April 15, 2021
|
Bay HS - Panama City, FL
ICON KEY: FHSAA 2A Region Qualifier

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Darion Lopez SR Pensacola Catholic 37.51 52.09 55.22 1:02.51 41.16 1:04.60 10
2 Ethan Chavers SO Pensacola Catholic 59.96 53.06 48.29 50.94 57.31 59.96 8
3 Evan Summerlin SO South Walton 38.37 53.29 1:03.95 1:02.35 39.97 47.97 6
4 Jabari Reed SO Bay 1:06.17 53.36 50.70 49.63 1:01.37 1:08.84 5
5 Ryan Provau FR West Florida 51.82 53.97 41.56 51.28 1:01.53 39.94 4
6 Conner Lamon JR South Walton 1:05.13 55.19 1:07.89 50.78 1:11.20 52.43 3
7 Paul Hunter SR Rutherford 42.21 55.54 1:07.76 39.99 59.99 1:06.65 2
8 Dolan Marcelonis SR Pensacola Catholic 41.79 55.71 54.04 46.80 51.26 1:01.84 1
9 Kaileb Paul SR Bay 1:08.56 55.74 41.81 44.60 50.73 1:10.79 -
10 Lawrence Stallworth JR Pensacola 1:03.71 55.88 44.71 56.44 46.94 51.41 -
11 Levi Thepchantee SO Walton 48.69 55.96 1:03.24 46.45 1:04.36 54.84 -
12 Kenneth Hutcherson SO Bay 48.39 56.92 51.80 59.77 1:03.19 51.80 -
13 Anthoni Weaver JR Northview 1:12.53 57.56 44.33 54.11 1:14.26 1:05.62 -
14 Steven Ray SR North Bay Haven 45.66 57.79 1:04.73 1:03.00 50.28 58.95 -
15 Romero Black SO Rutherford 1:10.89 58.58 48.04 47.45 46.28 53.31 -
16 Eric Sapp JR Bozeman 1:08.64 58.66 57.49 1:05.70 1:08.64 1:01.01 -
17 Kimon Sims SO Pensacola 45.17 58.66 47.52 42.24 50.45 53.97 -
18 Seth Cozart SR North Bay Haven 1:07.18 59.45 58.86 1:11.94 44.00 1:03.02 -
19 Roman Holmes 8 Rutherford 43.21 1:00.01 46.81 51.01 1:09.02 43.21 -
20 Brayden Baker 8 Bozeman 1:00.33 1:00.33 51.28 42.84 1:16.02 48.87 -
21 Zane Jordan FR South Walton 1:09.20 1:00.70 1:17.70 53.42 58.88 1:06.17 -
22 Ethan Kilburn JR Northview 53.08 1:01.01 1:15.66 49.42 45.15 56.74 -
23 Cameron Clemmons SO Pensacola 1:18.07 1:01.47 1:09.47 1:02.70 1:08.85 59.63 -
24 Xavier Dawsey FR Walton 44.93 1:01.54 1:08.31 46.16 1:08.93 51.70 -
25 Skylar Bagwell SO Bozeman 1:08.72 1:02.47 56.85 43.73 1:01.85 1:18.72 -
  James Simmons SR West Florida DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
20 Brayden Baker 8 Bozeman 1:00.33 1:17.83 1:03.35 53.70 50.08 -
21 Zane Jordan FR South Walton 1:00.70 58.88 1:00.70 48.56 49.17 -
25 Skylar Bagwell SO Bozeman 1:02.47 1:03.10 1:13.72 1:10.60 1:08.72 -
  James Simmons SR West Florida DNF DNF DNF DNF DNF -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
15 Romero Black SO Rutherford 1:00.93 1:06.79 58.58 -
16 Eric Sapp JR Bozeman 1:07.46 53.97 58.66 -
18 Seth Cozart SR North Bay Haven 57.67 1:00.64 59.45 -
22 Ethan Kilburn JR Northview 57.35 1:16.27 1:01.01 -
23 Cameron Clemmons SO Pensacola 1:13.77 1:05.16 1:01.47 -
24 Xavier Dawsey FR Walton 1:08.93 1:01.54 1:01.54 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
6 Conner Lamon JR South Walton 55.19 57.40 1:08.44 3
8 Dolan Marcelonis SR Pensacola Catholic 55.71 41.79 54.60 1
11 Levi Thepchantee SO Walton 55.96 47.01 1:12.75 -
12 Kenneth Hutcherson SO Bay 56.92 52.37 1:00.91 -
13 Anthoni Weaver JR Northview 57.56 59.87 1:06.77 -
14 Steven Ray SR North Bay Haven 57.79 51.44 56.06 -
17 Kimon Sims SO Pensacola 58.66 1:04.53 1:15.68 -
19 Roman Holmes 8 Rutherford 1:00.01 1:16.82 1:12.02 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Darion Lopez SR Pensacola Catholic 52.09 10
2 Ethan Chavers SO Pensacola Catholic 53.06 8
3 Evan Summerlin SO South Walton 53.29 6
4 Jabari Reed SO Bay 53.36 5
5 Ryan Provau FR West Florida 53.97 4
7 Paul Hunter SR Rutherford 55.54 2
9 Kaileb Paul SR Bay 55.74 -
10 Lawrence Stallworth JR Pensacola 55.88 -