February 27, 2021
|
Martin County - Stuart, FL
|
Timing: Mogo Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Elijah Major SR Fort Pierce Westwood 11.18 10 0.6
2 Jonius Watkins SR Treasure Coast 11.49 8 0.3
3 Mikel Love SR Fort Pierce Westwood 11.50 6 0.6
4 Tyree Ellis JR Port St. Lucie 11.59 5 0.6
5 Jacob Mascetta SR Treasure Coast 11.73 4 0.6
6 Derrick Cordoba SR Treasure Coast 11.75 3 0.6
7 Rodrick Huntley JR Fort Pierce Westwood 11.85 2 0.3
8 David Washington SR Fort Pierce Westwood 12.14 1 0.6
9 Saleem Felder   Port St. Lucie 12.17 - 0.3
10 Zakai Hill JR Treasure Coast 12.23 - 0.9
11 Jamar Fleuridor JR Jupiter Christian 12.25 - 0.3
12 Devin Ellis SO Port St. Lucie 12.37 - 0.6
13 Tony Colebrook FR John Carroll 12.47 - 0.3
14 Carriss Johns-Chilsom FR Okeechobee 12.50 - 1.3
15 Branden Hahn JR Port St. Lucie 12.69 - 0.3
16 Shane Adler JR John Carroll 12.79 - 0.9
17 Matthew King FR John Carroll 12.82 - 0.9
18 Jake Spalding JR Jupiter Christian 13.02 - 0.3
19 Jonathan Saint Juste JR Martin County 13.18 - 0.9
20 Tyler Decowski FR Martin County 13.35 - 0.9
21 Aidan Singleton SO John Carroll 13.41 - 0.6
22 Brad Breslauer FR Martin County 13.65 - 1.3
23 William Keiley FR Jupiter Christian 15.02 - 1.3
24 Santana Alvarez FR Okeechobee 15.75 - 0.9
  Adam Hochstein FR Martin County DNS    -
  Nimarian Bryant FR Okeechobee DNS    -
  Brian LaFrance JR Jupiter Christian DNS    -
Boys' 100 Meters Section 1
W: 1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Carriss Johns-Chilsom FR Okeechobee 12.50 -
22 Brad Breslauer FR Martin County 13.65 -
23 William Keiley FR Jupiter Christian 15.02 -
Boys' 100 Meters Section 2
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Jonius Watkins SR Treasure Coast 11.49 8
7 Rodrick Huntley JR Fort Pierce Westwood 11.85 2
9 Saleem Felder   Port St. Lucie 12.17 -
11 Jamar Fleuridor JR Jupiter Christian 12.25 -
13 Tony Colebrook FR John Carroll 12.47 -
15 Branden Hahn JR Port St. Lucie 12.69 -
18 Jake Spalding JR Jupiter Christian 13.02 -
  Nimarian Bryant FR Okeechobee DNS   
Boys' 100 Meters Section 3
W: 0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Zakai Hill JR Treasure Coast 12.23 -
16 Shane Adler JR John Carroll 12.79 -
17 Matthew King FR John Carroll 12.82 -
19 Jonathan Saint Juste JR Martin County 13.18 -
20 Tyler Decowski FR Martin County 13.35 -
24 Santana Alvarez FR Okeechobee 15.75 -
  Adam Hochstein FR Martin County DNS   
  Brian LaFrance JR Jupiter Christian DNS   
Boys' 100 Meters Section 4
W: 0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Elijah Major SR Fort Pierce Westwood 11.18 10
3 Mikel Love SR Fort Pierce Westwood 11.50 6
4 Tyree Ellis JR Port St. Lucie 11.59 5
5 Jacob Mascetta SR Treasure Coast 11.73 4
6 Derrick Cordoba SR Treasure Coast 11.75 3
8 David Washington SR Fort Pierce Westwood 12.14 1
12 Devin Ellis SO Port St. Lucie 12.37 -
21 Aidan Singleton SO John Carroll 13.41 -

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Elijah Major SR Fort Pierce Westwood 22.90 10 -0.3
2 Derrick Cordoba SR Treasure Coast 23.39 8 -0.3
3 Malakii Wheeler SO Fort Pierce Westwood 24.01 6 -0.3
4 Fredrick Griffin SO Port St. Lucie 24.24 5 -0.3
5 Jacob Mascetta SR Treasure Coast 24.37 4 -0.3
6 Carriss Johns-Chilsom FR Okeechobee 24.99 3 0.7
7 Michael Coulter FR Martin County 25.38 2 -0.3
8 Braylon Vincent FR Treasure Coast 25.40 1 0.7
9 Saleem Felder   Port St. Lucie 25.46 - 2.1
10 Devin Ellis SO Port St. Lucie 25.66 - 2.2
11 Corneilus Wilson SO Fort Pierce Westwood 25.93 - 0.7
12 Mason Ferrari FR Martin County 25.99 - 0.7
13 Ismael Valdez   Okeechobee 26.25 - 0.7
14 Anthony Ferraro SO John Carroll 26.44 - 0.7
15 Octavio Arriagada 8 Lake Worth Christian 26.58 - 2.2
16 Matthew King FR John Carroll 26.73 - 2.1
17 Elijah Stancil FR Fort Pierce Westwood 26.93 - -0.3
18 Luke Capezza SO John Carroll 27.24 - 2.2
19 Jonathan Saint Juste JR Martin County 27.93 - 2.2
20 Santana Alvarez FR Okeechobee 27.98 - 2.1
21 Rodrigo Garcia SO Martin County 30.11 - 2.2
22 Brex Robinson 6 Jupiter Christian 34.05 - 2.2
23 Chase Robinson 6 Jupiter Christian 34.63 - 2.2
  Aben Johnson SR Treasure Coast DNS    -
  Noah Clark 8 Lake Worth Christian DNS    -
  Aiden Kane 8 Lake Worth Christian DNS    -
  Caleb Cobb SR John Carroll DNS    -
  Jack Anderson SR Jupiter Christian DNS    -
  Alejandro Liberato   Okeechobee DNS    -
  Tyree Ellis JR Port St. Lucie DNS    -
Boys' 200 Meters Section 1
W: 2.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Saleem Felder   Port St. Lucie 25.46 -
16 Matthew King FR John Carroll 26.73 -
20 Santana Alvarez FR Okeechobee 27.98 -
  Noah Clark 8 Lake Worth Christian DNS   
  Aiden Kane 8 Lake Worth Christian DNS   
  Jack Anderson SR Jupiter Christian DNS   
Boys' 200 Meters Section 2
W: 0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Carriss Johns-Chilsom FR Okeechobee 24.99 3
8 Braylon Vincent FR Treasure Coast 25.40 1
11 Corneilus Wilson SO Fort Pierce Westwood 25.93 -
12 Mason Ferrari FR Martin County 25.99 -
13 Ismael Valdez   Okeechobee 26.25 -
14 Anthony Ferraro SO John Carroll 26.44 -
  Aben Johnson SR Treasure Coast DNS   
  Alejandro Liberato   Okeechobee DNS   
Boys' 200 Meters Section 3
W: 2.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Devin Ellis SO Port St. Lucie 25.66 -
15 Octavio Arriagada 8 Lake Worth Christian 26.58 -
18 Luke Capezza SO John Carroll 27.24 -
19 Jonathan Saint Juste JR Martin County 27.93 -
21 Rodrigo Garcia SO Martin County 30.11 -
22 Brex Robinson 6 Jupiter Christian 34.05 -
23 Chase Robinson 6 Jupiter Christian 34.63 -
  Caleb Cobb SR John Carroll DNS   
Boys' 200 Meters Section 4
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Elijah Major SR Fort Pierce Westwood 22.90 10
2 Derrick Cordoba SR Treasure Coast 23.39 8
3 Malakii Wheeler SO Fort Pierce Westwood 24.01 6
4 Fredrick Griffin SO Port St. Lucie 24.24 5
5 Jacob Mascetta SR Treasure Coast 24.37 4
7 Michael Coulter FR Martin County 25.38 2
17 Elijah Stancil FR Fort Pierce Westwood 26.93 -
  Tyree Ellis JR Port St. Lucie DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 David Trent FR Okeechobee 58.78 -
17 John Williamson   Okeechobee 1:07.53 -
  Jake Watson 6 Jupiter Christian DNS   
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Aben Johnson SR Treasure Coast 56.76 4
13 Bryan Morales SR Treasure Coast 1:00.22 -
16 Joe Licata 7 Jupiter Christian 1:03.64 -
20 Rodrigo Garcia SO Martin County 1:11.94 -
  Nimarian Bryant FR Okeechobee DNS   
  Brad Breslauer FR Martin County DNS   
  Octavio Arriagada 8 Lake Worth Christian DNS   
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Juhani Williams JR Treasure Coast 56.80 3
9 Ismael Valdez   Okeechobee 58.30 -
10 Malachi Jean SR John Carroll 58.73 -
14 Adam Hochstein FR Martin County 1:02.81 -
18 Luke Villa JR John Carroll 1:07.81 -
19 Oliver Eisen JR Jupiter Christian 1:10.05 -
  Aiden Kane 8 Lake Worth Christian DNS   
  Daniel Licata FR Jupiter Christian DNS   
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 rayon standberry SR Fort Pierce Westwood 54.26 10
2 Prince Strachan JR John Carroll 54.28 8
3 Devon Gagnon JR Port St. Lucie 54.32 6
4 Robert Tatum SO Port St. Lucie 55.58 5
7 Branden Hahn JR Port St. Lucie 57.41 2
8 Joshua Boyd SO John Carroll 57.80 1
12 Dominik Heintz SR Treasure Coast 59.78 -
15 Derek Gagnon SO Port St. Lucie 1:03.14 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Jacob Stanton JR Jupiter Christian 2:19.81 6
4 Jaiden Magnan JR Treasure Coast 2:23.58 5
6 youry celisca JR Fort Pierce Westwood 2:27.67 3
8 Lawrence Moleon-Mathews SR Port St. Lucie 2:27.97 1
9 Thiago DeSouza SO Treasure Coast 2:28.11 -
10 Ryan Rodriguez FR Port St. Lucie 2:28.44 -
12 ryan wilhelm FR Fort Pierce Westwood 2:39.22 -
15 Andrew Parenti JR Jupiter Christian 2:46.73 -
16 Nathanael Reynolds SR Fort Pierce Westwood 2:46.92 -
  Karl Edmond SO Fort Pierce Westwood DNS   
  Aiden Kane 8 Lake Worth Christian DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Christopher Canales SR Treasure Coast 2:16.49 10
2 Adriano Gonzalez SR Treasure Coast 2:16.59 8
5 Landon Arrants FR Okeechobee 2:27.44 4
7 Cole Dubon JR John Carroll 2:27.69 2
11 Hadden Kenney FR Martin County 2:31.15 -
13 Valerio Aleus SO Port St. Lucie 2:44.41 -
14 Michael Gernie SO John Carroll 2:46.72 -
17 Eric Lopez SO John Carroll 2:57.76 -
18 Aydain Turner JR Port St. Lucie 3:03.19 -
  Dylan DaSilva   Okeechobee DNS   
  Garrett Krisel SO Martin County DNS   
  Noah Clark 8 Lake Worth Christian DNS   
  Octavio Arriagada 8 Lake Worth Christian DNS   
  Buddy Howard 6 Jupiter Christian DNS   

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jacob Stanton JR Jupiter Christian 5:06.73 10
2 Zachary Friend   Okeechobee 5:07.39 8
3 Peyton Diaz SR Treasure Coast 5:08.88 6
4 Thiago DeSouza SO Treasure Coast 5:10.76 5
5 Jaiden Magnan JR Treasure Coast 5:10.80 4
6 Daniel Phillips   Okeechobee 5:30.10 3
7 Dylan Webb FR Jupiter Christian 5:31.91 2
8 ryan wilhelm FR Fort Pierce Westwood 5:46.71 1
9 Connor Cook SR John Carroll 5:47.52 -
10 Talan Woodcock FR Martin County 5:50.32 -
11 Andrew Parenti JR Jupiter Christian 6:25.30 -
12 Aydain Turner JR Port St. Lucie 6:29.80 -
13 Kurt Rodriquez FR Treasure Coast 6:37.63 -
14 Evan McCarthy SO Martin County 7:03.03 -
15 Garrett Krisel SO Martin County 8:00.01 -
  Nathanael Reynolds SR Fort Pierce Westwood DNS   
  Karl Edmond SO Fort Pierce Westwood DNS   
  Noah Clark 8 Lake Worth Christian DNS   

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Zachary Friend   Okeechobee 12:14.64 10
2 Daniel Phillips   Okeechobee 12:18.91 8
3 Connor Cook SR John Carroll 12:54.01 6
4 Talan Woodcock FR Martin County 13:09.66 5
5 Jaiden Magnan JR Treasure Coast 13:44.37 4
6 Thiago DeSouza SO Treasure Coast 13:44.63 3
  Kurt Rodriquez FR Treasure Coast DNS   
  Peyton Diaz SR Treasure Coast DNS   

Boys' 110 Hurdles

W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jesse Luna-Raya   Okeechobee 22.13 10

Boys' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jamar Fleuridor JR Jupiter Christian 48.38 10
2 Guerlens Guerrier JR Fort Pierce Westwood 53.21 8
3 Jesse Luna-Raya   Okeechobee 55.58 6

Boys' High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Jamar Fleuridor JR Jupiter Christian 1.48m 4' 10.25" 10
  • 1.43
    XO
  • 1.48
    O
  • 1.53
    XXX
  youry celisca JR Fort Pierce Westwood DNS NH   
  Jack Anderson SR Jupiter Christian DNS NH   

Boys' Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Derrick Cordoba SR Treasure Coast 5.70m 18' 8.5" 10
  • 5.70  
  • 5.68  
  • 5.53  
2 Daniel Licata FR Jupiter Christian 4.70m 15' 5" 8
  • 4.70  
  • 4.61  
  • 4.29  
3 Fredrick Griffin SO Port St. Lucie 4.34m 14' 3" 6
  • 4.34  
4 Bentley Carroll SO Martin County 4.32m 14' 2.25" 5
  • 4.23  
  • 4.32  
5 Tyler Decowski FR Martin County 4.23m 13' 10.5" 4
  • 4.23  
6 Brex Robinson 6 Jupiter Christian 3.37m 11' 0.75" 3
  • 3.18  
  • 3.37  
  • 3.19  
7 Chase Robinson 6 Jupiter Christian 3.24m 10' 7.75" 2
  • 3.24  
  • 2.84  
  • 2.95  
  Brian LaFrance JR Jupiter Christian DNS NM   

Boys' Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Mason Ferrari FR Martin County 10.90m 35' 9.25" 10
  • 10.12  
  • 10.78  
  • 10.90  
2 Bentley Carroll SO Martin County 9.57m 31' 4.75" 8
  • 8.69  
  • 9.57  
3 Tyler Decowski FR Martin County 9.12m 29' 11.25" 6
  • 8.77  
  • 9.08  
  • 9.12  
  Liam Ferguson FR Martin County DNS NM   

Boys' Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Cody Menke JR John Carroll 13.79m 45' 3" 10
  • 0.41  
  • 13.79  
2 Wilky Denaud SO John Carroll 11.94m 39' 2.25" 8
  • 11.94  
  • 10.93  
  • 11.35  
3 Keegan Davis SR Treasure Coast 11.86m 38' 11" 6
  • 11.20  
  • 11.42  
  • 11.86  
4 Richard Hernandez JR Fort Pierce Westwood 10.64m 34' 11" 5
  • 10.59  
  • 10.64  
  • 10.34  
5 Jhims Kedamour FR Fort Pierce Westwood 10.12m 33' 2.5" 4
  • 10.12  
  • 9.35  
  • 9.89  
6 Davon Felder SR Port St. Lucie 10.11m 33' 2" 3
  • 9.97  
  • 10.11  
  • 10.04  
7 William West SR Treasure Coast 10.11m 33' 2" 2
  • 9.17  
  • 9.68  
  • 10.11  
8 Tony Colebrook FR John Carroll 9.99m 32' 9.5" 1
  • 8.89  
  • 8.51  
  • 9.99  
9 Andre Scarlett SR Treasure Coast 9.59m 31' 5.75" -
  • 9.42  
  • 8.70  
  • 9.59  
10 Mason Tucker SO Treasure Coast 9.18m 30' 1.5" -
  • 9.14  
  • 9.18  
  • 8.93  
11 Johnathan Wilson FR Port St. Lucie 8.86m 29' 1" -
  • 8.54  
  • 8.70  
  • 8.86  
12 Conner Mehrer   Okeechobee 8.35m 27' 4.75" -
  • 8.34  
  • 8.35  
  • 8.27  
13 Dylan Corniel SO Port St. Lucie 6.87m 22' 6.5" -
  • 6.38  
  • 6.87  
  William Keiley FR Jupiter Christian NM NM   
Boys' Shot Put Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
1 Cody Menke JR John Carroll 13.79m 45' 3" 10
2 Wilky Denaud SO John Carroll 11.94m 39' 2.25" 8
3 Keegan Davis SR Treasure Coast 11.86m 38' 11" 6
6 Davon Felder SR Port St. Lucie 10.11m 33' 2" 3
7 William West SR Treasure Coast 10.11m 33' 2" 2
8 Tony Colebrook FR John Carroll 9.99m 32' 9.5" 1
9 Andre Scarlett SR Treasure Coast 9.59m 31' 5.75" -
13 Dylan Corniel SO Port St. Lucie 6.87m 22' 6.5" -
Boys' Shot Put Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
4 Richard Hernandez JR Fort Pierce Westwood 10.64m 34' 11" 5
5 Jhims Kedamour FR Fort Pierce Westwood 10.12m 33' 2.5" 4
10 Mason Tucker SO Treasure Coast 9.18m 30' 1.5" -
11 Johnathan Wilson FR Port St. Lucie 8.86m 29' 1" -
12 Conner Mehrer   Okeechobee 8.35m 27' 4.75" -
  William Keiley FR Jupiter Christian NM NM   

Boys' Discus

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Cody Menke JR John Carroll 42.81m 140' 5" 10
  • 34.39  
  • 42.81  
2 Keegan Davis SR Treasure Coast 34.73m 113' 11" 8
  • 34.73  
  • 30.02  
3 William West SR Treasure Coast 30.42m 99' 10" 6
  • 19.59  
  • 21.58  
  • 30.42  
4 Richard Hernandez JR Fort Pierce Westwood 25.94m 85' 1" 5
  • 23.26  
  • 25.94  
  • 25.94  
5 Luke Ballard JR Treasure Coast 24.22m 79' 5" 4
  • 22.62  
  • 24.22  
  • 23.63  
6 Johnathan Wilson FR Port St. Lucie 23.09m 75' 9" 3
  • 21.36  
  • 23.09  
7 Conner Mehrer   Okeechobee 22.66m 74' 4" 2
  • 18.83  
  • 22.66  
8 Andre Scarlett SR Treasure Coast 20.98m 68' 10" 1
  • 20.98  
9 Jhims Kedamour FR Fort Pierce Westwood 19.01m 62' 4" -
  • 19.01  
  • 12.63  
10 Dylan Corniel SO Port St. Lucie 15.08m 49' 6" -
  • 13.32  
  • 15.08