March 19, 2021
|
Spruce Creek - Port Orange, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kevar Williams JR DeLand 48.67 10
2 Marcus Freeman SR Flagler Palm Coast 51.05 8
3 Tyrique Lewis SO Seminole (Sanford) 51.58 6
4 Chris Hill JR New Smyrna Beach 51.94 5
5 Brandon Kalasnik SO Flagler Palm Coast 51.98 4
6 Brendan Kelly SR Spruce Creek 52.05 3
7 Arden Myrie JR DeLand 52.79 2
8 Sebastian Bracamonte JR University (OC) 52.93 1
9 Delbert Franklin SR Mainland 53.01 -
10 Vijay Weeden JR Flagler Palm Coast 53.06 -
11 Nazsir Givens FR Seminole (Sanford) 53.26 -
12 Qua-Wayne Harris SR DeLand 53.32 -
13 Tylee Ford SR Mainland 53.38 -
14 Calvino Crichton SR University (OC) 53.45 -
15 Dennis Murray FR Flagler Palm Coast 53.53 -
16 Brendan O'Quinn SR Father Lopez 54.25 -
17 Logan Camara SO Mainland 54.48 -
18 Xavier Voltaire SO Spruce Creek 54.83 -
19 Brock Nanni JR New Smyrna Beach 54.98 -
20 Jason Jones JR Flagler Palm Coast 55.10 -
21 Dylan Brewer JR Spruce Creek 55.61 -
22 Clarence MCCloud FR Mainland 55.68 -
23 Connor Barrie SO Spruce Creek 56.08 -
24 Jake Larson FR New Smyrna Beach 56.28 -
25 Eduardo Luna SO Flagler Palm Coast 56.35 -
26 Robert Ayende-Ortiz FR University (OC) 57.15 -
27 Kavon Davis SO Mainland 58.70 -
28 corey johnson JR Atlantic (PO) 58.83 -
29 Andrew Wilder SO University (OC) 58.84 -
30 Bradley Secomski JR New Smyrna Beach 1:00.43 -
31 Jared Welty SO Spruce Creek 1:01.01 -
32 Blaine O'neal FR Spruce Creek 1:01.02 -
33 Jaeden Franco FR University (OC) 1:01.12 -
34 Ryan Parker SO Spruce Creek 1:01.41 -
35 Ja'Vonte Reed SO Atlantic (PO) 1:03.65 -
36 Reynaldo Delgado Melendez SO University (OC) 1:06.56 -
37 Mohamad yaser SO Spruce Creek 1:06.88 -
38 David Tafur JR Father Lopez 1:10.12 -
39 Pierce Parker SO New Smyrna Beach 1:13.51 -
40 Falcon LeVine FR New Smyrna Beach 1:16.37 -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
24 Jake Larson FR New Smyrna Beach 56.28 -
37 Mohamad yaser SO Spruce Creek 1:06.88 -
38 David Tafur JR Father Lopez 1:10.12 -
40 Falcon LeVine FR New Smyrna Beach 1:16.37 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
28 corey johnson JR Atlantic (PO) 58.83 -
31 Jared Welty SO Spruce Creek 1:01.01 -
32 Blaine O'neal FR Spruce Creek 1:01.02 -
35 Ja'Vonte Reed SO Atlantic (PO) 1:03.65 -
36 Reynaldo Delgado Melendez SO University (OC) 1:06.56 -
39 Pierce Parker SO New Smyrna Beach 1:13.51 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Xavier Voltaire SO Spruce Creek 54.83 -
21 Dylan Brewer JR Spruce Creek 55.61 -
22 Clarence MCCloud FR Mainland 55.68 -
27 Kavon Davis SO Mainland 58.70 -
29 Andrew Wilder SO University (OC) 58.84 -
30 Bradley Secomski JR New Smyrna Beach 1:00.43 -
33 Jaeden Franco FR University (OC) 1:01.12 -
34 Ryan Parker SO Spruce Creek 1:01.41 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Sebastian Bracamonte JR University (OC) 52.93 1
9 Delbert Franklin SR Mainland 53.01 -
17 Logan Camara SO Mainland 54.48 -
19 Brock Nanni JR New Smyrna Beach 54.98 -
20 Jason Jones JR Flagler Palm Coast 55.10 -
23 Connor Barrie SO Spruce Creek 56.08 -
25 Eduardo Luna SO Flagler Palm Coast 56.35 -
26 Robert Ayende-Ortiz FR University (OC) 57.15 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Brandon Kalasnik SO Flagler Palm Coast 51.98 4
7 Arden Myrie JR DeLand 52.79 2
10 Vijay Weeden JR Flagler Palm Coast 53.06 -
11 Nazsir Givens FR Seminole (Sanford) 53.26 -
13 Tylee Ford SR Mainland 53.38 -
14 Calvino Crichton SR University (OC) 53.45 -
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kevar Williams JR DeLand 48.67 10
2 Marcus Freeman SR Flagler Palm Coast 51.05 8
3 Tyrique Lewis SO Seminole (Sanford) 51.58 6
4 Chris Hill JR New Smyrna Beach 51.94 5
6 Brendan Kelly SR Spruce Creek 52.05 3
12 Qua-Wayne Harris SR DeLand 53.32 -
15 Dennis Murray FR Flagler Palm Coast 53.53 -
16 Brendan O'Quinn SR Father Lopez 54.25 -