April 9, 2021
|
Sandalwood - Jacksonville, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Niobe Mims SO Sandalwood 57.46 10
2 Kayla Cleveland FR Terry Parker 57.47 8
3 Terren Peterson JR Mandarin 57.51 6
4 Rose-Esther Saint-Germain SO Paxon 58.08 5
5 Nishya Reed JR Sandalwood 58.44 4
6 Adriel Strickland SR Paxon 59.17 3
7 Destiny Phoenix FR Ribault 59.18 2
8 Kennedy Hill FR Andrew Jackson 59.90 1
9 Asia Stanford SR Paxon 1:00.44 -
10 Danielle Gill SR Paxon 1:00.87 -
11 Emilie Jouhaud SR Stanton 1:01.54 -
12 Emily Ervin SR Fletcher 1:01.83 -
13 Tenisha Noisette JR Raines 1:02.70 -
14 Imani Wakefield JR Robert E. Lee 1:03.21 -
15 Paris McKinnon SO Mandarin 1:03.25 -
16 Kaitlyn Webbe FR Andrew Jackson 1:03.92 -
17 Jaylah Jackson SR Wolfson 1:04.32 -
18 Elysia Terry JR Sandalwood 1:04.48 -
19 Kiara Calloway SO First Coast 1:05.20 -
20 Jordan Wright SO Robert E. Lee 1:05.61 -
21 Kayla Lockett SR Ribault 1:06.11 -
22 Destiny Thomas JR Andrew Jackson 1:06.36 -
23 Fiona Whitfield SO Ed White 1:06.72 -
24 Hasanah Rosembert SR Ribault 1:06.79 -
25 Selina Hobbs JR Fletcher 1:07.48 -
26 Morgan Rawls FR Atlantic Coast 1:07.69 -
27 Arriah Thomas JR First Coast 1:07.71 -
28 Lynn Winkler JR Atlantic Coast 1:07.94 -
29 Zariyah Harris-Johnson FR Terry Parker 1:10.53 -
30 QUANTE FEVRIER FR Stanton 1:11.56 -
31 Kylah Charley SR Atlantic Coast 1:12.77 -
32 Josslyn Ulven FR Fletcher 1:12.84 -
33 Khi' Auna Harper SO Robert E. Lee 1:14.65 -
34 Aleah Butler SO First Coast 1:16.68 -
  Kellie Clerge SR Mandarin DNS   
  Nexcy Alvarado SO Ed White DNS   
  Jakkia Sams JR Raines DNS   
  Jaliah Drake-Jackson JR Westside DNS   
  Nyeemah Dixon FR Raines DNS   
  Trinty Cobham FR Terry Parker DNS   
  Milanda Karamalla FR Englewood DNS   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Imani Wakefield JR Robert E. Lee 1:03.21 -
22 Destiny Thomas JR Andrew Jackson 1:06.36 -
27 Arriah Thomas JR First Coast 1:07.71 -
32 Josslyn Ulven FR Fletcher 1:12.84 -
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
29 Zariyah Harris-Johnson FR Terry Parker 1:10.53 -
31 Kylah Charley SR Atlantic Coast 1:12.77 -
34 Aleah Butler SO First Coast 1:16.68 -
  Jaliah Drake-Jackson JR Westside DNS   
  Milanda Karamalla FR Englewood DNS   
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Kiara Calloway SO First Coast 1:05.20 -
20 Jordan Wright SO Robert E. Lee 1:05.61 -
25 Selina Hobbs JR Fletcher 1:07.48 -
28 Lynn Winkler JR Atlantic Coast 1:07.94 -
30 QUANTE FEVRIER FR Stanton 1:11.56 -
33 Khi' Auna Harper SO Robert E. Lee 1:14.65 -
  Trinty Cobham FR Terry Parker DNS   
  Nexcy Alvarado SO Ed White DNS   
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Emilie Jouhaud SR Stanton 1:01.54 -
15 Paris McKinnon SO Mandarin 1:03.25 -
18 Elysia Terry JR Sandalwood 1:04.48 -
21 Kayla Lockett SR Ribault 1:06.11 -
23 Fiona Whitfield SO Ed White 1:06.72 -
24 Hasanah Rosembert SR Ribault 1:06.79 -
26 Morgan Rawls FR Atlantic Coast 1:07.69 -
  Jakkia Sams JR Raines DNS   
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Niobe Mims SO Sandalwood 57.46 10
8 Kennedy Hill FR Andrew Jackson 59.90 1
10 Danielle Gill SR Paxon 1:00.87 -
12 Emily Ervin SR Fletcher 1:01.83 -
13 Tenisha Noisette JR Raines 1:02.70 -
16 Kaitlyn Webbe FR Andrew Jackson 1:03.92 -
17 Jaylah Jackson SR Wolfson 1:04.32 -
  Kellie Clerge SR Mandarin DNS   
Girls' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Kayla Cleveland FR Terry Parker 57.47 8
3 Terren Peterson JR Mandarin 57.51 6
4 Rose-Esther Saint-Germain SO Paxon 58.08 5
5 Nishya Reed JR Sandalwood 58.44 4
6 Adriel Strickland SR Paxon 59.17 3
7 Destiny Phoenix FR Ribault 59.18 2
9 Asia Stanford SR Paxon 1:00.44 -
  Nyeemah Dixon FR Raines DNS