March 9, 2021
|
Spruce Creek - Port Orange, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 James Gannon SO DeLand 4:41.94 10
2 Royce Eggert SO University (OC) 4:42.94 8
3 Kasey Wheatley SO Spruce Creek 4:43.71 6
4 Andrew Gazzoli SO Father Lopez 4:53.44 5
5 Corey Johnson FR University (OC) 4:53.52 4
6 Zach Spooner SO Matanzas 4:54.10 3
7 Jake Larson FR New Smyrna Beach 4:57.36 2
8 Benjamin Bradley SO University (OC) 4:58.36 1
9 Riley Garrison SO DeLand 5:00.18 -
10 Jack Gilvary FR Flagler Palm Coast 5:05.83 -
11 Daytona Belflower FR New Smyrna Beach 5:08.04 -
12 William Steinebach SO Pine Ridge 5:09.16 -
13 Nick Hyatt SO Matanzas 5:09.23 -
14 Hayden Herndon FR Seabreeze 5:09.77 -
15 Noah Ennabili FR DeLand 5:13.37 -
16 Cameron Driggers SO Flagler Palm Coast 5:13.81 -
17 Zachery Russell SO Atlantic (PO) 5:14.69 -
18 Thomas McDonnell FR New Smyrna Beach 5:15.34 -
19 Jeremiah Donoso FR Matanzas 5:15.85 -
20 Justin Gilliam FR Flagler Palm Coast 5:16.05 -
21 Patrick McDonnell FR New Smyrna Beach 5:19.16 -
22 Chris Murdock FR First Baptist (Bunnell) 5:19.24 -
23 Christian Norfolk FR Matanzas 5:20.67 -
24 Noah Parris SO Seabreeze 5:21.95 -
25 Christian Boudreau FR Seabreeze 5:22.21 -
26 Diego De La Vega FR DeLand 5:22.69 -
27 Jalen Mckinnon SO Spruce Creek 5:26.19 -
28 Armando Alvarez SO University (OC) 5:27.21 -
29 Jay Teters SO Seabreeze 5:27.64 -
30 Ayden Burns FR DeLand 5:28.01 -
31 Frank Sinton FR Seabreeze 5:28.36 -
32 Reed Wilgers SO DeLand 5:31.08 -
33 Cade Gallman SO Seabreeze 5:31.14 -
34 Ethan Sproull SO Flagler Palm Coast 5:31.50 -
35 Josiah Tejeda SO Deltona 5:31.87 -
36 Lincoln Davis SO Deltona 5:33.71 -
37 Jayce Newman SO Flagler Palm Coast 5:34.88 -
38 Chase Penna SO University (OC) 5:35.01 -
39 Evan Willams FR Flagler Palm Coast 5:35.03 -
40 Tyler Miller FR Seabreeze 5:35.36 -
41 Hunter Kemp SO Pine Ridge 5:35.63 -
42 Ethan Aromanda FR Flagler Palm Coast 5:37.72 -
43 Juan Beltran FR Spruce Creek 5:38.61 -
44 Fionn Daly FR Matanzas 5:39.24 -
45 Evan Osenicks FR New Smyrna Beach 5:39.92 -
46 Logan Santamarina FR Father Lopez 5:40.10 -
47 Daniel Jimenez FR Father Lopez 5:44.74 -
48 Brady van der burgt SO Father Lopez 5:46.07 -
49 Talan Spires FR Father Lopez 5:46.69 -
50 Ryan Gayton FR Spruce Creek 5:51.14 -
51 Gage Gunderson FR University (OC) 5:56.00 -
52 Andrew Wheeler SO Flagler Palm Coast 5:57.35 -
53 Rolan Yagual FR Pine Ridge 6:00.54 -
54 Klellan Lubbe SO Seabreeze 6:01.65 -
55 Will Gianini FR Spruce Creek 6:02.44 -
56 Kelsey Yarish SO Father Lopez 6:05.37 -
57 Matthew Olsen FR Flagler Palm Coast 6:17.64 -
58 Cole Hollman FR Spruce Creek 6:22.70 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Christian Norfolk FR Matanzas 5:20.67 -
25 Christian Boudreau FR Seabreeze 5:22.21 -
27 Jalen Mckinnon SO Spruce Creek 5:26.19 -
28 Armando Alvarez SO University (OC) 5:27.21 -
29 Jay Teters SO Seabreeze 5:27.64 -
32 Reed Wilgers SO DeLand 5:31.08 -
34 Ethan Sproull SO Flagler Palm Coast 5:31.50 -
35 Josiah Tejeda SO Deltona 5:31.87 -
36 Lincoln Davis SO Deltona 5:33.71 -
37 Jayce Newman SO Flagler Palm Coast 5:34.88 -
39 Evan Willams FR Flagler Palm Coast 5:35.03 -
40 Tyler Miller FR Seabreeze 5:35.36 -
41 Hunter Kemp SO Pine Ridge 5:35.63 -
42 Ethan Aromanda FR Flagler Palm Coast 5:37.72 -
43 Juan Beltran FR Spruce Creek 5:38.61 -
44 Fionn Daly FR Matanzas 5:39.24 -
45 Evan Osenicks FR New Smyrna Beach 5:39.92 -
46 Logan Santamarina FR Father Lopez 5:40.10 -
47 Daniel Jimenez FR Father Lopez 5:44.74 -
48 Brady van der burgt SO Father Lopez 5:46.07 -
49 Talan Spires FR Father Lopez 5:46.69 -
50 Ryan Gayton FR Spruce Creek 5:51.14 -
51 Gage Gunderson FR University (OC) 5:56.00 -
52 Andrew Wheeler SO Flagler Palm Coast 5:57.35 -
53 Rolan Yagual FR Pine Ridge 6:00.54 -
54 Klellan Lubbe SO Seabreeze 6:01.65 -
55 Will Gianini FR Spruce Creek 6:02.44 -
56 Kelsey Yarish SO Father Lopez 6:05.37 -
57 Matthew Olsen FR Flagler Palm Coast 6:17.64 -
58 Cole Hollman FR Spruce Creek 6:22.70 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 James Gannon SO DeLand 4:41.94 10
2 Royce Eggert SO University (OC) 4:42.94 8
3 Kasey Wheatley SO Spruce Creek 4:43.71 6
4 Andrew Gazzoli SO Father Lopez 4:53.44 5
5 Corey Johnson FR University (OC) 4:53.52 4
6 Zach Spooner SO Matanzas 4:54.10 3
7 Jake Larson FR New Smyrna Beach 4:57.36 2
8 Benjamin Bradley SO University (OC) 4:58.36 1
9 Riley Garrison SO DeLand 5:00.18 -
10 Jack Gilvary FR Flagler Palm Coast 5:05.83 -
11 Daytona Belflower FR New Smyrna Beach 5:08.04 -
12 William Steinebach SO Pine Ridge 5:09.16 -
13 Nick Hyatt SO Matanzas 5:09.23 -
14 Hayden Herndon FR Seabreeze 5:09.77 -
15 Noah Ennabili FR DeLand 5:13.37 -
16 Cameron Driggers SO Flagler Palm Coast 5:13.81 -
17 Zachery Russell SO Atlantic (PO) 5:14.69 -
18 Thomas McDonnell FR New Smyrna Beach 5:15.34 -
19 Jeremiah Donoso FR Matanzas 5:15.85 -
20 Justin Gilliam FR Flagler Palm Coast 5:16.05 -
21 Patrick McDonnell FR New Smyrna Beach 5:19.16 -
22 Chris Murdock FR First Baptist (Bunnell) 5:19.24 -
24 Noah Parris SO Seabreeze 5:21.95 -
26 Diego De La Vega FR DeLand 5:22.69 -
30 Ayden Burns FR DeLand 5:28.01 -
31 Frank Sinton FR Seabreeze 5:28.36 -
33 Cade Gallman SO Seabreeze 5:31.14 -
38 Chase Penna SO University (OC) 5:35.01 -