11 Kayleigh Watts FR Bell Creek 2:55.90 -
12 Ashlyn Senzig JR Nature Coast 3:00.95 -
13 Abigail Carrington FR Buchholz 3:01.16 -
14 Addison Cunane FR Nature Coast 3:02.76 -
15 Allison Bell FR Villages 3:06.34 -
16 Kiah Perez FR Bell Creek 3:06.40 -
17 Anna Wilson SO Forest 3:06.66 -
18 Laurynn Lackey SR Leesburg 3:06.83 -
19 Sade Lee FR Leesburg 3:06.87 -
20 Layken Frees 6 Taylor County 3:08.76 -
21 Jadan Birdsall SO First Academy (Leesburg) 3:11.18 -
22 Johanna Wells FR Forest 3:11.82 -
23 Lei Johnson FR Forest 3:15.34 -
24 Mylee Moon FR Villages 3:15.85 -
25 Ariana Olivas SO West Port 3:17.82 -
26 Elise McLeod FR Central (Brooksville) 3:25.34 -
27 Laila Woods FR Leesburg 3:33.05 -
  Kandy Castro SR Central (Brooksville) NT   
  Jordan Mclean FR Forest NT   
  KeKe Mendoza SO St. John Lutheran NT   
  Evelyn Hoffert FR Lakeland NT   
  Hailey Theodore SO University (OC) NT   
  Celianne Guerrier JR St. John Lutheran NT   
  Isabelle Rhodes SO West Port NT   
  Vanessa Vastano JR Nature Coast NT   
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Merwin Guillen SO West Port 2:45.19 2
8 Miericle Davis FR Central (Brooksville) 2:49.64 1
11 Kayleigh Watts FR Bell Creek 2:55.90 -
12 Ashlyn Senzig JR Nature Coast 3:00.95 -
18 Laurynn Lackey SR Leesburg 3:06.83 -
19 Sade Lee FR Leesburg 3:06.87 -
20 Layken Frees 6 Taylor County 3:08.76 -
21 Jadan Birdsall SO First Academy (Leesburg) 3:11.18 -
22 Johanna Wells FR Forest 3:11.82 -
23 Lei Johnson FR Forest 3:15.34 -
24 Mylee Moon FR Villages 3:15.85 -
25 Ariana Olivas SO West Port 3:17.82 -
26 Elise McLeod FR Central (Brooksville) 3:25.34 -
27 Laila Woods FR Leesburg 3:33.05 -
  Celianne Guerrier JR St. John Lutheran NT   
  KeKe Mendoza SO St. John Lutheran NT   
  Kandy Castro SR Central (Brooksville) NT   
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ashley Hamilton FR Buchholz 2:36.37 10
2 Eden Goddard SR Lakeland 2:37.95 8
3 Caitlin Rowe SR Buchholz 2:39.73 6
4 Olivia Orobello JR Bell Creek 2:40.03 5
5 Whittney Clarke SR Villages 2:40.76 4
6 Katherine Adams SO Lakeland 2:44.08 3
9 Zaria Wright FR Leesburg 2:51.55 -
10 Kinley Manning SR North Marion 2:52.25 -
13 Abigail Carrington FR Buchholz 3:01.16 -
14 Addison Cunane FR Nature Coast 3:02.76 -
15 Allison Bell FR Villages 3:06.34 -
16 Kiah Perez FR Bell Creek 3:06.40 -
17 Anna Wilson SO Forest 3:06.66 -
  Jordan Mclean FR Forest NT   
  Isabelle Rhodes SO West Port NT   
  Evelyn Hoffert FR Lakeland NT   
  Hailey Theodore SO University (OC) NT   
  Vanessa Vastano JR Nature Coast NT