April 14, 2021
|
Matanzas - Palm Coast, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 3A Region Qualifier

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Joshua Moore JR Vanguard (Ocala) 2:01.74 10
2 Chase McKee SR New Smyrna Beach 2:03.28 8
3 Jacob Labonte JR Seabreeze 2:03.42 6
4 Chris Hill JR New Smyrna Beach 2:03.57 5
5 Jordan Travieso SR Vanguard (Ocala) 2:05.03 4
6 Justin Kernan SR Vanguard (Ocala) 2:07.76 3
7 Hunter Smith JR Matanzas 2:09.85 2
8 Cole Bowman JR Mainland 2:13.64 1
9 Mark Willis JR Belleview 2:14.01 -
10 Klellan Lubbe SO Seabreeze 2:20.10 -
11 Kaden Reamer SO Seabreeze 2:20.52 -
12 Daytona Belflower FR New Smyrna Beach 2:22.63 -
13 Ethan Drost JR Matanzas 2:24.69 -
14 Jeremiah Donoso FR Matanzas 2:24.70 -
15 Jamal Taylor JR Lake Weir 2:24.95 -
16 Adam Minarchik SO Mainland 2:25.16 -
17 Josiah Tejeda SO Deltona 2:26.01 -
18 William Steinebach SO Pine Ridge 2:26.97 -
19 Hunter Kemp SO Pine Ridge 2:28.43 -
20 Lincoln Davis SO Deltona 2:31.12 -
21 Yansel Baazquez-Orengo SR Lake Weir 2:31.26 -
22 Jason Jimenez SR Belleview 2:31.74 -
23 Logan Camara SO Mainland 2:34.39 -
24 Rolan Yagual FR Pine Ridge 2:41.45 -
  Kayden Pisczek SO Belleview DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Ethan Drost JR Matanzas 2:24.69 -
15 Jamal Taylor JR Lake Weir 2:24.95 -
19 Hunter Kemp SO Pine Ridge 2:28.43 -
20 Lincoln Davis SO Deltona 2:31.12 -
21 Yansel Baazquez-Orengo SR Lake Weir 2:31.26 -
22 Jason Jimenez SR Belleview 2:31.74 -
23 Logan Camara SO Mainland 2:34.39 -
24 Rolan Yagual FR Pine Ridge 2:41.45 -
  Kayden Pisczek SO Belleview DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Joshua Moore JR Vanguard (Ocala) 2:01.74 10
2 Chase McKee SR New Smyrna Beach 2:03.28 8
3 Jacob Labonte JR Seabreeze 2:03.42 6
4 Chris Hill JR New Smyrna Beach 2:03.57 5
5 Jordan Travieso SR Vanguard (Ocala) 2:05.03 4
6 Justin Kernan SR Vanguard (Ocala) 2:07.76 3
7 Hunter Smith JR Matanzas 2:09.85 2
8 Cole Bowman JR Mainland 2:13.64 1
9 Mark Willis JR Belleview 2:14.01 -
10 Klellan Lubbe SO Seabreeze 2:20.10 -
11 Kaden Reamer SO Seabreeze 2:20.52 -
12 Daytona Belflower FR New Smyrna Beach 2:22.63 -
14 Jeremiah Donoso FR Matanzas 2:24.70 -
16 Adam Minarchik SO Mainland 2:25.16 -
17 Josiah Tejeda SO Deltona 2:26.01 -
18 William Steinebach SO Pine Ridge 2:26.97 -