April 3, 2021
|
Ribault - Jacksonville, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 200 Meters Finals

W: 1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Domictress Robinson SR Ribault 21.40 10
2 Cornelius Cooks SR Andrew Jackson 21.97 8
3 Diondre Johnson SR Mandarin 22.32 6
4 Aubrey Bryant SR Paxon 22.69 5
5 Khalil Ward JR Sandalwood 23.10 4
6 Kendrick Scurry SR Ribault 23.99 3
  Amos Oruamabo SO Robert E. Lee DNS   

Boys' 200 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Domictress Robinson SR Ribault 21.47 1.4
2 Cornelius Cooks SR Andrew Jackson 22.13 1.8
3 Diondre Johnson SR Mandarin 22.27 -0.5
4 Khalil Ward JR Sandalwood 22.39 1.9
5 Kendrick Scurry SR Ribault 22.41 1.9
6 Aubrey Bryant SR Paxon 22.44 1.2
7 Amos Oruamabo SO Robert E. Lee 22.44 -0.4
8 Traunard Folson JR Andrew Jackson 22.53 1.2
9 Malcom Seaborn SR Atlantic Coast 22.66 1.9
10 Dane Blake SR Atlantic Coast 22.66 -0.4
11 Devron Lewis SR Mandarin 22.78 1.8
12 Jonathon Mitchell FR Mandarin 22.91 1.2
13 Jordan Smith SR Atlantic Coast 22.96 -0.4
14 Antwon McCrae SO Westside 23.01 1.9
15 John Smith JR Paxon 23.14 2.0
16 Deangelou Brown SR Ed White 23.16 1.0
17 Jabari Mack SR First Coast 23.28 1.9
18 Tavales Thomas SO Robert E. Lee 23.33 1.0
19 Leondre Stevenson SR Robert E. Lee 23.42 1.9
20 Devon Sinclair SO Terry Parker 23.45 1.4
21 Malik Brown FR Mandarin 23.51 1.0
22 Jakyli Johnson SR Ed White 23.54 1.2
22 Daliyl Gross JR First Coast 23.54 1.4
24 Jamarian Buckman JR Ed White 23.55 1.0
25 Tyrek Williams JR Terry Parker 23.64 -0.5
26 Gerome McKenzie SO Robert E. Lee 23.93 1.4
27 Terrell Sheppard FR Mandarin 23.94 1.4
28 Rashay Bradley SO Terry Parker 23.96 1.0
29 Robert Williams SR Ribault 24.03 -0.5
30 Matthew Merritt JR Andrew Jackson 24.12 -0.4
31 Azaiha Richburg SR Sandalwood 24.18 2.0
32 Jakobi Smith SO Ribault 24.34 1.0
33 Maxwell Hayes SR First Coast 24.36 -0.5
34 Michael Sanders SO Sandalwood 24.46 -0.4
35 Alexander Miller JR Paxon 24.55 2.0
36 Leshan Evans FR Andrew Jackson 24.57 2.0
37 Alonzo Anderson FR Paxon 24.73 1.4
38 Jordan Gilliam JR Atlantic Coast 25.06 1.8
39 James Amaker SO Westside 25.47 1.9
40 Jaden Obiegbu FR Fletcher 25.70 1.4
41 Darrell Williams SR Westside 26.89 -0.5
  Omar Ortiz JR Westside DNF -
  Lewis Ayers SO Wolfson DNS -
  King Grant Sophomore North Florida Educational Inst DNS -
  Anthony Kirkland JR Sandalwood DNS -
  Troy Edwards Sophomore North Florida Educational Inst DNS -
  Demetrius Pollard Junior North Florida Educational Inst DNS -
  Jevan Rivers SR Ed White DNS -
  Jackson Schrock JR Fletcher DNS -
  Samuel Patterson SO Fletcher DNS -
  Jonathan Gaines JR First Coast DNS -
  Samuel Brooks Junior North Florida Educational Inst DNS -
  Tamir Drakeford JR Terry Parker DNS -
  Georgio Battles FR Fletcher DNS -
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 1
W: 1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
16 Deangelou Brown SR Ed White 23.16
18 Tavales Thomas SO Robert E. Lee 23.33
21 Malik Brown FR Mandarin 23.51
24 Jamarian Buckman JR Ed White 23.55
28 Rashay Bradley SO Terry Parker 23.96
32 Jakobi Smith SO Ribault 24.34
  Samuel Patterson SO Fletcher DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 2
W: 1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Khalil Ward JR Sandalwood 22.39
5 Kendrick Scurry SR Ribault 22.41
9 Malcom Seaborn SR Atlantic Coast 22.66
14 Antwon McCrae SO Westside 23.01
17 Jabari Mack SR First Coast 23.28
19 Leondre Stevenson SR Robert E. Lee 23.42
39 James Amaker SO Westside 25.47
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 3
W: 1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Aubrey Bryant SR Paxon 22.44
8 Traunard Folson JR Andrew Jackson 22.53
12 Jonathon Mitchell FR Mandarin 22.91
22 Jakyli Johnson SR Ed White 23.54
  Samuel Brooks Junior North Florida Educational Inst DNS
  Jackson Schrock JR Fletcher DNS
  Jonathan Gaines JR First Coast DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 4
W: 1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Domictress Robinson SR Ribault 21.47
20 Devon Sinclair SO Terry Parker 23.45
22 Daliyl Gross JR First Coast 23.54
26 Gerome McKenzie SO Robert E. Lee 23.93
27 Terrell Sheppard FR Mandarin 23.94
37 Alonzo Anderson FR Paxon 24.73
40 Jaden Obiegbu FR Fletcher 25.70
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 5
W: -0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Amos Oruamabo SO Robert E. Lee 22.44
10 Dane Blake SR Atlantic Coast 22.66
13 Jordan Smith SR Atlantic Coast 22.96
30 Matthew Merritt JR Andrew Jackson 24.12
34 Michael Sanders SO Sandalwood 24.46
  Omar Ortiz JR Westside DNF
  Georgio Battles FR Fletcher DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 6
W: 1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Cornelius Cooks SR Andrew Jackson 22.13
11 Devron Lewis SR Mandarin 22.78
38 Jordan Gilliam JR Atlantic Coast 25.06
  Troy Edwards Sophomore North Florida Educational Inst DNS
  Lewis Ayers SO Wolfson DNS
  Anthony Kirkland JR Sandalwood DNS
  Jevan Rivers SR Ed White DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 7
W: -0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Diondre Johnson SR Mandarin 22.27
25 Tyrek Williams JR Terry Parker 23.64
29 Robert Williams SR Ribault 24.03
33 Maxwell Hayes SR First Coast 24.36
41 Darrell Williams SR Westside 26.89
  King Grant Sophomore North Florida Educational Inst DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 8
W: 2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
15 John Smith JR Paxon 23.14
31 Azaiha Richburg SR Sandalwood 24.18
35 Alexander Miller JR Paxon 24.55
36 Leshan Evans FR Andrew Jackson 24.57
  Demetrius Pollard Junior North Florida Educational Inst DNS
  Tamir Drakeford JR Terry Parker DNS