March 26, 2021
|
Gulf Breeze - Gulf Breeze, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Chloe Fernander JR Choctawhatchee 2:27.92 10
2 Elisa Williamson JR Gulf Breeze 2:30.24 8
3 RaeAnne Tutton FR Pensacola Christian 2:33.33 6
4 Savannah Jacobi JR Gulf Breeze 2:40.69 5
5 Lily-ana Campbell SO Navarre 2:41.07 4
6 Dylainie Charlery JR Tate 2:45.14 3
7 Alison Boyle SR Choctawhatchee 2:45.86 2
8 Aiden Beaty SO Crestview 2:46.00 1
9 Aniya Knight JR Pensacola 2:47.42 -
10 Reagan Smith 7 Pensacola Christian 2:47.49 -
11 Athena Hicks FR Navarre 2:47.74 -
12 Savannah Braswell JR Pensacola 2:48.22 -
13 Kada Beihl SO Navarre 2:51.07 -
14 Madelynn Henderson 7 Central (Milton) 2:51.92 -
15 Ann Hitpas JR Gulf Breeze 2:52.04 -
16 Amaya Mickle JR Escambia 2:52.76 -
17 Sofia Peterlevitz 7 Pensacola Christian 2:54.38 -
18 Aniyah Craig FR Pine Forest 2:55.97 -
19 Augustine Dietrich SR Pace 2:56.54 -
20 Abriana Mcmath FR Pace 2:57.34 -
21 Lili Miller FR Central (Milton) 2:58.23 -
22 Holley Gilley JR Northview 2:58.65 -
23 Hayley Boyle SO Choctawhatchee 2:59.06 -
24 Allison Fordyce SO Crestview 3:00.93 -
25 Madison Vronka SR Escambia 3:03.10 -
26 Ava Jones JR Crestview 3:03.71 -
27 Elektra Lee SR Pine Forest 3:05.95 -
28 Shelby Kent SO Northview 3:06.47 -
29 Olivia Kontek FR Tate 3:11.15 -
30 Marissa Zelensky SR Milton 3:12.92 -
31 Marion Clement SO Milton 3:18.10 -
32 Sydney Singleton SO Tate 3:22.27 -
  Emily Dyson FR Escambia DNS   
  Brooklyn Brown FR Pine Forest DNS   
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Madelynn Henderson 7 Central (Milton) 2:51.92 -
17 Sofia Peterlevitz 7 Pensacola Christian 2:54.38 -
18 Aniyah Craig FR Pine Forest 2:55.97 -
20 Abriana Mcmath FR Pace 2:57.34 -
21 Lili Miller FR Central (Milton) 2:58.23 -
22 Holley Gilley JR Northview 2:58.65 -
24 Allison Fordyce SO Crestview 3:00.93 -
25 Madison Vronka SR Escambia 3:03.10 -
26 Ava Jones JR Crestview 3:03.71 -
27 Elektra Lee SR Pine Forest 3:05.95 -
28 Shelby Kent SO Northview 3:06.47 -
29 Olivia Kontek FR Tate 3:11.15 -
30 Marissa Zelensky SR Milton 3:12.92 -
31 Marion Clement SO Milton 3:18.10 -
32 Sydney Singleton SO Tate 3:22.27 -
  Emily Dyson FR Escambia DNS   
  Brooklyn Brown FR Pine Forest DNS   
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Chloe Fernander JR Choctawhatchee 2:27.92 10
2 Elisa Williamson JR Gulf Breeze 2:30.24 8
3 RaeAnne Tutton FR Pensacola Christian 2:33.33 6
4 Savannah Jacobi JR Gulf Breeze 2:40.69 5
5 Lily-ana Campbell SO Navarre 2:41.07 4
6 Dylainie Charlery JR Tate 2:45.14 3
7 Alison Boyle SR Choctawhatchee 2:45.86 2
8 Aiden Beaty SO Crestview 2:46.00 1
9 Aniya Knight JR Pensacola 2:47.42 -
10 Reagan Smith 7 Pensacola Christian 2:47.49 -
11 Athena Hicks FR Navarre 2:47.74 -
12 Savannah Braswell JR Pensacola 2:48.22 -
13 Kada Beihl SO Navarre 2:51.07 -
15 Ann Hitpas JR Gulf Breeze 2:52.04 -
16 Amaya Mickle JR Escambia 2:52.76 -
19 Augustine Dietrich SR Pace 2:56.54 -
23 Hayley Boyle SO Choctawhatchee 2:59.06 -