April 9, 2021
|
Satellite - Satellite Beach, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Julia Lavrador SR Satellite 5:17.60 10
2 Paige Jaszczak JR Titusville 5:18.22 8
3 Riley Jaszczak JR Titusville 5:21.75 6
4 Isabella Narvaez SO Viera 5:21.85 5
5 Brooke Yates FR Merritt Island 5:26.85 4
6 Malinda Underwood FR Rockledge 5:29.37 3
7 Julia Svartstrom SR Viera 5:29.55 2
8 Katie Hibbard SR Satellite 5:34.66 1
9 kaylee Fournier JR Heritage 5:44.23 -
10 Brooke Gerrits SO Viera 5:48.05 -
11 Maya McKenzie JR Satellite 5:49.36 -
12 Ivy Knight FR Satellite 5:51.87 -
13 Ava Quattrocchi FR Cocoa 5:54.75 -
14 Trinity Trett SO Viera 5:59.84 -
15 Caroline Bergstrom FR Melbourne 6:02.09 -
16 Tessa Mitzlaff SO Space Coast 6:04.05 -
17 Kayla Hannah JR West Shore 6:11.49 -
18 Brissa Friedel SO Astronaut 6:11.97 -
19 Katelyn Apotsos SO Melbourne 6:12.14 -
20 Ashley Hilmes JR West Shore 6:13.19 -
21 Kiera Sullivan JR Cocoa Beach 6:14.79 -
22 Marisa Ricks SO Cocoa Beach 6:15.17 -
23 Ashley Fournier SO Heritage 6:17.08 -
24 Alexis Mills JR Astronaut 6:26.42 -
25 Ashvika Maddikonda 8 West Shore 6:31.00 -
26 Mackenzie Miller JR Heritage 6:31.51 -
27 Kiara Furton-Sparks FR Cocoa Beach 6:35.00 -
28 Piper Stephens SR Melbourne 6:37.86 -
29 Mahek Niwas FR Melbourne 6:40.88 -
30 Miya Burton SO Space Coast 6:44.00 -
31 Esha Savani FR Edgewood 6:44.96 -
32 Sarah Sumner SO Astronaut 6:45.97 -
33 Astrid Gibson FR West Shore 6:58.42 -
34 Taylor Lenau FR Space Coast 7:04.24 -
35 Grace Dickie JR Eau Gallie 7:15.38 -
36 Sophia Lima SR Heritage 7:18.78 -
37 Stacey Clark SR Astronaut 7:40.22 -
38 Scarlett Mallory FR Edgewood 8:17.33 -
  Caroline Noack SO Cocoa Beach DNS   
  Paige Murill SR Titusville DNS   
  Kaylah Robinson SO Rockledge DNS   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Kayla Hannah JR West Shore 6:11.49 -
21 Kiera Sullivan JR Cocoa Beach 6:14.79 -
30 Miya Burton SO Space Coast 6:44.00 -
33 Astrid Gibson FR West Shore 6:58.42 -
35 Grace Dickie JR Eau Gallie 7:15.38 -
36 Sophia Lima SR Heritage 7:18.78 -
37 Stacey Clark SR Astronaut 7:40.22 -
38 Scarlett Mallory FR Edgewood 8:17.33 -
  Kaylah Robinson SO Rockledge DNS   
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Caroline Bergstrom FR Melbourne 6:02.09 -
19 Katelyn Apotsos SO Melbourne 6:12.14 -
20 Ashley Hilmes JR West Shore 6:13.19 -
22 Marisa Ricks SO Cocoa Beach 6:15.17 -
23 Ashley Fournier SO Heritage 6:17.08 -
24 Alexis Mills JR Astronaut 6:26.42 -
25 Ashvika Maddikonda 8 West Shore 6:31.00 -
26 Mackenzie Miller JR Heritage 6:31.51 -
27 Kiara Furton-Sparks FR Cocoa Beach 6:35.00 -
28 Piper Stephens SR Melbourne 6:37.86 -
29 Mahek Niwas FR Melbourne 6:40.88 -
31 Esha Savani FR Edgewood 6:44.96 -
32 Sarah Sumner SO Astronaut 6:45.97 -
34 Taylor Lenau FR Space Coast 7:04.24 -
  Paige Murill SR Titusville DNS   
  Caroline Noack SO Cocoa Beach DNS   
Girls' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Julia Lavrador SR Satellite 5:17.60 10
2 Paige Jaszczak JR Titusville 5:18.22 8
3 Riley Jaszczak JR Titusville 5:21.75 6
4 Isabella Narvaez SO Viera 5:21.85 5
5 Brooke Yates FR Merritt Island 5:26.85 4
6 Malinda Underwood FR Rockledge 5:29.37 3
7 Julia Svartstrom SR Viera 5:29.55 2
8 Katie Hibbard SR Satellite 5:34.66 1
9 kaylee Fournier JR Heritage 5:44.23 -
10 Brooke Gerrits SO Viera 5:48.05 -
11 Maya McKenzie JR Satellite 5:49.36 -
12 Ivy Knight FR Satellite 5:51.87 -
13 Ava Quattrocchi FR Cocoa 5:54.75 -
14 Trinity Trett SO Viera 5:59.84 -
16 Tessa Mitzlaff SO Space Coast 6:04.05 -
18 Brissa Friedel SO Astronaut 6:11.97 -