April 15, 2021
|
St. Cloud - St. Cloud, FL
ICON KEY: FHSAA 4A Region Qualifier

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Markevus Jackson SR Osceola (Kissimmee) 48.35 58.31 44.09 50.25 57.36 47.40 1:00.68 10
2 Joseph Coulter JR Martin County 37.25 54.09 44.90 45.92 41.84 51.02 38.27 8
3 Maxfield Patrick SR Vero Beach 57.54 43.67 1:04.22 1:05.24 1:05.24 51.37 43.67 6
4 Elijaah Clark SR Centennial 51.94 47.74 50.37 1:02.96 53.51 52.46 59.81 5
5 Fritz Claude SO Fort Pierce Central 1:05.70 55.19 51.51 1:03.60 47.83 52.56 42.05 4
6 Devin Howard JR St. Cloud 1:06.95 45.86 47.44 1:04.31 1:05.36 52.71 37.96 3
7 Jabari Aljoe JR Fort Pierce Central 52.04 1:06.91 38.77 39.30 43.55 53.10 1:05.32 2
8 Mark Bacon FR Vero Beach 44.07 38.16 39.77 1:07.72 53.74 53.74 43.53 1
9 Corradrio Trimble SO Osceola (Kissimmee) 47.31 1:06.67 45.70 1:01.83 1:04.52 53.76 53.76 -
10 Jacob Mascetta SR Treasure Coast 46.61 53.11 52.03 1:08.28 50.94 54.19 1:05.57 -
11 Voshon Plaisir SR Centennial 49.17 1:10.48 40.43 1:06.65 38.79 54.63 52.45 -
12 Gavin Howell SO Melbourne 41.03 1:04.00 56.89 58.53 1:08.38 54.70 52.52 -
13 Michael Kline SR St. Cloud 1:09.51 1:08.96 1:07.87 47.07 52.00 54.73 1:04.04 -
14 Ethan Pire JR Martin County 1:10.43 1:00.53 1:04.38 45.12 1:01.08 55.02 40.17 -
15 Michael Carter FR Vero Beach 48.01 43.60 40.84 41.94 39.18 55.18 1:11.19 -
16 Aben Johnson SR Treasure Coast 54.33 43.79 1:10.40 1:12.06 1:11.51 55.43 1:04.30 -
17 Adryan Lewis SR Fort Pierce Central 38.94 53.40 46.17 39.49 58.40 55.62 1:10.64 -
18 Aidan McKay JR Martin County 42.50 50.32 45.29 57.59 58.71 55.91 1:02.06 -
19 Bradon Arevelos SO Viera 45.95 1:06.12 1:03.32 1:01.64 52.67 56.03 58.28 -
20 Nicolas Handal SO Viera 1:00.56 40.37 47.66 56.63 43.18 56.07 1:06.17 -
21 Arthur Waters IV JR Melbourne 39.34 59.57 1:10.80 59.57 1:09.68 56.19 41.02 -
22 Joao Leao SO Melbourne 55.10 1:12.53 47.79 45.54 58.47 56.22 1:00.72 -
23 Zachary Mutz SO Viera 1:06.79 51.51 42.45 1:09.62 1:09.62 56.60 48.11 -
24 Juhani Williams JR Treasure Coast 40.73 43.60 1:14.57 1:14.57 1:09.41 57.36 1:11.13 -
25 Dante Lewis JR Centennial 43.60 1:02.20 56.39 41.28 58.13 58.13 53.48 -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
19 Bradon Arevelos SO Viera 1:07.24 56.03 40.35 46.51 58.84 -
21 Arthur Waters IV JR Melbourne 41.02 56.19 51.14 55.63 46.64 -
23 Zachary Mutz SO Viera 40.76 56.60 51.51 57.74 54.91 -
25 Dante Lewis JR Centennial 49.41 58.13 1:01.62 55.81 49.41 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
11 Voshon Plaisir SR Centennial 48.62 54.63 53.00 -
15 Michael Carter FR Vero Beach 43.04 55.18 1:02.36 -
18 Aidan McKay JR Martin County 53.12 55.91 1:09.33 -
20 Nicolas Handal SO Viera 1:05.61 56.07 44.30 -
22 Joao Leao SO Melbourne 1:07.47 56.22 59.60 -
24 Juhani Williams JR Treasure Coast 1:11.70 57.36 41.88 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
4 Elijaah Clark SR Centennial 45.12 1:00.86 52.46 39.35 1:03.48 1:02.43 40.92 5
5 Fritz Claude SO Fort Pierce Central 1:02.55 1:00.97 52.56 47.31 1:05.70 1:01.50 1:00.45 4
8 Mark Bacon FR Vero Beach 45.15 1:09.33 53.74 1:02.88 54.82 43.00 43.00 1
10 Jacob Mascetta SR Treasure Coast 55.82 1:08.28 54.19 50.94 1:08.83 49.86 55.82 -
12 Gavin Howell SO Melbourne 58.53 1:02.91 54.70 54.16 48.69 53.61 1:01.82 -
14 Ethan Pire JR Martin County 57.78 1:06.03 55.02 58.88 52.82 1:07.68 41.82 -
16 Aben Johnson SR Treasure Coast 1:02.09 1:00.98 55.43 1:08.18 43.24 42.13 46.57 -
17 Adryan Lewis SR Fort Pierce Central 1:02.85 44.50 55.62 53.40 45.06 42.28 50.62 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Markevus Jackson SR Osceola (Kissimmee) 59.25 36.50 47.40 10
2 Joseph Coulter JR Martin County 1:05.31 40.31 51.02 8
3 Maxfield Patrick SR Vero Beach 37.50 48.81 51.37 6
6 Devin Howard JR St. Cloud 1:08.00 53.24 52.71 3
7 Jabari Aljoe JR Fort Pierce Central 59.48 55.76 53.10 2
9 Corradrio Trimble SO Osceola (Kissimmee) 58.06 47.31 53.76 -
13 Michael Kline SR St. Cloud 58.02 54.73 54.73 -