April 10, 2021
|
Tampa Jesuit - Tampa, FL
|
Timing: TRC
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Chigo Anunobi JR Armwood 1:57.76
2 Albert Tawil-Brown SO Plant 1:57.85
3 Dalin Mitchell, Jr SR Seffner Christian 1:57.93
4 Raekwon Hopkins JR Alonso 1:58.11
5 Taylor Dreyer JR Riverview 1:59.97
6 Joseph Levesque SR Land O'Lakes 2:00.54
7 Joshua Hindman FR Mitchell 2:00.85
8 Zachary Harrigan SR George Steinbrenner 2:01.26
9 Wynne Thomas SR Plant 2:01.47
10 Tyler Summers JR Gaither 2:01.56
11 William Berg FR Newsome 2:02.32
12 Matthew Martin SR Land O'Lakes 2:03.01
13 Vance Dimmick SR Plant 2:03.36
14 Jimmy Ortigoza-Rodriguez JR Chamberlain 2:03.40
15 Ronald Aeschleman JR George Steinbrenner 2:03.41
16 Kevin Velazquez JR Alonso 2:03.50
17 Ian Ludlam SO Alonso 2:04.05
18 Calvin Larkins SR Riverview 2:04.91
19 Donovan Terry FR Jesuit (Tampa) 2:05.70
20 Ryan Maney JR Plant 2:07.19
21 Jason Miles SO Riverview 2:07.56
22 Jockyll Davis SR Chamberlain 2:08.51
23 Michael Gonzalez JR Plant 2:08.81
24 Eric Lopez JR Riverview 2:09.68
25 Liam Perkins SO Seffner Christian 2:09.76
26 Bryce Krueger SR George Steinbrenner 2:09.83
27 Richard Dodge JR Newsome 2:10.18
28 Andrew Vega SR Alonso 2:11.18
29 Sebastian Hallenbeck SR George Steinbrenner 2:11.42
30 Brady Maffei JR Tampa Catholic 2:11.50
31 Caden Hearing SO Robinson 2:11.81
32 Eion McDarby JR George Steinbrenner 2:14.08
33 Javier Abanses JR George Steinbrenner 2:14.33
34 Derek Lamvermeyer SR Riverview 2:15.46
35 Frank McBride SO George Steinbrenner 2:15.53
36 Xavier Difo JR Robinson 2:17.68
37 Juluan Johnson JR Robinson 2:19.24
38 Jasen Stovall SO Alonso 2:20.35
39 Johaan Sanchez SR Chamberlain 2:22.05
40 Ryan Campbell SR George Steinbrenner 2:22.63
41 Alin Joseph SR Tampa Bay Tech 2:23.85
42 Adrian Sanchez FR Alonso 2:26.34
43 Connor Murray SR Alonso 2:26.96
44 Caleb Delgado JR Land O'Lakes 2:40.97
  Derek Maxfield SR Alonso NT
  Anthony Suggs FR Alonso NT
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
18 Calvin Larkins SR Riverview 2:04.91
28 Andrew Vega SR Alonso 2:11.18
31 Caden Hearing SO Robinson 2:11.81
33 Javier Abanses JR George Steinbrenner 2:14.33
34 Derek Lamvermeyer SR Riverview 2:15.46
37 Juluan Johnson JR Robinson 2:19.24
38 Jasen Stovall SO Alonso 2:20.35
39 Johaan Sanchez SR Chamberlain 2:22.05
41 Alin Joseph SR Tampa Bay Tech 2:23.85
42 Adrian Sanchez FR Alonso 2:26.34
43 Connor Murray SR Alonso 2:26.96
44 Caleb Delgado JR Land O'Lakes 2:40.97
  Anthony Suggs FR Alonso NT
  Derek Maxfield SR Alonso NT
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Matthew Martin SR Land O'Lakes 2:03.01
14 Jimmy Ortigoza-Rodriguez JR Chamberlain 2:03.40
15 Ronald Aeschleman JR George Steinbrenner 2:03.41
16 Kevin Velazquez JR Alonso 2:03.50
17 Ian Ludlam SO Alonso 2:04.05
21 Jason Miles SO Riverview 2:07.56
23 Michael Gonzalez JR Plant 2:08.81
24 Eric Lopez JR Riverview 2:09.68
25 Liam Perkins SO Seffner Christian 2:09.76
26 Bryce Krueger SR George Steinbrenner 2:09.83
27 Richard Dodge JR Newsome 2:10.18
29 Sebastian Hallenbeck SR George Steinbrenner 2:11.42
30 Brady Maffei JR Tampa Catholic 2:11.50
32 Eion McDarby JR George Steinbrenner 2:14.08
36 Xavier Difo JR Robinson 2:17.68
40 Ryan Campbell SR George Steinbrenner 2:22.63
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Chigo Anunobi JR Armwood 1:57.76
2 Albert Tawil-Brown SO Plant 1:57.85
3 Dalin Mitchell, Jr SR Seffner Christian 1:57.93
4 Raekwon Hopkins JR Alonso 1:58.11
5 Taylor Dreyer JR Riverview 1:59.97
6 Joseph Levesque SR Land O'Lakes 2:00.54
7 Joshua Hindman FR Mitchell 2:00.85
8 Zachary Harrigan SR George Steinbrenner 2:01.26
9 Wynne Thomas SR Plant 2:01.47
10 Tyler Summers JR Gaither 2:01.56
11 William Berg FR Newsome 2:02.32
13 Vance Dimmick SR Plant 2:03.36
19 Donovan Terry FR Jesuit (Tampa) 2:05.70
20 Ryan Maney JR Plant 2:07.19
22 Jockyll Davis SR Chamberlain 2:08.51
35 Frank McBride SO George Steinbrenner 2:15.53