April 9, 2021
|
Satellite - Satellite Beach, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Gabriel Montague SR Satellite 9:21.88 10
2 Michael Toppi JR Viera 9:23.40 8
3 Josh Stern SR Satellite 9:30.73 6
4 Justin Wilson JR Satellite 9:34.34 5
5 Dillon Helzerman SR Satellite 9:37.44 4
6 Cameron Raney SO Viera 9:53.18 3
7 Max Sackenheim SR Rockledge 10:12.21 2
8 Logan Chapman SO Space Coast 10:17.92 1
9 Cristian Calderon SO Rockledge 10:20.95 -
10 Zachery Paladino SR Merritt Island 10:35.96 -
11 Garrison Gates FR Melbourne 10:40.30 -
12 Alston Jaudon JR Melbourne 10:41.35 -
13 Josiah Price SO Rockledge 10:43.63 -
14 Seth Day SR Heritage 10:49.09 -
15 Gabriel Good JR Melbourne 10:52.95 -
16 Isaiah Hernandez SR Eau Gallie 10:57.35 -
17 Jackson Bailey JR Astronaut 11:03.17 -
18 Marlon Cutkelvin SO Astronaut 11:05.26 -
19 Devin Snyder FR Melbourne 11:05.96 -
20 Braden Willis JR Heritage 11:09.07 -
21 Joseph Parks SR Palm Bay 11:22.82 -
22 Devon Giuliani FR West Shore 11:49.23 -
23 Nolen Genna JR Heritage 11:50.72 -
24 Matthew Naberhaus FR Viera 11:54.40 -
25 Tommy Tibbets JR Cocoa Beach 11:55.49 -
26 Wenn Gilbertson 8 Cocoa Beach 11:57.97 -
27 Aiden Karl FR Cocoa Beach 12:03.82 -
28 Joseph Romans SR Bayside 13:16.53 -
29 Joey Vicidomini FR Cocoa Beach 13:50.74 -
30 Gabriel Pongpipat SO Eau Gallie 13:54.52 -
31 Torrin Gordon FR Bayside 14:14.56 -
  Daniel Reinecke JR Heritage DNS   
  Kristopher Fisher SR Bayside DNS   
  Aaron Auge FR Astronaut DNS   
  Brandon Farris FR Astronaut DNS   
  Caleb Maruzzella FR Bayside DNS   
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Garrison Gates FR Melbourne 10:40.30 -
23 Nolen Genna JR Heritage 11:50.72 -
26 Wenn Gilbertson 8 Cocoa Beach 11:57.97 -
27 Aiden Karl FR Cocoa Beach 12:03.82 -
28 Joseph Romans SR Bayside 13:16.53 -
29 Joey Vicidomini FR Cocoa Beach 13:50.74 -
30 Gabriel Pongpipat SO Eau Gallie 13:54.52 -
31 Torrin Gordon FR Bayside 14:14.56 -
  Kristopher Fisher SR Bayside DNS   
  Caleb Maruzzella FR Bayside DNS   
  Aaron Auge FR Astronaut DNS   
  Brandon Farris FR Astronaut DNS   
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Gabriel Montague SR Satellite 9:21.88 10
2 Michael Toppi JR Viera 9:23.40 8
3 Josh Stern SR Satellite 9:30.73 6
4 Justin Wilson JR Satellite 9:34.34 5
5 Dillon Helzerman SR Satellite 9:37.44 4
6 Cameron Raney SO Viera 9:53.18 3
7 Max Sackenheim SR Rockledge 10:12.21 2
8 Logan Chapman SO Space Coast 10:17.92 1
9 Cristian Calderon SO Rockledge 10:20.95 -
10 Zachery Paladino SR Merritt Island 10:35.96 -
12 Alston Jaudon JR Melbourne 10:41.35 -
13 Josiah Price SO Rockledge 10:43.63 -
14 Seth Day SR Heritage 10:49.09 -
15 Gabriel Good JR Melbourne 10:52.95 -
16 Isaiah Hernandez SR Eau Gallie 10:57.35 -
17 Jackson Bailey JR Astronaut 11:03.17 -
18 Marlon Cutkelvin SO Astronaut 11:05.26 -
19 Devin Snyder FR Melbourne 11:05.96 -
20 Braden Willis JR Heritage 11:09.07 -
21 Joseph Parks SR Palm Bay 11:22.82 -
22 Devon Giuliani FR West Shore 11:49.23 -
24 Matthew Naberhaus FR Viera 11:54.40 -
25 Tommy Tibbets JR Cocoa Beach 11:55.49 -
  Daniel Reinecke JR Heritage DNS