February 27, 2021
|
Riverview Sarasota - Sarasota, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Elijah Gant SR Lennard 49.15 10
2 Nicard Labossiere SR North Port 50.43 8
3 Roger Motley III SR Dunbar 50.56 6
4 Talik Jeffers SR Wharton 51.35 5
5 Cameron Turnberger SR North Port 51.96 4
6 Logan Forrester SR Booker 52.33 3
7 Jakin Wilson SR Lakewood Ranch 53.03 2
8 Derien Anders SR Bayshore 53.24 1
9 Tyler Wadsworth JR Port Charlotte 54.25 -
10 TAHJAVIUN McKay JR Sarasota 54.31 -
11 John Schwinne JR North Port 54.36 -
12 Deylen Platt FR Venice 54.63 -
13 Alijah Nelson JR Newsome 54.75 -
14 Jason Sanders SO Dunbar 55.64 -
15 Denelson Estimable SO Dunbar 55.73 -
16 William Patrick JR Sarasota 55.90 -
17 Jayson Evans FR Riverview (Sarasota) 56.18 -
18 Chris Galli SO Lakewood Ranch 56.30 -
19 Aidan Burke SR Riverview (Sarasota) 56.37 -
20 Elijah Stewart JR Manatee 56.54 -
21 Frank Noel JR Lennard 56.66 -
22 Devin Peebles JR Newsome 56.86 -
23 Ty Smith JR Oasis 57.03 -
24 TJ Handsel SR East Lake 57.08 -
25 Kent Blanding SR Lemon Bay 57.19 -
26 Jacob Rosenberg SO Lakewood Ranch 57.29 -
27 Ben Louis SR Bayshore 57.47 -
28 Corbin Bush JR Newsome 57.69 -
29 Sean Bender JR Osceola (Seminole) 57.81 -
30 Gavin Stanford SO Booker 58.08 -
31 Jaxon Almanzar JR Port Charlotte 58.18 -
32 Bryce Thayer FR Port Charlotte 58.61 -
33 Franklin Liriano Jr. FR Cardinal Mooney 59.20 -
34 Connor Heald FR Cardinal Mooney 59.25 -
35 Kayden Pettit SO Lennard 59.31 -
36 CAMERON JENNINGS SR Osceola (Seminole) 59.50 -
37 Davon Harris JR Manatee 1:00.31 -
38 John Wilfrid FR Braden River 1:00.58 -
39 ADAM WEHSE FR Osceola (Seminole) 1:00.70 -
40 Sonny Jenkins JR Booker 1:01.54 -
41 John Delesline JR Braden River 1:02.10 -
42 Ian Cambell FR Lemon Bay 1:03.18 -
43 Sebastian Franco FR Oasis 1:07.10 -
44 Stuart McFall SO Cardinal Mooney 1:08.69 -
45 Dylan Cirillo SO Oasis 1:10.29 -
  Tanner Wolfe SO Braden River DNS   
  Matthew Groves FR Venice DNS   
  Brandon Mcarthur 7 Bradenton Christian DNS   
  Rolando Velasquez 7 Bradenton Christian DNS   
  Trevor Owen SO Venice DNS   
  Vomari Welch JR Manatee DNS   
  Javier Andrews-Moreno SR George Steinbrenner DNS   
  William Hartvigsen SO Sarasota DNS   
  Zane Davis JR Riverview (Sarasota) DNS   
  Kurt Klingshirn SR Lemon Bay DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
38 John Wilfrid FR Braden River 1:00.58 -
40 Sonny Jenkins JR Booker 1:01.54 -
  Vomari Welch JR Manatee DNS   
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Ben Louis SR Bayshore 57.47 -
30 Gavin Stanford SO Booker 58.08 -
34 Connor Heald FR Cardinal Mooney 59.25 -
44 Stuart McFall SO Cardinal Mooney 1:08.69 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Ty Smith JR Oasis 57.03 -
37 Davon Harris JR Manatee 1:00.31 -
43 Sebastian Franco FR Oasis 1:07.10 -
45 Dylan Cirillo SO Oasis 1:10.29 -
  Trevor Owen SO Venice DNS   
  Rolando Velasquez 7 Bradenton Christian DNS   
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
33 Franklin Liriano Jr. FR Cardinal Mooney 59.20 -
36 CAMERON JENNINGS SR Osceola (Seminole) 59.50 -
39 ADAM WEHSE FR Osceola (Seminole) 1:00.70 -
41 John Delesline JR Braden River 1:02.10 -
  William Hartvigsen SO Sarasota DNS   
  Brandon Mcarthur 7 Bradenton Christian DNS   
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Jason Sanders SO Dunbar 55.64 -
18 Chris Galli SO Lakewood Ranch 56.30 -
21 Frank Noel JR Lennard 56.66 -
29 Sean Bender JR Osceola (Seminole) 57.81 -
31 Jaxon Almanzar JR Port Charlotte 58.18 -
35 Kayden Pettit SO Lennard 59.31 -
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Devin Peebles JR Newsome 56.86 -
26 Jacob Rosenberg SO Lakewood Ranch 57.29 -
32 Bryce Thayer FR Port Charlotte 58.61 -
  Javier Andrews-Moreno SR George Steinbrenner DNS   
  Tanner Wolfe SO Braden River DNS   
  Zane Davis JR Riverview (Sarasota) DNS   
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Jakin Wilson SR Lakewood Ranch 53.03 2
12 Deylen Platt FR Venice 54.63 -
15 Denelson Estimable SO Dunbar 55.73 -
16 William Patrick JR Sarasota 55.90 -
17 Jayson Evans FR Riverview (Sarasota) 56.18 -
20 Elijah Stewart JR Manatee 56.54 -
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Alijah Nelson JR Newsome 54.75 -
19 Aidan Burke SR Riverview (Sarasota) 56.37 -
24 TJ Handsel SR East Lake 57.08 -
42 Ian Cambell FR Lemon Bay 1:03.18 -
  Matthew Groves FR Venice DNS   
  Kurt Klingshirn SR Lemon Bay DNS   
Boys' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Derien Anders SR Bayshore 53.24 1
9 Tyler Wadsworth JR Port Charlotte 54.25 -
10 TAHJAVIUN McKay JR Sarasota 54.31 -
11 John Schwinne JR North Port 54.36 -
25 Kent Blanding SR Lemon Bay 57.19 -
28 Corbin Bush JR Newsome 57.69 -
Boys' 400 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Elijah Gant SR Lennard 49.15 10
2 Nicard Labossiere SR North Port 50.43 8
3 Roger Motley III SR Dunbar 50.56 6
4 Talik Jeffers SR Wharton 51.35 5
5 Cameron Turnberger SR North Port 51.96 4
6 Logan Forrester SR Booker 52.33 3