April 3, 2021
|
Showalter Field - Winter Park, FL
|
Timing: Elitetiming

Boys' 600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 James Turner JR Winter Park 1:27.17 1:08.87 1:43.74 1:28.05 1:49.84 1:43.74 1:32.40 10
2 Noel Andino SR Colonial 1:29.08 1:46.90 1:37.99 1:06.81 1:46.90 1:13.94 1:08.60 8
3 Nolan Wood SO Winter Park 1:31.77 1:34.53 1:07.91 1:07.91 1:57.47 1:35.44 1:16.17 6
4 Andrew Miller SR Olympia 1:32.98 1:39.49 1:58.09 1:50.65 1:53.44 1:17.18 1:29.26 5
5 Derek Romich JR Winter Park 1:33.00 1:19.05 1:42.30 1:59.97 1:29.28 1:14.40 1:52.53 4
6 Grant Buehrmann SO University (Orlando) 1:33.84 1:42.29 2:01.06 1:31.97 1:59.18 1:48.86 1:20.71 3
7 Saafir Assefa SO Boone 1:34.93 1:15.00 1:15.00 1:17.85 1:30.19 1:59.62 1:46.33 2
8 Samuel Fenelon FR Edgewater 1:36.03 1:12.99 1:43.72 1:25.47 1:26.43 1:45.64 1:07.22 1
9 Trevor Metz SO Oviedo 1:38.12 1:14.58 1:41.07 1:53.82 1:24.39 1:36.16 1:24.39 -
10 Elijah Bulger FR Orangewood Christian 1:39.59 1:59.51 2:00.51 1:58.52 1:29.64 1:42.58 2:05.49 -
11 Eduardo Rojas JR Colonial 1:42.19 2:00.59 1:59.57 1:43.22 1:29.93 1:41.17 1:14.60 -
12 Edvin Roblero JR West Orange 1:44.73 1:18.55 2:07.77 1:41.59 2:16.15 2:06.73 1:22.74 -
13 Ramon Abreu FR Olympia 1:47.03 1:45.96 1:47.03 1:23.49 1:51.32 1:55.60 2:18.07 -
14 Connor Densberger JR Oviedo 1:52.38 2:09.24 1:34.40 2:03.62 1:22.04 1:44.52 1:43.39 -
15 Damian Avila SR Olympia 2:09.57 1:47.55 2:16.05 1:38.48 2:12.17 1:34.59 2:23.83 -
  Zion Flournah   Edgewater DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Samuel Austin SR Oviedo DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Damon Troutman FR Edgewater DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Kaiden Saint Esteben FR Boone DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Devan Saxonis FR Boone DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Killian Reyes SO Colonial DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Matthew McCrady SO Orangewood Christian DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Samuel Fenelon FR Edgewater 1:36.03 1
9 Trevor Metz SO Oviedo 1:38.12 -
12 Edvin Roblero JR West Orange 1:44.73 -
  Samuel Austin SR Oviedo DNS   
Boys' 600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 James Turner JR Winter Park 1:28.92 1:27.17 1:02.77 10
3 Nolan Wood SO Winter Park 1:50.13 1:31.77 1:51.96 6
4 Andrew Miller SR Olympia 1:56.23 1:32.98 1:51.58 5
6 Grant Buehrmann SO University (Orlando) 1:12.26 1:33.84 1:14.14 3
13 Ramon Abreu FR Olympia 1:28.84 1:47.03 1:32.05 -
14 Connor Densberger JR Oviedo 2:05.87 1:52.38 1:59.13 -
15 Damian Avila SR Olympia 2:16.05 2:09.57 2:47.15 -
  Kaiden Saint Esteben FR Boone DNS DNS DNS   
  Damon Troutman FR Edgewater DNS DNS DNS   
Boys' 600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
2 Noel Andino SR Colonial 1:29.08 1:40.66 1:09.49 8
5 Derek Romich JR Winter Park 1:33.00 1:17.19 1:53.46 4
7 Saafir Assefa SO Boone 1:34.93 1:25.44 1:39.68 2
10 Elijah Bulger FR Orangewood Christian 1:39.59 1:17.68 1:15.69 -
11 Eduardo Rojas JR Colonial 1:42.19 1:42.19 1:37.08 -
  Killian Reyes SO Colonial DNS DNS DNS   
  Devan Saxonis FR Boone DNS DNS DNS   
  Zion Flournah   Edgewater DNS DNS DNS   
  Matthew McCrady SO Orangewood Christian DNS DNS DNS