April 22, 2021
|
Sumner - Riverview, FL
|
Timing: TRC
ICON KEY: FHSAA 3A Region Qualifier

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Adam Dieck SR Jesuit (Tampa) 4:45.88 10
2 Isaac Addison JR Jesuit (Tampa) 4:48.15 8
3 Andrew Cory SR Freedom (Tampa) 4:48.53 6
4 Caden Payne SR Gaither 4:55.56 5
5 James Simpson SR Gaither 4:56.54 4
6 Callahan Bonifant SO Jesuit (Tampa) 4:59.30 3
7 Eric Major JR Chamberlain 5:05.14 2
8 Nathan Olsen SO Hillsborough 5:11.13 1
9 Elijah Pettway JR Chamberlain 5:12.50 -
10 Arnold Moran SO Hillsborough 5:15.01 -
11 Jack Stockard SR Blake 5:20.51 -
12 Karter Capps JR Robinson 5:25.16 -
13 Derrick Hall FR Freedom (Tampa) 5:27.40 -
14 Sheyne Barron FR Sumner 5:44.54 -
15 Adrian Richey FR Hillsborough 5:45.25 -
16 Keith Casidy SR Freedom (Tampa) 6:04.26 -
17 Diego Martinez SO Gaither 6:07.67 -
18 Nicholas Cabrales FR Sumner 6:08.98 -
19 Juelz Iglesias FR Spoto 6:29.08 -
20 Samuel Shahkamrani JR Jefferson 6:34.48 -
21 Darlande Briseneau FR Middleton 7:47.61 -
  Abdiel Navarro JR Jefferson NT   
  Alex Cruz SR Chamberlain NT   
  Oliver Warner SO Robinson NT   
  Deon Ferrer JR Middleton NT   
  Henry Kanu SO Blake NT   
  Dilland Riley FR Middleton NT   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Sheyne Barron FR Sumner 5:44.54 -
15 Adrian Richey FR Hillsborough 5:45.25 -
16 Keith Casidy SR Freedom (Tampa) 6:04.26 -
17 Diego Martinez SO Gaither 6:07.67 -
18 Nicholas Cabrales FR Sumner 6:08.98 -
19 Juelz Iglesias FR Spoto 6:29.08 -
20 Samuel Shahkamrani JR Jefferson 6:34.48 -
21 Darlande Briseneau FR Middleton 7:47.61 -
  Deon Ferrer JR Middleton NT   
  Henry Kanu SO Blake NT   
  Dilland Riley FR Middleton NT   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Adam Dieck SR Jesuit (Tampa) 4:45.88 10
2 Isaac Addison JR Jesuit (Tampa) 4:48.15 8
3 Andrew Cory SR Freedom (Tampa) 4:48.53 6
4 Caden Payne SR Gaither 4:55.56 5
5 James Simpson SR Gaither 4:56.54 4
6 Callahan Bonifant SO Jesuit (Tampa) 4:59.30 3
7 Eric Major JR Chamberlain 5:05.14 2
8 Nathan Olsen SO Hillsborough 5:11.13 1
9 Elijah Pettway JR Chamberlain 5:12.50 -
10 Arnold Moran SO Hillsborough 5:15.01 -
11 Jack Stockard SR Blake 5:20.51 -
12 Karter Capps JR Robinson 5:25.16 -
13 Derrick Hall FR Freedom (Tampa) 5:27.40 -
  Oliver Warner SO Robinson NT   
  Alex Cruz SR Chamberlain NT   
  Abdiel Navarro JR Jefferson NT