March 26, 2021
|
Astronaut HS - Titusville, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Simon DeVoss SR Astronaut 1:58.98 10
2 Brendan O'Quinn SR Father Lopez 2:03.88 8
3 Dakotah Lucarelli-van buskir JR Bishop Moore 2:05.27 6
4 Evan Thompson SR Merritt Island 2:05.40 5
5 Ty Johnson SR Holy Trinity 2:08.17 4
6 Devin Makousky SO Rockledge 2:10.15 3
7 Jaden Seamen SR Astronaut 2:10.68 2
8 Alex Hilmes JR West Shore 2:10.87 1
9 Quinn Niemann SO Bishop Moore 2:11.92 -
10 Cristian Calderon SO Rockledge 2:12.58 -
11 Austin Harvey SR Cocoa 2:13.37 -
12 Josiah Price SO Rockledge 2:14.11 -
13 Mason Maddox SO Father Lopez 2:16.52 -
14 Jacob Miller FR Space Coast 2:16.96 -
15 Tyler Worthington SR Titusville 2:17.57 -
16 Lloyd Robinson 8 Holy Trinity 2:18.98 -
17 Diego Herrera FR Bishop Moore 2:19.68 -
18 Adrian Delia SO West Shore 2:19.75 -
19 Brian Bautista SO Merritt Island 2:19.77 -
20 Owen Carswell SO Merritt Island 2:21.34 -
21 Colin McDonnell SR Father Lopez 2:22.22 -
22 Lucas Smith SO Merritt Island 2:23.63 -
23 Joshua Torres FR Titusville 2:25.59 -
24 Logan Kennelly FR Astronaut 2:27.60 -
25 Stephen Davis SR Space Coast 2:29.66 -
26 Erick Rochette FR Space Coast 2:30.31 -
27 Travis Davis JR Space Coast 2:32.18 -
28 Aaron Auge FR Astronaut 2:32.30 -
29 Bryson Wiley JR Melbourne Central Catholic 2:36.24 -
30 Nicholas Sweeney JR Bishop Moore 2:38.94 -
31 Robert Booth SR Melbourne Central Catholic 2:40.34 -
32 Stephen Guy FR Titusville 2:45.07 -
33 Ty Pope 8 Edgewood 2:56.00 -
  Tyler Ptague SO Cocoa NT   
  Brett Boss JR West Shore NT   
  Skyler Jensen 8 Holy Trinity NT   
  Andrew Mahorner   Satellite NT   
  Colin Boyer JR Father Lopez NT   
  Kenny Ji JR West Shore NT   
  Kai McAlister SR Rockledge DNS   
  Davontae Etienne FR Titusville DNS   
  Graeme Burns SR Satellite DNS   
  Travon Simmons FR Cocoa DNS   
  Ben Steger   Satellite DNS   
  Elijah Martinez FR Cocoa DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Jacob Miller FR Space Coast 2:16.96 -
17 Diego Herrera FR Bishop Moore 2:19.68 -
19 Brian Bautista SO Merritt Island 2:19.77 -
22 Lucas Smith SO Merritt Island 2:23.63 -
23 Joshua Torres FR Titusville 2:25.59 -
27 Travis Davis JR Space Coast 2:32.18 -
29 Bryson Wiley JR Melbourne Central Catholic 2:36.24 -
30 Nicholas Sweeney JR Bishop Moore 2:38.94 -
31 Robert Booth SR Melbourne Central Catholic 2:40.34 -
32 Stephen Guy FR Titusville 2:45.07 -
33 Ty Pope 8 Edgewood 2:56.00 -
  Colin Boyer JR Father Lopez NT   
  Brett Boss JR West Shore NT   
  Tyler Ptague SO Cocoa NT   
  Kenny Ji JR West Shore NT   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Cristian Calderon SO Rockledge 2:12.58 -
12 Josiah Price SO Rockledge 2:14.11 -
15 Tyler Worthington SR Titusville 2:17.57 -
16 Lloyd Robinson 8 Holy Trinity 2:18.98 -
18 Adrian Delia SO West Shore 2:19.75 -
20 Owen Carswell SO Merritt Island 2:21.34 -
21 Colin McDonnell SR Father Lopez 2:22.22 -
24 Logan Kennelly FR Astronaut 2:27.60 -
25 Stephen Davis SR Space Coast 2:29.66 -
26 Erick Rochette FR Space Coast 2:30.31 -
28 Aaron Auge FR Astronaut 2:32.30 -
  Elijah Martinez FR Cocoa DNS   
  Travon Simmons FR Cocoa DNS   
  Davontae Etienne FR Titusville DNS   
  Ben Steger   Satellite DNS   
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Simon DeVoss SR Astronaut 1:58.98 10
2 Brendan O'Quinn SR Father Lopez 2:03.88 8
3 Dakotah Lucarelli-van buskir JR Bishop Moore 2:05.27 6
4 Evan Thompson SR Merritt Island 2:05.40 5
5 Ty Johnson SR Holy Trinity 2:08.17 4
6 Devin Makousky SO Rockledge 2:10.15 3
7 Jaden Seamen SR Astronaut 2:10.68 2
8 Alex Hilmes JR West Shore 2:10.87 1
9 Quinn Niemann SO Bishop Moore 2:11.92 -
11 Austin Harvey SR Cocoa 2:13.37 -
13 Mason Maddox SO Father Lopez 2:16.52 -
  Andrew Mahorner   Satellite NT   
  Skyler Jensen 8 Holy Trinity NT   
  Graeme Burns SR Satellite DNS   
  Kai McAlister SR Rockledge DNS