March 12, 2021
|
Boone HS - Orlando, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Caleb Brady JR Timber Creek 4:36.41 10
2 Derek Romich JR Winter Park 4:37.73 8
3 Nolan Wood SO Winter Park 4:41.62 6
4 Aiden Sico JR Timber Creek 4:43.00 5
5 Dylan Torres FR Lake Nona 4:49.58 4
6 Milan Davich SR Winter Park 4:54.04 3
7 Karl van Gelder JR Boone 4:56.35 2
8 Bobby Schneeberger JR Boone 4:57.92 1
9 Aaron McClure SR Colonial 4:59.09 -
10 Nicholas Vongraff SR University (Orlando) 5:02.98 -
11 Jack Sangmeister SR Lake Nona 5:03.41 -
12 Jason Lespier JR Freedom (Orlando) 5:07.53 -
13 Noah Brockhoff SO University (Orlando) 5:11.88 -
14 Michael Pineda Garcia JR Freedom (Orlando) 5:13.68 -
15 Eric Aquino SR East River 5:14.76 -
16 Marcus Pratt JR Freedom (Orlando) 5:14.83 -
17 Marco Richardson SR Timber Creek 5:16.33 -
18 Matthew Aranibar JR University (Orlando) 5:38.98 -
19 Amir Rosa JR Lake Nona 5:42.03 -
20 William Belcher JR East River 5:56.76 -
21 Jose Gil SO Cypress Creek 6:00.32 -
22 Zaid Barrera SR Colonial 6:05.44 -
23 FABIAN JIMENEZ SO Oak Ridge 6:16.61 -
24 MARTIN GRANT FR Oak Ridge 6:19.96 -
25 Jase Doornbos JR Cypress Creek 6:21.89 -
26 YULLIAN PEREZ JR Oak Ridge 7:09.77 -
  Khoa Tran SR Colonial DNS   
  Trevor Folse SR East River DNS   
  Lawrence Martinez JR Cypress Creek DNS   
  JONATHAN LEONIS SO Oak Ridge DNS   
  Jack Krantz SR Boone DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Noah Brockhoff SO University (Orlando) 5:11.88 -
16 Marcus Pratt JR Freedom (Orlando) 5:14.83 -
17 Marco Richardson SR Timber Creek 5:16.33 -
19 Amir Rosa JR Lake Nona 5:42.03 -
20 William Belcher JR East River 5:56.76 -
21 Jose Gil SO Cypress Creek 6:00.32 -
22 Zaid Barrera SR Colonial 6:05.44 -
23 FABIAN JIMENEZ SO Oak Ridge 6:16.61 -
24 MARTIN GRANT FR Oak Ridge 6:19.96 -
25 Jase Doornbos JR Cypress Creek 6:21.89 -
26 YULLIAN PEREZ JR Oak Ridge 7:09.77 -
  Lawrence Martinez JR Cypress Creek DNS   
  JONATHAN LEONIS SO Oak Ridge DNS   
  Khoa Tran SR Colonial DNS   
  Trevor Folse SR East River DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Caleb Brady JR Timber Creek 4:36.41 10
2 Derek Romich JR Winter Park 4:37.73 8
3 Nolan Wood SO Winter Park 4:41.62 6
4 Aiden Sico JR Timber Creek 4:43.00 5
5 Dylan Torres FR Lake Nona 4:49.58 4
6 Milan Davich SR Winter Park 4:54.04 3
7 Karl van Gelder JR Boone 4:56.35 2
8 Bobby Schneeberger JR Boone 4:57.92 1
9 Aaron McClure SR Colonial 4:59.09 -
10 Nicholas Vongraff SR University (Orlando) 5:02.98 -
11 Jack Sangmeister SR Lake Nona 5:03.41 -
12 Jason Lespier JR Freedom (Orlando) 5:07.53 -
14 Michael Pineda Garcia JR Freedom (Orlando) 5:13.68 -
15 Eric Aquino SR East River 5:14.76 -
18 Matthew Aranibar JR University (Orlando) 5:38.98 -
  Jack Krantz SR Boone DNS