April 1, 2021
|
Boyd Anderson - Lauderdale Lakes, FL
ICON KEY: FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Shanard Walker JR Boyd Anderson 10.99 10
2 Nathan Metellus SO Deerfield Beach 11.01 8
3 Elijah Rowe JR Taravella 11.10 6
4 Joseph Kennerly JR Deerfield Beach 11.22 4
5 travaughn Robbin SO Boyd Anderson 11.28 2
6 Caleb Allen SR Taravella 11.30 1
7 Brian Smart SR Nova 11.45 -
8 Ethan Hite SO Nova 11.69 -
8 Joell Holmes JR Coral Glades 11.69 -
10 Nikai McNee SO Taravella 11.75 -
10 Corey Grant FR Coral Glades 11.75 -
12 Jake McEntyre JR Nova 11.90 -
13 Amari Brown SR Coral Glades 11.99 -
14 Odens Dejour   Deerfield Beach 12.02 -
15 Ruthdmaer Louissant JR Coral Glades 12.41 -
16 Jaxson Horner FR Coral Glades 12.43 -
17 Malachi Nelson FR Nova 12.56 -
18 Ke'shawn Jones   Deerfield Beach 12.79 -
  Shedlet Noelsaint SR Northeast (OP) DNS   
  Fadel Aristil SR Northeast (OP) DNS   
  Jakahrii Green JR Northeast (OP) DNS   
  Joshua Thompson SR Northeast (OP) DNS   
Boys' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Brian Smart SR Nova 11.45 -
10 Corey Grant FR Coral Glades 11.75 -
13 Amari Brown SR Coral Glades 11.99 -
14 Odens Dejour   Deerfield Beach 12.02 -
16 Jaxson Horner FR Coral Glades 12.43 -
17 Malachi Nelson FR Nova 12.56 -
Boys' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Joell Holmes JR Coral Glades 11.69 -
10 Nikai McNee SO Taravella 11.75 -
12 Jake McEntyre JR Nova 11.90 -
15 Ruthdmaer Louissant JR Coral Glades 12.41 -
18 Ke'shawn Jones   Deerfield Beach 12.79 -
  Joshua Thompson SR Northeast (OP) DNS   
  Jakahrii Green JR Northeast (OP) DNS   
  Fadel Aristil SR Northeast (OP) DNS   
Boys' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Shanard Walker JR Boyd Anderson 10.99 10
2 Nathan Metellus SO Deerfield Beach 11.01 8
3 Elijah Rowe JR Taravella 11.10 6
4 Joseph Kennerly JR Deerfield Beach 11.22 4
5 travaughn Robbin SO Boyd Anderson 11.28 2
6 Caleb Allen SR Taravella 11.30 1
8 Ethan Hite SO Nova 11.69 -
  Shedlet Noelsaint SR Northeast (OP) DNS   

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nathan Metellus SO Deerfield Beach 22.42 10
2 Jhovan Martin SR Taravella 22.83 8
3 Elijah Rowe JR Taravella 22.85 6
4 Mateo Smith JR Boyd Anderson 22.98 4
5 travaughn Robbin SO Boyd Anderson 23.19 2
6 Joseph Kennerly JR Deerfield Beach 23.70 1
7 Caleb Allen SR Taravella 23.82 -
8 Brian Smart SR Nova 23.90 -
9 Jaden Wilson JR Coral Glades 23.99 -
10 Jake McEntyre JR Nova 24.26 -
11 Stephon Reed SO Northeast (OP) 25.04 -
12 Ke'shawn Jones   Deerfield Beach 25.14 -
13 Malachi Nelson FR Nova 25.73 -
14 Jaxson Horner FR Coral Glades 25.78 -
15 Ruthdmaer Louissant JR Coral Glades 26.04 -
16 Corey Grant FR Coral Glades 27.30 -
  Shedlet Noelsaint SR Northeast (OP) DNS   
  Odens Dejour   Deerfield Beach DNS   
  Julian Griffin SR Northeast (OP) DNS   
  Rohan Hamilton SR Northeast (OP) DNS   
  Joshua Thompson SR Northeast (OP) DNS   
Boys' 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Mateo Smith JR Boyd Anderson 22.98 4
12 Ke'shawn Jones   Deerfield Beach 25.14 -
13 Malachi Nelson FR Nova 25.73 -
15 Ruthdmaer Louissant JR Coral Glades 26.04 -
  Joshua Thompson SR Northeast (OP) DNS   
  Rohan Hamilton SR Northeast (OP) DNS   
  Shedlet Noelsaint SR Northeast (OP) DNS   
Boys' 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Jhovan Martin SR Taravella 22.83 8
7 Caleb Allen SR Taravella 23.82 -
9 Jaden Wilson JR Coral Glades 23.99 -
11 Stephon Reed SO Northeast (OP) 25.04 -
14 Jaxson Horner FR Coral Glades 25.78 -
16 Corey Grant FR Coral Glades 27.30 -
  Julian Griffin SR Northeast (OP) DNS   
  Odens Dejour   Deerfield Beach DNS   
Boys' 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nathan Metellus SO Deerfield Beach 22.42 10
3 Elijah Rowe JR Taravella 22.85 6
5 travaughn Robbin SO Boyd Anderson 23.19 2
6 Joseph Kennerly JR Deerfield Beach 23.70 1
8 Brian Smart SR Nova 23.90 -
10 Jake McEntyre JR Nova 24.26 -

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ky-Juan Higgans SR Taravella 51.82 10
2 Nathan Metellus SO Deerfield Beach 52.45 8
3 Stephon Reed SO Northeast (OP) 52.56 6
4 Cameron Tomlinson JR Taravella 53.42 4
5 Daniel Beckford SR Taravella 53.50 2
6 Johnathan Libecca SR Boyd Anderson 55.35 1
7 Odens Dejour   Deerfield Beach 57.51 -
8 Jakahrii Green JR Northeast (OP) 57.94 -
9 Joshua Thompson SR Northeast (OP) 58.65 -
10 Fadel Aristil SR Northeast (OP) 1:01.40 -
11 Corey Grant FR Coral Glades 1:03.54 -
  Rotchild Telsaint SR Northeast (OP) DNS   
  Kamar Hamilton JR Northeast (OP) DNS   
  Aldes Jules JR Northeast (OP) DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Daniel Beckford SR Taravella 53.50 2
6 Johnathan Libecca SR Boyd Anderson 55.35 1
8 Jakahrii Green JR Northeast (OP) 57.94 -
9 Joshua Thompson SR Northeast (OP) 58.65 -
10 Fadel Aristil SR Northeast (OP) 1:01.40 -
11 Corey Grant FR Coral Glades 1:03.54 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ky-Juan Higgans SR Taravella 51.82 10
2 Nathan Metellus SO Deerfield Beach 52.45 8
3 Stephon Reed SO Northeast (OP) 52.56 6
4 Cameron Tomlinson JR Taravella 53.42 4
7 Odens Dejour   Deerfield Beach 57.51 -
  Rotchild Telsaint SR Northeast (OP) DNS   
  Kamar Hamilton JR Northeast (OP) DNS   
  Aldes Jules JR Northeast (OP) DNS   

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Heintz Durand JR Northeast (OP) 2:04.43 10
2 Majet Bethely FR Boyd Anderson 2:04.91 8
3 Anthony Gomez SR Nova 2:09.06 5
3 Emmanuel Jean-Baptiste JR Boyd Anderson 2:09.06 5
5 Tyler James JR Taravella 2:09.71 2
6 Jeremiah Oscar JR Nova 2:10.92 1
7 Emilio Moreno SR Nova 2:12.22 -
8 Conner Meyerson JR Coral Glades 2:14.51 -
9 Venson Choisins JR Northeast (OP) 2:16.33 -
10 Matthew Brown JR Boyd Anderson 2:16.47 -
11 Tanaris Jean-Pierre SO Taravella 2:16.67 -
12 Elijah Langley JR Deerfield Beach 2:21.71 -
13 Jahmil White JR Boyd Anderson 2:23.26 -
14 Chase De Los Santos SO Coral Glades 2:24.12 -
15 Nody Jacques FR Deerfield Beach 2:25.95 -
16 Julian Jefferies JR Coral Glades 2:26.39 -
17 Giovanali Simon   Deerfield Beach 2:29.43 -
18 Orison Domingo JR Taravella 2:33.04 -
19 Ethan Weinstock SO Coral Glades 3:03.34 -
  Fodney Mertilus JR Northeast (OP) DNS   
  Kamar Hamilton JR Northeast (OP) DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Emilio Moreno SR Nova 2:12.22 -
10 Matthew Brown JR Boyd Anderson 2:16.47 -
12 Elijah Langley JR Deerfield Beach 2:21.71 -
13 Jahmil White JR Boyd Anderson 2:23.26 -
14 Chase De Los Santos SO Coral Glades 2:24.12 -
15 Nody Jacques FR Deerfield Beach 2:25.95 -
16 Julian Jefferies JR Coral Glades 2:26.39 -
17 Giovanali Simon   Deerfield Beach 2:29.43 -
19 Ethan Weinstock SO Coral Glades 3:03.34 -
  Fodney Mertilus JR Northeast (OP) DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Heintz Durand JR Northeast (OP) 2:04.43 10
2 Majet Bethely FR Boyd Anderson 2:04.91 8
3 Anthony Gomez SR Nova 2:09.06 5
3 Emmanuel Jean-Baptiste JR Boyd Anderson 2:09.06 5
5 Tyler James JR Taravella 2:09.71 2
6 Jeremiah Oscar JR Nova 2:10.92 1
8 Conner Meyerson JR Coral Glades 2:14.51 -
9 Venson Choisins JR Northeast (OP) 2:16.33 -
11 Tanaris Jean-Pierre SO Taravella 2:16.67 -
18 Orison Domingo JR Taravella 2:33.04 -
  Kamar Hamilton JR Northeast (OP) DNS   

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Johnathan Petit-Frere SO Boyd Anderson 4:37.87 10
2 Emilio Moreno SR Nova 4:38.08 8
3 D'Angelo Bridges JR Taravella 5:28.93 6
4 Nody Jacques FR Deerfield Beach 5:32.06 4
5 Giovanali Simon   Deerfield Beach 6:00.91 2
6 Ethan Weinstock SO Coral Glades 6:50.46 1
7 Isayed Farraj SO Coral Glades 6:55.87 -
8 Christian Rodriguez SO Deerfield Beach 7:20.29 -

Boys' 110 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Timmerick Bivens FR Boyd Anderson 18.41 10
2 Jalil Bivens SO Boyd Anderson 21.36 8
3 Elijah Wright SO Nova 22.65 6
  Darren Hewitt JR Northeast (OP) DNS   
  Jameli Thomas JR Northeast (OP) DNS   
  Travoy Forbes SO Coral Glades DNS   

Boys' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Cody Brown SR North Miami 40.15 10
2 Corey Tate JR Taravella 40.36 8
3 Timmerick Bivens FR Boyd Anderson 44.14 6
4 Jalil Bivens SO Boyd Anderson 46.92 4
5 Elijah Wright SO Nova 49.70 2
6 Gregory Davis JR Nova 50.21 1
7 Carlos Sanders Cifuentes SR Nova 51.55 -

Boys' High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Onwaja Thomas SR Boyd Anderson 1.82m 5' 11.5" 10
2 Christian Cabrera SO Nova 1.77m 5' 9.75" 8
3 Kenny Ermat SR Boyd Anderson 1.72m 5' 7.75" 6
  Gregory Davis JR Nova NH NH   
  Christian Dabelus JR Boyd Anderson NH NH   
  Gudner Jean-Francois SR Boyd Anderson DNS NH   

Boys' Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Elijah Rowe JR Taravella 6.32m 20' 9" 10
2 Brian Smart SR Nova 6.18m 20' 3.5" 8
3 Christian Cabrera SO Nova 5.78m 18' 11.75" 6
4 Gregory Davis JR Nova 5.56m 18' 3" 4
5 Phillip Rayford FR Taravella 5.42m 17' 9.5" 2
6 Carlos Sanders Cifuentes SR Nova 4.92m 16' 1.75" 1

Boys' Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Gregory Davis JR Nova 11.12m 36' 5.75" 10
  Elijah Wright SO Nova DNS NM   

Boys' Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Tajgeil Brown SR Northeast (OP) 11.86m 38' 11" 10
2 Franseco Mannino SO Coral Glades 11.68m 38' 4" 8
3 Andrew Kavanagh SR Northeast (OP) 11.50m 37' 8.75" 6
4 Mark Trana SR Taravella 10.61m 34' 9.75" 4
5 James Paris SR Northeast (OP) 9.52m 31' 3" 2
6 Jordan Lyons JR Coral Glades 9.39m 30' 9.75" 0.5
6 Roderick Jackson JR Coral Glades 9.39m 30' 9.75" 0.5
  Tamiel Blackstock SR Northeast (OP) DNS NM   

Boys' Discus

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Tajgeil Brown SR Northeast (OP) 42.07m 138' 0" 10
2 James Paris SR Northeast (OP) 40.42m 132' 7" 8
3 Mark Trana SR Taravella 35.36m 116' 0" 6
4 Djym Estime JR Boyd Anderson 32.17m 105' 6" 4
5 Seth Solomon JR Northeast (OP) 31.84m 104' 5" 2
6 Franseco Mannino SO Coral Glades 29.12m 95' 6" 1
7 Nikai McNee SO Taravella 28.82m 94' 7" -
8 Jordan Lyons JR Coral Glades 24.04m 78' 10" -
9 Roderick Jackson JR Coral Glades 22.57m 74' 0" -
  Tamiel Blackstock SR Northeast (OP) DNS NM   
  Johnathan Hawkes FR Boyd Anderson DNS NM