March 9, 2021
|
Santa Fe - Alachua, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Peter Peloso 8 Oak Hall 5:45.79 4:23.74 3:48.58 4:53.04
2 Quinten Dragstedt FR Oak Hall 3:45.71 3:51.58 3:54.51 4:53.13
3 Aaron Morse JR Columbia 5:41.96 4:01.73 3:32.25 4:54.79
4 Casey Castaldo JR Buchholz 5:06.07 4:18.52 3:57.72 4:57.15
5 Alan Qiu SO Buchholz 3:49.53 4:25.30 4:43.18 4:58.08
6 Malachi Walters JR Buchholz 4:03.34 6:12.52 6:00.51 5:00.42
7 Mark Nance FR Buchholz 4:50.62 5:05.75 4:44.56 5:02.72
8 Nicholas Barnett FR Gainesville 5:54.30 4:09.55 6:25.10 5:08.08
9 Liam Hunter SO Newberry 3:46.18 6:05.60 3:49.28 5:09.83
10 Phillip Peddie 8 Oak Hall 6:28.93 4:16.13 4:06.64 5:16.20
11 Jonah Johnson JR Trenton 4:16.32 5:44.92 4:38.47 5:16.44
12 Rhett Feagle SO Columbia 4:48.62 6:04.74 6:36.45 5:17.16
13 Benjamin Gallogly 7 Oak Hall 4:55.35 5:11.40 6:50.92 5:21.03
14 Harold Yeomans-Lindrose SO Fort White 4:17.24 6:30.75 6:20.98 5:25.62
15 Nathan Gray SO Trenton 3:59.79 6:31.77 6:04.75 5:37.73
16 Aaron Young FR Santa Fe 6:47.84 6:51.27 4:23.90 5:42.72
17 Miguel Guittierez 7 Williston 7:43.68 6:14.65 5:44.98 6:10.94
18 Christopher Scott   Williston 6:15.28 7:22.83 6:30.30 6:15.28
19 Joseph Mauldin 8 Williston 7:22.50 6:25.28 5:05.17 6:21.46
20 Carter Davis FR Santa Fe 5:00.93 7:02.08 5:04.84 6:30.81
21 Carson Davis SO Santa Fe 6:40.16 6:44.24 7:41.41 6:48.32
22 Brandon Asbell FR Williston 7:50.84 7:22.18 8:44.06 6:49.42
23 Timothy Todd 6 Fort White 5:02.09 6:05.03 7:16.36 6:59.57
24 Ethan Lieffers SO Santa Fe 7:52.67 7:03.94 6:00.59 8:07.28
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Peter Peloso 8 Oak Hall 4:09.09 4:53.04 6:15.10 3:33.92 3:30.99
2 Quinten Dragstedt FR Oak Hall 3:28.13 4:53.13 6:06.42 3:28.13 5:25.38
3 Aaron Morse JR Columbia 4:13.52 4:54.79 6:11.44 5:18.38 4:19.42
4 Casey Castaldo JR Buchholz 6:02.53 4:57.15 4:03.67 4:09.61 3:39.90
5 Alan Qiu SO Buchholz 5:27.89 4:58.08 4:13.37 6:06.64 4:01.45
6 Malachi Walters JR Buchholz 6:03.51 5:00.42 5:12.44 4:21.37 4:30.38
7 Mark Nance FR Buchholz 4:20.34 5:02.72 4:26.40 4:41.53 5:36.02
8 Nicholas Barnett FR Gainesville 3:47.98 5:08.08 5:08.08 6:06.62 5:01.92
11 Jonah Johnson JR Trenton 3:54.17 5:16.44 5:25.94 6:48.21 4:09.99
13 Benjamin Gallogly 7 Oak Hall 6:38.08 5:21.03 6:57.34 5:27.45 6:34.87
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
9 Liam Hunter SO Newberry 5:09.83 6:27.29 5:09.83
10 Phillip Peddie 8 Oak Hall 5:41.50 6:00.47 5:16.20
12 Rhett Feagle SO Columbia 6:42.80 4:42.28 5:17.16
14 Harold Yeomans-Lindrose SO Fort White 6:04.70 6:24.24 5:25.62
15 Nathan Gray SO Trenton 3:59.79 6:28.39 5:37.73
16 Aaron Young FR Santa Fe 4:37.61 6:20.42 5:42.72
17 Miguel Guittierez 7 Williston 6:44.33 6:18.36 6:10.94
18 Christopher Scott   Williston 7:15.33 5:18.99 6:15.28
19 Joseph Mauldin 8 Williston 7:07.24 6:51.98 6:21.46
20 Carter Davis FR Santa Fe 6:54.26 4:45.30 6:30.81
21 Carson Davis SO Santa Fe 6:11.58 7:20.99 6:48.32
22 Brandon Asbell FR Williston 5:19.35 7:50.84 6:49.42
23 Timothy Todd 6 Fort White 7:58.31 8:23.49 6:59.57
24 Ethan Lieffers SO Santa Fe 7:42.92 10:28.60 8:07.28