April 17, 2021
|
Winter Park - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 4A Region Qualifier

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Ethan Exilhomme SR Timber Creek 21.89 10 0.9
2 Donovan Horne JR Apopka 22.28 8 0.9
3 Ryan Campbell JR Timber Creek 22.38 6 0.9
4 Noah Putnam SO Wekiva 22.49 5 0.9
5 Amaris Shaw SO Winter Park 22.71 4 0.9
6 John Cooper lll JR Ocoee 22.85 3 -1.1
7 Jeremiah Cadet JR Ocoee 22.89 2 0.9
8 Wenter Laloy SO University (Orlando) 23.04 1 -1.1
9 Najji Darcelin JR Apopka 23.14 - -1.1
10 Brandon Taylor JR University (Orlando) 23.89 - -1.1
11 Malachi Britt JR Apopka 24.44 - -1.1
12 Justin Goodman JR West Orange 24.56 - -1.1
13 Felix Barrington SO Evans 24.57 - -1.1
14 Brycen Bassa JR Ocoee 24.65 - 0.8
15 Marcus Kelly SO West Orange 24.73 - 0.8
16 Eduardo Pena JR West Orange 24.97 - 0.8
17 Donovan Agard FR University (Orlando) 25.17 - 0.8
18 Mikle Solano SR Colonial 25.25 - 0.8
19 Jai-el Dix SO Colonial 26.39 - 0.8
  Jaydyn Govia JR Evans DNF    -
  Jymon Coleman SR Wekiva DNF    -
  Daniel Edwards SR Winter Park DNS    -
  Jordan Pierre SO Evans DNS    -
  Braylon Knauth FR Winter Park DNS    -
  Jeffery Townsend   Wekiva DNS    -
  Dayshawn Elliott JR Colonial DNS    -
Boys' 200 Meters Section 1
W: 0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Brycen Bassa JR Ocoee 24.65 -
15 Marcus Kelly SO West Orange 24.73 -
16 Eduardo Pena JR West Orange 24.97 -
17 Donovan Agard FR University (Orlando) 25.17 -
18 Mikle Solano SR Colonial 25.25 -
19 Jai-el Dix SO Colonial 26.39 -
  Dayshawn Elliott JR Colonial DNS   
  Jeffery Townsend   Wekiva DNS   
  Jordan Pierre SO Evans DNS   
Boys' 200 Meters Section 2
W: -1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 John Cooper lll JR Ocoee 22.85 3
8 Wenter Laloy SO University (Orlando) 23.04 1
9 Najji Darcelin JR Apopka 23.14 -
10 Brandon Taylor JR University (Orlando) 23.89 -
11 Malachi Britt JR Apopka 24.44 -
12 Justin Goodman JR West Orange 24.56 -
13 Felix Barrington SO Evans 24.57 -
  Jaydyn Govia JR Evans DNF   
  Braylon Knauth FR Winter Park DNS   
Boys' 200 Meters Section 3
W: 0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ethan Exilhomme SR Timber Creek 21.89 10
2 Donovan Horne JR Apopka 22.28 8
3 Ryan Campbell JR Timber Creek 22.38 6
4 Noah Putnam SO Wekiva 22.49 5
5 Amaris Shaw SO Winter Park 22.71 4
7 Jeremiah Cadet JR Ocoee 22.89 2
  Jymon Coleman SR Wekiva DNF   
  Daniel Edwards SR Winter Park DNS