April 3, 2021
|
Ribault - Jacksonville, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Mekhii Morris-Heron JR First Coast 2:06.05 10
2 Keith White SR Ed White 2:09.06 8
3 Dashawn Bruist FR Andrew Jackson 2:09.55 6
4 Joshua Sea JR Atlantic Coast 2:09.70 5
5 Chad Axon JR Ribault 2:11.24 4
6 Quamane Graham SR Westside 2:11.39 3
7 Zavontray Brown JR Ribault 2:13.80 2
8 Reece Lilly SO Sandalwood 2:14.22 1
9 Jalen Taylor SO Paxon 2:14.48 -
10 Michael Holbrook SR Ed White 2:16.07 -
11 Bryan Gourgue SR Terry Parker 2:18.43 -
12 Luis Azar-Moise JR Ed White 2:18.49 -
13 Giovanni Enriquez FR Sandalwood 2:19.61 -
14 Andre Alejo JR Fletcher 2:19.64 -
15 Payton London SR First Coast 2:20.37 -
16 Nicholas Terry JR Ed White 2:21.09 -
17 Zion Hart SR First Coast 2:21.40 -
18 Cameron McGraw FR First Coast 2:23.82 -
19 Thomas Long JR Atlantic Coast 2:23.89 -
20 Darrell Washington JR Terry Parker 2:25.79 -
21 David Terry JR Sandalwood 2:26.69 -
22 Mario Williams FR Robert E. Lee 2:27.44 -
23 Troy Witter SO Robert E. Lee 2:27.53 -
24 Adrian Abercrombie JR Atlantic Coast 2:28.03 -
25 Wigley Wiley FR Fletcher 2:28.49 -
26 Ethan Bailey SO Paxon 2:28.65 -
27 Quintin Jones SR Ribault 2:32.75 -
28 Desmyn McCall SR Terry Parker 2:34.09 -
29 Nathan Toson FR Ribault 2:35.49 -
30 Tyrek Williams JR Terry Parker 2:38.21 -
31 Dakari Freeman JR Sandalwood 2:44.04 -
32 Blake Latta FR Atlantic Coast 2:44.33 -
33 Cameron Sindhu FR Mandarin 2:51.08 -
  Andrew Marello FR Wolfson DNS   
  Caleb Baltazar JR Westside DNS   
  Titus Kent SR Westside DNS   
  Xavier Carter SR Robert E. Lee DNS   
  Cory Ward JR Westside DNS   
  Ethan Lacey JR Wolfson DNS   
  Shawn Eggers SR Fletcher DNS   
  Mitchell Sefton FR Wolfson DNS   
  Saryn Hatcher SO Paxon DNS   
  Nathan Retzlaff JR Mandarin DNS   
  Zeki Thompson FR Paxon DNS   
  Colin Fox JR Fletcher DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Mekhii Morris-Heron JR First Coast 2:06.05 10
2 Keith White SR Ed White 2:09.06 8
4 Joshua Sea JR Atlantic Coast 2:09.70 5
5 Chad Axon JR Ribault 2:11.24 4
6 Quamane Graham SR Westside 2:11.39 3
8 Reece Lilly SO Sandalwood 2:14.22 1
9 Jalen Taylor SO Paxon 2:14.48 -
10 Michael Holbrook SR Ed White 2:16.07 -
11 Bryan Gourgue SR Terry Parker 2:18.43 -
12 Luis Azar-Moise JR Ed White 2:18.49 -
15 Payton London SR First Coast 2:20.37 -
19 Thomas Long JR Atlantic Coast 2:23.89 -
21 David Terry JR Sandalwood 2:26.69 -
30 Tyrek Williams JR Terry Parker 2:38.21 -
  Xavier Carter SR Robert E. Lee DNS   
  Shawn Eggers SR Fletcher DNS   
  Colin Fox JR Fletcher DNS   
  Nathan Retzlaff JR Mandarin DNS   
  Saryn Hatcher SO Paxon DNS   
  Mitchell Sefton FR Wolfson DNS   
  Andrew Marello FR Wolfson DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Dashawn Bruist FR Andrew Jackson 2:09.55 6
7 Zavontray Brown JR Ribault 2:13.80 2
13 Giovanni Enriquez FR Sandalwood 2:19.61 -
14 Andre Alejo JR Fletcher 2:19.64 -
16 Nicholas Terry JR Ed White 2:21.09 -
17 Zion Hart SR First Coast 2:21.40 -
18 Cameron McGraw FR First Coast 2:23.82 -
20 Darrell Washington JR Terry Parker 2:25.79 -
22 Mario Williams FR Robert E. Lee 2:27.44 -
23 Troy Witter SO Robert E. Lee 2:27.53 -
24 Adrian Abercrombie JR Atlantic Coast 2:28.03 -
25 Wigley Wiley FR Fletcher 2:28.49 -
26 Ethan Bailey SO Paxon 2:28.65 -
27 Quintin Jones SR Ribault 2:32.75 -
28 Desmyn McCall SR Terry Parker 2:34.09 -
29 Nathan Toson FR Ribault 2:35.49 -
31 Dakari Freeman JR Sandalwood 2:44.04 -
32 Blake Latta FR Atlantic Coast 2:44.33 -
33 Cameron Sindhu FR Mandarin 2:51.08 -
  Zeki Thompson FR Paxon DNS   
  Ethan Lacey JR Wolfson DNS   
  Titus Kent SR Westside DNS   
  Caleb Baltazar JR Westside DNS   
  Cory Ward JR Westside DNS