March 19, 2021
|
Spruce Creek - Port Orange, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Daniel Reyes SR Spruce Creek 2:03.01 10
2 Chase McKee SR New Smyrna Beach 2:03.11 8
3 Robert Thomas SR Seminole (Sanford) 2:05.18 6
4 Sean Gilliam JR Flagler Palm Coast 2:05.58 5
5 Kasey Wheatley SO Spruce Creek 2:07.73 4
6 Seth Augustnowski SR Father Lopez 2:08.10 3
7 Tyler Sintscha SO University (OC) 2:09.23 2
8 Benjamin Bradley SO University (OC) 2:10.80 1
9 Aiden Barnett JR Flagler Palm Coast 2:11.14 -
10 Chris Hill JR New Smyrna Beach 2:11.36 -
11 Noah Ennabili FR DeLand 2:11.95 -
12 Justin Martinez SO University (OC) 2:11.98 -
13 Landon Gonzalez SO Flagler Palm Coast 2:12.22 -
14 Jake Larson FR New Smyrna Beach 2:12.66 -
15 Cole Bowman JR Mainland 2:12.91 -
16 Christian Sanders JR Seminole (Sanford) 2:14.16 -
17 Caleb Elkind SO University (OC) 2:16.32 -
18 Jack Gilvary FR Flagler Palm Coast 2:17.41 -
19 Diego De La Vega FR DeLand 2:17.83 -
20 Dean Cobb JR Spruce Creek 2:17.91 -
21 David Fasking SO University (OC) 2:17.93 -
22 Reed Wilgers SO DeLand 2:21.10 -
23 Justin Gilliam FR Flagler Palm Coast 2:21.43 -
24 Chase Penna SO University (OC) 2:22.24 -
25 Bradley Secomski JR New Smyrna Beach 2:28.35 -
26 Logan Camara SO Mainland 2:29.69 -
27 Kevin Johnson SR DeLand 2:32.85 -
28 Dallas Brandon FR New Smyrna Beach 2:34.03 -
29 Rashad Stokes JR Mainland 2:37.28 -
30 Evan Osenicks FR New Smyrna Beach 2:42.19 -
31 Brandon Thomas FR Spruce Creek 3:04.84 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Justin Martinez SO University (OC) 2:11.98 -
15 Cole Bowman JR Mainland 2:12.91 -
24 Chase Penna SO University (OC) 2:22.24 -
25 Bradley Secomski JR New Smyrna Beach 2:28.35 -
26 Logan Camara SO Mainland 2:29.69 -
27 Kevin Johnson SR DeLand 2:32.85 -
28 Dallas Brandon FR New Smyrna Beach 2:34.03 -
29 Rashad Stokes JR Mainland 2:37.28 -
30 Evan Osenicks FR New Smyrna Beach 2:42.19 -
31 Brandon Thomas FR Spruce Creek 3:04.84 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Daniel Reyes SR Spruce Creek 2:03.01 10
2 Chase McKee SR New Smyrna Beach 2:03.11 8
3 Robert Thomas SR Seminole (Sanford) 2:05.18 6
4 Sean Gilliam JR Flagler Palm Coast 2:05.58 5
5 Kasey Wheatley SO Spruce Creek 2:07.73 4
6 Seth Augustnowski SR Father Lopez 2:08.10 3
7 Tyler Sintscha SO University (OC) 2:09.23 2
8 Benjamin Bradley SO University (OC) 2:10.80 1
9 Aiden Barnett JR Flagler Palm Coast 2:11.14 -
10 Chris Hill JR New Smyrna Beach 2:11.36 -
11 Noah Ennabili FR DeLand 2:11.95 -
13 Landon Gonzalez SO Flagler Palm Coast 2:12.22 -
14 Jake Larson FR New Smyrna Beach 2:12.66 -
16 Christian Sanders JR Seminole (Sanford) 2:14.16 -
17 Caleb Elkind SO University (OC) 2:16.32 -
18 Jack Gilvary FR Flagler Palm Coast 2:17.41 -
19 Diego De La Vega FR DeLand 2:17.83 -
20 Dean Cobb JR Spruce Creek 2:17.91 -
21 David Fasking SO University (OC) 2:17.93 -
22 Reed Wilgers SO DeLand 2:21.10 -
23 Justin Gilliam FR Flagler Palm Coast 2:21.43 -