April 8- 9, 2022
|
IMG Academy - Bradenton, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Women's 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Shari Brown Freshman Landmark Christian 5:11.07 10
2 Huntley Buckingham   IMG Academy 5:14.91 8
3 Elle Mehltretter SO Osceola (Seminole) 5:25.05 6
4 Heloise Pinto SO Osceola (Seminole) 5:26.20 5
5 Alexia Tine FR Bell Creek 5:27.62 4
6 Lia Ganley SR IMG Academy 5:29.30 3
7 Sara Ellingson SR Sunlake 5:35.28 2
8 Abigail Williams SO Sunlake 5:42.84 1
9 Ally Moyer SO Sunlake 5:43.27 -
10 Rylin Wilkes FR New Smyrna Beach 5:46.10 -
11 Natalie Nesmith JR Montverde Academy 5:46.51 -
12 Isobel Benoit FR Osceola (Seminole) 5:47.04 -
13 Caitlyn Culpepper SR Sunlake 5:51.78 -
14 Averi Merkle SR New Smyrna Beach 5:56.20 -
15 Turner Guerard Sophomore Landmark Christian 5:56.52 -
16 Julia Dillingham 7 Out-of-Door 6:00.88 -
17 Ema Zubernyte FR Osceola (Seminole) 6:07.08 -
18 Faith Bakke SO Palm Harbor University 6:08.17 -
19 Karol Sedrak SO Palm Harbor University 6:10.30 -
20 Emily Lopez SR Mater Lakes 6:14.51 -
21 Paola Garcia JR Mater Lakes 6:14.84 -
22 Bailey Fulk 6 Out-of-Door 6:24.71 -
23 Charlotte Wilson Freshman Landmark Christian 6:28.75 -
24 Cynthia Medina SO Braden River 6:31.73 -
25 Megan Graber FR Sarasota 6:32.28 -
26 Anna Wilson SO Forest 6:32.66 -
27 Stella Marsch SO New Smyrna Beach 6:34.00 -
28 Michelle Houldsworth FR Forest 6:35.24 -
29 Riana Pontemayor 7 Bell Creek 6:37.07 -
30 Mallory Morris FR East Lake 6:41.63 -
31 Lorena Beltran SR Palm Harbor University 6:43.00 -
32 Bree Relao JR Braden River 6:49.71 -
33 Patricia Boyd SO Palm Harbor University 6:52.54 -
34 Amyah Ma JR Braden River 6:58.44 -
35 Johanna Wells FR Forest 7:02.70 -
Women's 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Shari Brown Freshman Landmark Christian 5:11.07 10
2 Huntley Buckingham   IMG Academy 5:14.91 8
3 Elle Mehltretter SO Osceola (Seminole) 5:25.05 6
4 Heloise Pinto SO Osceola (Seminole) 5:26.20 5
5 Alexia Tine FR Bell Creek 5:27.62 4
6 Lia Ganley SR IMG Academy 5:29.30 3
7 Sara Ellingson SR Sunlake 5:35.28 2
8 Abigail Williams SO Sunlake 5:42.84 1
9 Ally Moyer SO Sunlake 5:43.27 -
10 Rylin Wilkes FR New Smyrna Beach 5:46.10 -
11 Natalie Nesmith JR Montverde Academy 5:46.51 -
12 Isobel Benoit FR Osceola (Seminole) 5:47.04 -
13 Caitlyn Culpepper SR Sunlake 5:51.78 -
14 Averi Merkle SR New Smyrna Beach 5:56.20 -
15 Turner Guerard Sophomore Landmark Christian 5:56.52 -
24 Cynthia Medina SO Braden River 6:31.73 -
Women's 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Julia Dillingham 7 Out-of-Door 6:00.88 -
17 Ema Zubernyte FR Osceola (Seminole) 6:07.08 -
18 Faith Bakke SO Palm Harbor University 6:08.17 -
19 Karol Sedrak SO Palm Harbor University 6:10.30 -
20 Emily Lopez SR Mater Lakes 6:14.51 -
21 Paola Garcia JR Mater Lakes 6:14.84 -
22 Bailey Fulk 6 Out-of-Door 6:24.71 -
23 Charlotte Wilson Freshman Landmark Christian 6:28.75 -
25 Megan Graber FR Sarasota 6:32.28 -
26 Anna Wilson SO Forest 6:32.66 -
27 Stella Marsch SO New Smyrna Beach 6:34.00 -
28 Michelle Houldsworth FR Forest 6:35.24 -
29 Riana Pontemayor 7 Bell Creek 6:37.07 -
30 Mallory Morris FR East Lake 6:41.63 -
31 Lorena Beltran SR Palm Harbor University 6:43.00 -
32 Bree Relao JR Braden River 6:49.71 -
33 Patricia Boyd SO Palm Harbor University 6:52.54 -
34 Amyah Ma JR Braden River 6:58.44 -
35 Johanna Wells FR Forest 7:02.70 -