February 19-20, 2021
|
Traz Powell Stadium
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 100 Meters Finals

W: 3.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alexis Glasco SR St. Thomas Aquinas 11.68 10
2 Cynteria James SO Miami Southridge 11.74 8
3 Alyssa Jones JR Miami Southridge 11.75 6
4 Somiyah Braggs SO Miami Southridge 11.90 5
5 Lamaria (Turbo) Washington SR North Miami 12.08 4
6 Endeyah Lane JR St. Thomas Aquinas 12.24 3
7 Maya Maycock FR North Miami 12.29 2
8 Shaniyah Washington JR American Heritage 12.73 1

Girls' 100 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Alyssa Jones JR Miami Southridge 12.10
2 Cynteria James SO Miami Southridge 12.25
3 Alexis Glasco SR St. Thomas Aquinas 12.39
4 Shaniyah Washington JR American Heritage 12.41
5 Somiyah Braggs SO Miami Southridge 12.44
6 Lamaria (Turbo) Washington SR North Miami 12.45
7 Maya Maycock FR North Miami 12.60
8 Endeyah Lane JR St. Thomas Aquinas 12.61
9 Jody Blackwood JR Miramar 12.61
10 Morgan Crockett SO St. Thomas Aquinas 12.67
11 Jassani Carter JR Flanagan 12.69
12 Meara Rasul FR Coral Reef 12.70
13 Christal Facey SR McArthur 12.79
14 Jayda Bushay JR Miami Northwestern 12.81
15 Malaysia Johnson JR Dillard 12.94
16 Erin Zephirin FR Miami Southridge 13.06
17 Akerah Jones SO Cardinal Gibbons 13.09
18 Treciyah Mitchell SR Miami Northwestern 13.13
19 Leah Lemon JR Cardinal Gibbons 13.24
20 Zaniya Wilson JR North Miami 13.30
21 Ashley Shaw SO Northeast (OP) 13.34
22 Carly Stermer SO Miami Norland 13.45
23 Bri Hay SO Miami Northwestern 13.46
24 Isis Lewis JR Cardinal Gibbons 13.50
25 Amaya Spence SO Northeast (OP) 13.50
26 Donna Jackson SO North Miami 13.57
27 Michelle Petit-pointe SR Miami Northwestern 13.62
28 Leyla Richardson SO Flanagan 13.76
29 Jasmine Hough SO Chaminade-Madonna 13.82
30 Micah Ramdas SR Miramar 13.83
31 Soraya Eugene SR McArthur 14.00
32 Nadya Grayson FR Chaminade-Madonna 14.12
33 Princess Jordan JR Miami Carol City 14.12
34 Adaija Edwards FR South Dade 14.17
35 Abigail Quinn 8 FAU High 14.22
36 Jade Thompson-Parker FR Northeast (OP) 14.25
37 Bryanna Peters JR Northeast (OP) 14.34
38 Kyeanjah Rolle FR Miami Norland 14.80
39 Jahliah Harris FR Miramar 14.84
40 Kendra Gatlin SO Miami Carol City 14.85
41 Hannah Griffin SO Homestead 15.05
42 Farrah Johnson SO Miramar 15.19
43 Sydney Lyncooke JR Chaminade-Madonna 15.22
44 Emily Reagan SO Miami Sunset 15.36
45 Danielle Hite SR Nova 15.71
46 Amanda Sotolongo JR Braddock 16.00
47 Stephanie Mendez SO Braddock 16.33
48 Tiffany Campbell FR FAU High 16.42
49 Ana Cabrera FR Braddock 18.91
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 1
W: -2.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Shaniyah Washington JR American Heritage 12.41
8 Endeyah Lane JR St. Thomas Aquinas 12.61
9 Jody Blackwood JR Miramar 12.61
17 Akerah Jones SO Cardinal Gibbons 13.09
18 Treciyah Mitchell SR Miami Northwestern 13.13
31 Soraya Eugene SR McArthur 14.00
32 Nadya Grayson FR Chaminade-Madonna 14.12
37 Bryanna Peters JR Northeast (OP) 14.34
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 2
W: -2.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Alyssa Jones JR Miami Southridge 12.10
14 Jayda Bushay JR Miami Northwestern 12.81
20 Zaniya Wilson JR North Miami 13.30
25 Amaya Spence SO Northeast (OP) 13.50
30 Micah Ramdas SR Miramar 13.83
39 Jahliah Harris FR Miramar 14.84
45 Danielle Hite SR Nova 15.71
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 3
W: -3.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Cynteria James SO Miami Southridge 12.25
3 Alexis Glasco SR St. Thomas Aquinas 12.39
6 Lamaria (Turbo) Washington SR North Miami 12.45
23 Bri Hay SO Miami Northwestern 13.46
35 Abigail Quinn 8 FAU High 14.22
43 Sydney Lyncooke JR Chaminade-Madonna 15.22
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 4
W: -3.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Meara Rasul FR Coral Reef 12.70
15 Malaysia Johnson JR Dillard 12.94
16 Erin Zephirin FR Miami Southridge 13.06
19 Leah Lemon JR Cardinal Gibbons 13.24
27 Michelle Petit-pointe SR Miami Northwestern 13.62
33 Princess Jordan JR Miami Carol City 14.12
40 Kendra Gatlin SO Miami Carol City 14.85
48 Tiffany Campbell FR FAU High 16.42
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 5
W: -1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Jassani Carter JR Flanagan 12.69
13 Christal Facey SR McArthur 12.79
22 Carly Stermer SO Miami Norland 13.45
46 Amanda Sotolongo JR Braddock 16.00
49 Ana Cabrera FR Braddock 18.91
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 6
W: -2.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Maya Maycock FR North Miami 12.60
21 Ashley Shaw SO Northeast (OP) 13.34
24 Isis Lewis JR Cardinal Gibbons 13.50
26 Donna Jackson SO North Miami 13.57
29 Jasmine Hough SO Chaminade-Madonna 13.82
36 Jade Thompson-Parker FR Northeast (OP) 14.25
41 Hannah Griffin SO Homestead 15.05
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 7
W: -3.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Somiyah Braggs SO Miami Southridge 12.44
10 Morgan Crockett SO St. Thomas Aquinas 12.67
28 Leyla Richardson SO Flanagan 13.76
34 Adaija Edwards FR South Dade 14.17
38 Kyeanjah Rolle FR Miami Norland 14.80
42 Farrah Johnson SO Miramar 15.19
44 Emily Reagan SO Miami Sunset 15.36
47 Stephanie Mendez SO Braddock 16.33