March 9, 2021
|
South Fork - Stuart, FL
|
Timing: MOGO Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 3A FHSAA 4A
Girls' 100 Meters Section 1
W: -1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Bernandine Estinoble SO Port St. Lucie 15.40 3
8 Aniya Young 7 Morningside 15.49 1
10 Ariel Slater FR Morningside 15.63 -
12 Alexis Demontegnac FR Treasure Coast 16.16 -
13 Guerdy Joseph FR Port St. Lucie 16.64 -
14 Hailey Ramirez 8 Morningside 16.89 -
15 Kayla Barlow FR Jupiter 17.57 -
  Jaiyana (JJ) Williams FR Jupiter DNS   
Girls' 100 Meters Section 2
W: -1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jaida Bates SO Treasure Coast 13.74 10
2 Brianna Christopher JR Port St. Lucie 14.38 8
3 Jahzara Laurent SO Port St. Lucie 15.04 6
4 Chinelle Burrage FR South Fork 15.23 5
5 Keyonna Laliberte SO Treasure Coast 15.39 4
7 Jasmine Wright 8 Morningside 15.43 2
9 Madison Leggett FR Jensen Beach 15.60 -
11 Elizabeth McIntyre SO Jensen Beach 15.68 -

Girls' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Bliss Weiler FR South Fork 29.98 10
2 La'Nia Rogers JR Port St. Lucie 30.38 8
3 Brianna Christopher JR Port St. Lucie 30.48 6
4 Gabriela Fernandez FR Treasure Coast 31.32 5
5 Chinelle Burrage FR South Fork 31.34 4
6 Riley McCaughey 7 Pine School 31.68 3
7 D'Sani Escobedo 7 Pine School 32.49 2
8 Madison Leggett FR Jensen Beach 32.52 1
9 Bernandine Estinoble SO Port St. Lucie 32.79 -
10 Chloe Raia FR Port St. Lucie 33.81 -
11 Naya Lagurre 8 Morningside 34.28 -
12 Ariel Slater FR Morningside 34.94 -
13 Zoe Berry FR Pine School 35.30 -
14 Rheanna Ramsarat JR Jupiter 36.30 -
15 Magnolia Lang SO Jupiter 36.57 -
16 Kayla Barlow FR Jupiter 39.54 -
17 Tina Marie Caro 8 Morningside 42.88 -
18 Juana Alexis 8 Morningside 45.64 -
  Jaiyana (JJ) Williams FR Jupiter DNS   
Girls' 200 Meters Section 1
W: -1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Bernandine Estinoble SO Port St. Lucie 32.79 -
15 Magnolia Lang SO Jupiter 36.57 -
  Jaiyana (JJ) Williams FR Jupiter DNS   
Girls' 200 Meters Section 2
W: -1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 La'Nia Rogers JR Port St. Lucie 30.38 8
10 Chloe Raia FR Port St. Lucie 33.81 -
11 Naya Lagurre 8 Morningside 34.28 -
12 Ariel Slater FR Morningside 34.94 -
14 Rheanna Ramsarat JR Jupiter 36.30 -
16 Kayla Barlow FR Jupiter 39.54 -
17 Tina Marie Caro 8 Morningside 42.88 -
18 Juana Alexis 8 Morningside 45.64 -
Girls' 200 Meters Section 3
W: -1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Bliss Weiler FR South Fork 29.98 10
3 Brianna Christopher JR Port St. Lucie 30.48 6
4 Gabriela Fernandez FR Treasure Coast 31.32 5
5 Chinelle Burrage FR South Fork 31.34 4
6 Riley McCaughey 7 Pine School 31.68 3
7 D'Sani Escobedo 7 Pine School 32.49 2
8 Madison Leggett FR Jensen Beach 32.52 1
13 Zoe Berry FR Pine School 35.30 -

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Bliss Weiler FR South Fork 1:09.99 10
2 Laney Keys FR Port St. Lucie 1:13.43 8
3 Gabriela Fernandez FR Treasure Coast 1:13.68 6
4 Madyson Frisbie SR Morningside 1:16.26 5
5 Bernandine Estinoble SO Port St. Lucie 1:16.66 4
6 Hannah Nguyen 8 Morningside 1:17.89 3
7 Magnolia Lang SO Jupiter 1:18.94 2
8 Ruth Jeanty SO Port St. Lucie 1:21.25 1
9 Naya Lagurre 8 Morningside 1:21.64 -
10 Tiffany Redman FR Port St. Lucie 1:22.56 -
11 Ainsley Boyd JR Jupiter 1:23.80 -
12 Jennifer Kindberg SO South Fork 1:24.45 -
13 Rose Rooney SR Jensen Beach 1:24.57 -
  Riley McCaughey 7 Pine School DNF   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Bernandine Estinoble SO Port St. Lucie 1:16.66 4
7 Magnolia Lang SO Jupiter 1:18.94 2
8 Ruth Jeanty SO Port St. Lucie 1:21.25 1
9 Naya Lagurre 8 Morningside 1:21.64 -
11 Ainsley Boyd JR Jupiter 1:23.80 -
13 Rose Rooney SR Jensen Beach 1:24.57 -
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Bliss Weiler FR South Fork 1:09.99 10
2 Laney Keys FR Port St. Lucie 1:13.43 8
3 Gabriela Fernandez FR Treasure Coast 1:13.68 6
4 Madyson Frisbie SR Morningside 1:16.26 5
6 Hannah Nguyen 8 Morningside 1:17.89 3
10 Tiffany Redman FR Port St. Lucie 1:22.56 -
12 Jennifer Kindberg SO South Fork 1:24.45 -
  Riley McCaughey 7 Pine School DNF   

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Sofia Colon JR Jensen Beach 2:44.07 10
2 Ashli Sivalls FR Treasure Coast 2:58.88 8
3 Peyton Zuloaga SO Jensen Beach 3:02.73 6
4 Dessa Bogaski 6 Pine School 3:06.38 5
5 Madyson Frisbie SR Morningside 3:06.55 4
6 Dayshia Malandrino JR Treasure Coast 3:11.27 3
7 Martina Jarrin SR Jensen Beach 3:13.15 2
8 Peyton Johnson FR South Fork 3:14.35 1
9 Tiffany Redman FR Port St. Lucie 3:19.81 -
10 Isabella Krastel FR Pine School 3:20.32 -
11 Ainsley Boyd JR Jupiter 3:25.79 -
  Amelie Galbraith FR Pine School DNS   
  Willow Rudge FR Jensen Beach DNS   

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Taylor Sesta SR South Fork 5:59.04 10
2 Amelie Galbraith FR Pine School 6:10.34 8
3 Sofia Colon JR Jensen Beach 6:13.10 6
4 Angelina Jurado JR Jupiter 6:48.97 5
5 Ashli Sivalls FR Treasure Coast 6:51.72 4
6 Dessa Bogaski 6 Pine School 6:55.18 3
7 Gerbrecht (Jerilee) Muller SO Jupiter 6:55.30 2
8 Dayshia Malandrino JR Treasure Coast 6:56.95 1
9 Peyton Johnson FR South Fork 6:58.14 -
10 Madyson Frisbie SR Morningside 7:01.12 -
11 Grace Fenedick FR Jensen Beach 7:04.21 -
12 Lilly Seidman SR Jensen Beach 7:10.62 -
13 Tiffany Redman FR Port St. Lucie 7:12.44 -
14 Isabella Krastel FR Pine School 7:22.42 -
15 Kaelyn Quinn JR Jensen Beach 7:27.22 -

Girls' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Rose Rooney SR Jensen Beach 18:10.47
  Crystelle Taylor SR Morningside DNS

Girls' 100 Hurdles

W: -0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Madeline Weiler JR South Fork 19.38 10
2 Isabella Nogueira SO South Fork 19.93 8
3 D'Sani Escobedo 7 Pine School 20.81 6
4 Sterline Fernius FR Port St. Lucie 23.10 5
5 Lorna Smith SO Port St. Lucie 23.55 4
6 Amanda Estrella SR South Fork 30.93 3
  Aubrey Williams FR Pine School DNS   
  Kaitlyn Diaz SR Port St. Lucie DNS   

Girls' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Isabella Nogueira SO South Fork 55.94 10
2 D'Sani Escobedo 7 Pine School 58.82 8
3 Zoe Berry FR Pine School 1:01.24 6
4 Elizabeth McIntyre SO Jensen Beach 1:01.98 5
5 Lorna Smith SO Port St. Lucie 1:02.50 4
6 Kaitlyn Diaz SR Port St. Lucie 1:08.77 3
  Sterline Fernius FR Port St. Lucie DNS   

Girls' High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 La'Nia Rogers JR Port St. Lucie 1.47m 4' 9.75" 10
  • 1.22
    O
  • 1.27
    O
  • 1.32
    O
  • 1.37
    O
  • 1.42
    XO
  • 1.47
    O
  • 1.52
    XXX
2 Riley McCaughey 7 Pine School 1.42m 4' 7.75" 8
  • 1.22
    O
  • 1.27
    O
  • 1.32
    O
  • 1.37
    XXO
  • 1.42
    XO
  • 1.47
    XXX
3 Avalon McDonald JR South Fork 1.32m 4' 4" 6
  • 1.22
    O
  • 1.27
    O
  • 1.32
    XXO
  • 1.37
    XXX
4 Isabella Nogueira SO South Fork 1.22m 4' 0" 5
  • 1.22
    O
  • 1.27
    XXX
5 Amanda Estrella SR South Fork 1.22m 4' 0" 4
  • 1.22
    XO
  • 1.27
    XXX
  Aubrey Williams FR Pine School NH NH   
  • 1.22
    XXX

Girls' Pole Vault

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Erin Craig JR South Fork 3.18m 10' 5.25" 10
  • 1.55
    P
  • 1.70
    P
  • 1.85
    P
  • 2.00
    P
  • 2.15
    P
  • 2.30
    P
  • 2.45
    O
  • 2.60
    O
  • 2.70
    O
  • 2.88
    O
  • 3.03
    XO
  • 3.08
    O
  • 3.13
    O
  • 3.18
    O
  • 3.23
    XXX
2 Zoe Berry FR Pine School 2.00m 6' 6.75" 8
  • 1.55
    XO
  • 1.70
    XO
  • 1.85
    O
  • 2.00
    XXO
  • 2.15
    XXX
3 Bliss Weiler FR South Fork 1.85m 6' 0.75" 6
  • 1.55
    O
  • 1.70
    XO
  • 1.85
    O
  • 2.00
    XXX
  Katie Hirt JR South Fork DNS NH   

Girls' Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Taylor Sesta SR South Fork 4.42m 14' 6" 10
  • 4.14  
  • 4.41  
  • 4.42  
2 Riley McCaughey 7 Pine School 4.05m 13' 3.5" 8
  • 4.05  
  • 3.97  
3 Ruth Jeanty SO Port St. Lucie 3.28m 10' 9.25" 6
  • 3.00  
  • 3.28  
  • 3.21  
4 Jennifer Kindberg SO South Fork 2.85m 9' 4.25" 5
  • 2.60  
  • 2.59  
  • 2.85  
  Katie Hirt JR South Fork DNS NM   

Girls' Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Taylor Sesta SR South Fork 8.76m 28' 9" 10
  • 8.76  
  • FOUL  
  • 8.71  
2 Bliss Weiler FR South Fork 8.13m 26' 8.25" 8
  • 8.13  
  • FOUL  
  • 7.74  
3 Isabella Nogueira SO South Fork 7.72m 25' 4" 6
  • 7.72  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Rheanna Ramsarat JR Jupiter NM NM   
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Katie Hirt JR South Fork DNS NM   

Girls' Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Amaya Francisco SR South Fork 6.73m 22' 1" 10
  • 6.73  
  • 6.70  
  • 6.68  
2 Kaia Martino SR South Fork 5.81m 19' 0.75" 8
  • 5.81  
  • 5.03  
  • 5.61  
3 Aubrey Williams FR Pine School 5.69m 18' 8" 6
  • 5.50  
  • 5.69  
  • 5.28  
4 Fiona Ankrom SO Pine School 3.80m 12' 5.75" 5
  • 3.70  
  • 3.80  
  • 3.40  
  Angelina Fabry SO South Fork DNS NM   

Girls' Discus

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Amaya Francisco SR South Fork 16.52m 54' 2" 10
  • 12.80  
  • 16.52  
  • 9.53  
2 Kaia Martino SR South Fork 11.04m 36' 3" 8
  • 11.04  
  • 8.66  
  • 10.91  
3 Fiona Ankrom SO Pine School 9.80m 32' 2" 6
  • 9.80  
  • 9.33  
  • 8.44  
  Angelina Fabry SO South Fork DNS NM   

Girls' Javelin

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Addison Boyer FR South Fork 22.10m 72' 6" 10
  • 19.98  
  • 18.29  
  • 22.10  
2 Amaya Francisco SR South Fork 20.44m 67' 1" 8
  • 17.60  
  • 19.94  
  • 20.44  
3 Dessa Bogaski 6 Pine School 14.29m 46' 10" 6
  • 9.69  
  • 12.58  
  • 14.29  
4 Aubrey Williams FR Pine School 13.35m 43' 9" 5
  • 12.69  
  • 13.35  
  • 9.70  
5 Kaia Martino SR South Fork 10.30m 33' 9" 4
  • 8.89  
  • 9.10  
  • 10.30  
6 Fiona Ankrom SO Pine School 6.79m 22' 3" 3
  • 5.38  
  • 5.40  
  • 6.79  
  Jennifer Kindberg SO South Fork DNS NM