April 17, 2021
|
Winter Park - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 4A Region Qualifier

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Ethan Exilhomme SR Timber Creek 21.89 10 0.9
2 Donovan Horne JR Apopka 22.28 8 0.9
3 Ryan Campbell JR Timber Creek 22.38 6 0.9
4 Noah Putnam SO Wekiva 22.49 5 0.9
5 Amaris Shaw SO Winter Park 22.71 4 0.9
6 John Cooper lll JR Ocoee 22.85 3 -1.1
7 Jeremiah Cadet JR Ocoee 22.89 2 0.9
8 Wenter Laloy SO University (Orlando) 23.04 1 -1.1
9 Najji Darcelin JR Apopka 23.14 - -1.1
10 Brandon Taylor JR University (Orlando) 23.89 - -1.1
11 Malachi Britt JR Apopka 24.44 - -1.1
12 Justin Goodman JR West Orange 24.56 - -1.1
13 Felix Barrington SO Evans 24.57 - -1.1
14 Brycen Bassa JR Ocoee 24.65 - 0.8
15 Marcus Kelly SO West Orange 24.73 - 0.8
16 Eduardo Pena JR West Orange 24.97 - 0.8
17 Donovan Agard FR University (Orlando) 25.17 - 0.8
18 Mikle Solano SR Colonial 25.25 - 0.8
19 Jai-el Dix SO Colonial 26.39 - 0.8
  Jymon Coleman SR Wekiva DNF    -
  Jaydyn Govia JR Evans DNF    -
  Braylon Knauth FR Winter Park DNS    -
  Jeffery Townsend   Wekiva DNS    -
  Daniel Edwards SR Winter Park DNS    -
  Jordan Pierre SO Evans DNS    -
  Dayshawn Elliott JR Colonial DNS    -
Boys' 200 Meters Section 1
W: 0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Brycen Bassa JR Ocoee 24.65 -
15 Marcus Kelly SO West Orange 24.73 -
16 Eduardo Pena JR West Orange 24.97 -
17 Donovan Agard FR University (Orlando) 25.17 -
18 Mikle Solano SR Colonial 25.25 -
19 Jai-el Dix SO Colonial 26.39 -
  Dayshawn Elliott JR Colonial DNS   
  Jeffery Townsend   Wekiva DNS   
  Jordan Pierre SO Evans DNS   
Boys' 200 Meters Section 2
W: -1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
6 John Cooper lll JR Ocoee 21.03 22.85 23.31 25.82 24.91 28.34 16.68 3
8 Wenter Laloy SO University (Orlando) 26.73 23.04 28.11 24.43 25.35 29.26 20.97 1
9 Najji Darcelin JR Apopka 21.76 23.14 18.52 23.38 28.93 18.28 24.53 -
10 Brandon Taylor JR University (Orlando) 22.70 23.89 20.31 20.55 29.15 16.97 28.67 -
11 Malachi Britt JR Apopka 20.78 24.44 26.40 30.31 19.31 24.44 18.82 -
12 Justin Goodman JR West Orange 20.39 24.56 30.95 25.79 29.48 25.06 29.97 -
13 Felix Barrington SO Evans 25.31 24.57 21.38 22.12 29.00 17.94 24.08 -
  Jaydyn Govia JR Evans DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF   
  Braylon Knauth FR Winter Park DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 200 Meters Section 3
W: 0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Ethan Exilhomme SR Timber Creek 21.89 20.14 22.33 22.99 10
2 Donovan Horne JR Apopka 22.28 17.16 26.96 23.18 8
3 Ryan Campbell JR Timber Creek 22.38 21.94 16.34 17.68 6
4 Noah Putnam SO Wekiva 22.49 21.59 20.02 18.00 5
5 Amaris Shaw SO Winter Park 22.71 27.03 28.39 23.85 4
7 Jeremiah Cadet JR Ocoee 22.89 29.30 16.48 27.93 2
  Jymon Coleman SR Wekiva DNF DNF DNF DNF   
  Daniel Edwards SR Winter Park DNS DNS DNS DNS