April 20, 2021
|
Newsome High School - Lithia, FL
|
Timing: Elite TIming
ICON KEY: FHSAA 4A Region Qualifier

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Chigo Anunobi JR Armwood 2:23.58 1:36.92 1:59.65 2:14.01 2:16.40 10
2 Caden Tellander SR Lennard 1:59.69 2:35.95 2:00.89 1:29.46 2:29.91 8
3 William Berg FR Newsome 1:46.90 1:25.03 2:01.47 2:26.98 1:51.76 6
4 Taylor Dreyer JR Riverview 2:12.91 1:52.18 2:01.93 2:28.76 1:33.89 5
5 Elijah Calhoun JR Bloomingdale 1:38.76 1:30.12 2:03.44 2:04.68 2:26.90 4
6 Ryan Summers SR Newsome 1:31.60 2:01.31 2:03.78 1:39.03 2:38.44 3
7 Kristopher Glazewski JR Newsome 2:45.29 2:21.13 2:07.14 2:36.39 2:33.84 2
8 Jacob Malinchak JR Durant 1:58.31 2:39.46 2:08.59 1:57.02 1:39.02 1
9 Jason Miles SO Riverview 2:07.60 1:59.86 2:08.88 2:10.17 2:23.06 -
10 Michael Clarke SO Bloomingdale 1:42.26 2:13.73 2:11.10 2:50.43 1:35.71 -
11 David Galeano JR Lennard 1:34.51 2:42.77 2:11.26 2:25.70 1:41.07 -
12 Eric Lopez JR Riverview 1:54.64 1:32.24 2:11.77 2:27.59 2:28.90 -
13 Mateo Elliot SR Bloomingdale 1:38.33 2:08.89 2:12.87 1:59.59 2:20.85 -
14 Dylan Lane SR Durant 1:38.36 2:09.35 2:14.74 2:36.30 2:52.47 -
15 Antwan Jackson JR East Bay 2:29.53 2:11.86 2:15.93 2:28.17 2:17.29 -
16 Ramiro Arellano SR Durant 1:54.08 2:51.80 2:17.44 2:02.33 1:40.34 -
17 Darius Harrison JR Lennard 1:40.72 2:19.35 2:17.97 2:20.73 2:04.18 -
18 Miles Davis SO Armwood 1:42.17 2:34.63 2:18.06 2:58.10 1:46.31 -
19 Avery Coons JR Plant City 1:57.92 1:50.99 2:18.73 2:06.25 1:48.21 -
20 Wyatt Wood SR East Bay 2:33.92 2:19.92 2:19.92 1:47.74 1:40.75 -
21 Benjamin Fleischman JR Strawberry Crest 2:39.74 2:38.33 2:21.36 1:55.92 1:57.33 -
22 Jose Rodriguez JR SR Plant City 2:16.75 2:40.60 2:39.01 2:19.93 2:37.42 -
  Alexander Merveous JR Armwood DNF DNF DNF DNF DNF   
  Hubert Pilichowski SO Strawberry Crest DNS DNS DNS DNS DNS   
  Sammy Randle SO East Bay DNS DNS DNS DNS DNS   
  Diego Garcia SR Strawberry Crest DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Jacob Malinchak JR Durant 2:08.59 1
16 Ramiro Arellano SR Durant 2:17.44 -
17 Darius Harrison JR Lennard 2:17.97 -
18 Miles Davis SO Armwood 2:18.06 -
20 Wyatt Wood SR East Bay 2:19.92 -
21 Benjamin Fleischman JR Strawberry Crest 2:21.36 -
22 Jose Rodriguez JR SR Plant City 2:39.01 -
  Alexander Merveous JR Armwood DNF   
  Diego Garcia SR Strawberry Crest DNS   
  Hubert Pilichowski SO Strawberry Crest DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Chigo Anunobi JR Armwood 1:59.65 1:44.10 1:53.67 10
2 Caden Tellander SR Lennard 2:00.89 2:26.28 2:34.74 8
3 William Berg FR Newsome 2:01.47 1:40.82 1:37.18 6
4 Taylor Dreyer JR Riverview 2:01.93 1:33.89 2:23.88 5
5 Elijah Calhoun JR Bloomingdale 2:03.44 1:57.27 2:08.38 4
6 Ryan Summers SR Newsome 2:03.78 2:28.54 1:31.60 3
7 Kristopher Glazewski JR Newsome 2:07.14 2:17.32 2:00.79 2
9 Jason Miles SO Riverview 2:08.88 2:07.60 1:32.80 -
10 Michael Clarke SO Bloomingdale 2:11.10 1:47.51 2:29.46 -
11 David Galeano JR Lennard 2:11.26 2:28.33 2:23.08 -
12 Eric Lopez JR Riverview 2:11.77 2:05.19 1:49.37 -
13 Mateo Elliot SR Bloomingdale 2:12.87 2:16.86 1:38.33 -
14 Dylan Lane SR Durant 2:14.74 2:37.65 2:16.09 -
15 Antwan Jackson JR East Bay 2:15.93 2:09.14 2:45.84 -
19 Avery Coons JR Plant City 2:18.73 1:55.15 2:02.09 -
  Sammy Randle SO East Bay DNS DNS DNS