April 1, 2021
|
Trinity Prep - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nick Carpenter JR Trinity Prep 2:02.39 10
2 Brayden Seymour SO Hagerty 2:03.47 8
3 Reece Solby SR Bishop Moore 2:03.54 6
4 Dakotah Lucarelli-van buskir JR Bishop Moore 2:04.29 5
5 Quinn Niemann SO Bishop Moore 2:06.55 4
6 Lukas Schoenfeld SR Hagerty 2:07.16 3
7 Christian Pastrana SR Lake Howell 2:07.83 2
8 Robert Thomas SR Seminole (Sanford) 2:10.19 1
9 Marshae McDonald SO Lake Howell 2:10.74 -
10 Liam Griffiths FR Bishop Moore 2:12.40   
11 Reagan Eastlick JR Hagerty 2:13.19 -
12 Matthew Ahl JR Trinity Prep 2:15.41 -
13 Christian Sanders JR Seminole (Sanford) 2:17.51 -
14 Yousef Aouadi SR Lake Howell 2:19.51 -
15 Brayden Roever JR Winter Park 2:19.56 -
16 Jacob Smith SR Hagerty 2:21.33 -
17 Tai Bailey JR Seminole (Sanford) 2:22.25 -
18 Jonathan Robinson JR First Academy (Orlando) 2:26.25 -
19 James St. Angelo JR Lake Howell 2:27.21 -
20 Nestor Placer FR Trinity Prep 2:27.67 -
21 Mark Marsh SO First Academy (Orlando) 2:28.32 -
22 Alexander Rodriguez JR Winter Park 2:31.34 -
23 Tyler Nunez SO Winter Park 2:32.19 -
24 Nathanael Atchison FR First Academy (Orlando) 2:32.52 -
25 Joshua Robinson FR First Academy (Orlando) 2:33.17 -
26 Lincoln Ulman FR Trinity Prep 2:40.64 -
27 Jacob Nissan JR Winter Park 2:47.75 -
  Joseph Carroll SO Seminole (Sanford) DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Yousef Aouadi SR Lake Howell 2:19.51 -
15 Brayden Roever JR Winter Park 2:19.56 -
17 Tai Bailey JR Seminole (Sanford) 2:22.25 -
18 Jonathan Robinson JR First Academy (Orlando) 2:26.25 -
19 James St. Angelo JR Lake Howell 2:27.21 -
20 Nestor Placer FR Trinity Prep 2:27.67 -
21 Mark Marsh SO First Academy (Orlando) 2:28.32 -
22 Alexander Rodriguez JR Winter Park 2:31.34 -
23 Tyler Nunez SO Winter Park 2:32.19 -
24 Nathanael Atchison FR First Academy (Orlando) 2:32.52 -
25 Joshua Robinson FR First Academy (Orlando) 2:33.17 -
26 Lincoln Ulman FR Trinity Prep 2:40.64 -
27 Jacob Nissan JR Winter Park 2:47.75 -
  Joseph Carroll SO Seminole (Sanford) DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nick Carpenter JR Trinity Prep 2:02.39 10
2 Brayden Seymour SO Hagerty 2:03.47 8
3 Reece Solby SR Bishop Moore 2:03.54 6
4 Dakotah Lucarelli-van buskir JR Bishop Moore 2:04.29 5
5 Quinn Niemann SO Bishop Moore 2:06.55 4
6 Lukas Schoenfeld SR Hagerty 2:07.16 3
7 Christian Pastrana SR Lake Howell 2:07.83 2
8 Robert Thomas SR Seminole (Sanford) 2:10.19 1
9 Marshae McDonald SO Lake Howell 2:10.74 -
10 Liam Griffiths FR Bishop Moore 2:12.40   
11 Reagan Eastlick JR Hagerty 2:13.19 -
12 Matthew Ahl JR Trinity Prep 2:15.41 -
13 Christian Sanders JR Seminole (Sanford) 2:17.51 -
16 Jacob Smith SR Hagerty 2:21.33 -