March 16, 2021
|
Miami Sunset - Miami, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 4A

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jennine Rodriguez SR South Dade 13.84 6
2 Onaejah Alexander JR Miami Washington 14.27 4
3 Antoinette Novoa SO Miami Washington 15.84 3
  Tasmine Pino SO Miami Washington DNS   

Girls' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kandance Pestaina SR South Dade 27.94 6
2 Jania Martin JR Miami Washington 30.42 4
3 Onaejah Alexander JR Miami Washington 31.83 3
4 Dre'Nyla Fleming SO Miami Washington 32.98 1
Girls' 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kandance Pestaina SR South Dade 27.94 6
3 Onaejah Alexander JR Miami Washington 31.83 3
Girls' 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Jania Martin JR Miami Washington 30.42 4
4 Dre'Nyla Fleming SO Miami Washington 32.98 1

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kandance Pestaina SR South Dade 1:04.58 6
2 Dre'Nyla Fleming SO Miami Washington 1:21.93 4
3 Antoinette Novoa SO Miami Washington 1:22.16 3
  Bradkia Davis SR South Dade DNS   

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jennine Rodriguez SR South Dade 2:50.31 6
2 Maria Rodriguez JR Miami Sunset 3:24.98 4
3 Brenda Murillo JR Miami Washington 3:39.68 3

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
  Brenda Murillo JR Miami Washington 8:25.83 3
  Maria Rodriguez JR Miami Sunset 7:22.87 6
  Jasmine Lopez JR Miami Sunset 7:42.53 4
  Victoria Merrill JR South Dade DNS   

Girls' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
  Sabrina Gomez JR Miami Sunset DNS
  Victoria Merrill JR South Dade DNS

Girls' 100 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Sarah Johnson SR South Dade 18.07 6
2 Adaija Edwards FR South Dade 19.58 4
3 Na'Theija Higgs FR Miami Washington 20.41 3
4 Lenya Johnson FR South Dade 20.59 1

Girls' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Sarah Johnson SR South Dade 53.09 6
2 Jania Martin JR Miami Washington 56.05 4
3 Na'Theija Higgs FR Miami Washington 57.79 3
4 Adaija Edwards FR South Dade 57.99 1

Girls' 4 x 100 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME SC
1 Miami Washington Onaejah Alexander, A'niyla Conley , Jania Martin, Na'Theija Higgs 58.05 6

Girls' Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Kandance Pestaina SR South Dade 3.95m 12' 11.5" 6
2 Sarah Johnson SR South Dade 3.88m 12' 8.75" 3.5
2 Adaija Edwards FR South Dade 3.88m 12' 8.75" 3.5
4 Dre'Nyla Fleming SO Miami Washington 3.87m 12' 8.5" 1
5 Na'Theija Higgs FR Miami Washington 3.80m 12' 5.75" -
  A'niyla Conley SO Miami Washington DNS NM   
  Bradkia Davis SR South Dade DNS NM   

Girls' Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
  Adaija Edwards FR South Dade DNS NM

Girls' Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Chloe McCray SO South Dade 8.81m 28' 11" 6
2 Destini Cooper FR South Dade 8.28m 27' 2" 4
3 Lenya Johnson FR South Dade 7.84m 25' 8.75" 3

Girls' Discus

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Chloe McCray SO South Dade 33.60m 110' 3" 6
2 Lenya Johnson FR South Dade 29.94m 98' 3" 4
3 Destini Cooper FR South Dade 23.54m 77' 3" 3