March 26, 2021
|
Astronaut HS - Titusville, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Paige Jaszczak JR Titusville 5:25.59 10
2 Riley Jaszczak JR Titusville 5:27.46 8
3 Brooke Yates FR Merritt Island 5:37.60 6
4 Taylor Moler JR Bishop Moore 5:40.05 5
5 Malinda Underwood FR Rockledge 5:43.09 4
6 Ava Quattrocchi FR Cocoa 5:57.62 3
7 Sophia Weiner FR Holy Trinity 6:05.67 2
8 Mary Peck JR Father Lopez 6:06.09 1
9 Ashvika Maddikonda 8 West Shore 6:12.54 -
10 Brissa Friedel SO Astronaut 6:14.48 -
11 Isabella Weiner SR Holy Trinity 6:16.36 -
12 Brianna Brasko SR Bishop Moore 6:18.22 -
13 Brianna Barrial JR Edgewood 6:18.97 -
14 Ashley Hilmes JR West Shore 6:24.55 -
15 Erin Yunick FR Father Lopez 6:31.17 -
16 Kari Baumhover SR Edgewood 6:36.23 -
17 Paige Murill SR Titusville 6:38.25 -
18 Ineka Pastermack SO Merritt Island 6:38.66 -
19 Sarah Sumner SO Astronaut 6:39.09 -
20 Lily Novac JR Merritt Island 6:54.35 -
21 Miya Burton SO Space Coast 6:56.67 -
22 Astrid Gibson FR West Shore 7:00.25 -
23 Taylor Lenau FR Space Coast 7:09.23 -
24 Mia Mellor FR Satellite 7:16.83 -
25 Kaylah Robinson SO Rockledge 7:43.62 -
  Alexis Mills JR Astronaut DNF   
  Felicity Inman FR Rockledge DNS   
  Kayla Hannah JR West Shore DNS   
  Allison Peck SO Father Lopez DNS   
  Julia Slayne SO Father Lopez DNS   
  Angelina Bruno SR Melbourne Central Catholic DNS   
  Gabby Gillespie SR Satellite DNS   
  Holly Berry FR Astronaut DNS   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Isabella Weiner SR Holy Trinity 6:16.36 -
13 Brianna Barrial JR Edgewood 6:18.97 -
15 Erin Yunick FR Father Lopez 6:31.17 -
17 Paige Murill SR Titusville 6:38.25 -
18 Ineka Pastermack SO Merritt Island 6:38.66 -
19 Sarah Sumner SO Astronaut 6:39.09 -
20 Lily Novac JR Merritt Island 6:54.35 -
21 Miya Burton SO Space Coast 6:56.67 -
22 Astrid Gibson FR West Shore 7:00.25 -
23 Taylor Lenau FR Space Coast 7:09.23 -
24 Mia Mellor FR Satellite 7:16.83 -
25 Kaylah Robinson SO Rockledge 7:43.62 -
  Angelina Bruno SR Melbourne Central Catholic DNS   
  Gabby Gillespie SR Satellite DNS   
  Felicity Inman FR Rockledge DNS   
  Julia Slayne SO Father Lopez DNS   
  Allison Peck SO Father Lopez DNS   
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Paige Jaszczak JR Titusville 5:25.59 10
2 Riley Jaszczak JR Titusville 5:27.46 8
3 Brooke Yates FR Merritt Island 5:37.60 6
4 Taylor Moler JR Bishop Moore 5:40.05 5
5 Malinda Underwood FR Rockledge 5:43.09 4
6 Ava Quattrocchi FR Cocoa 5:57.62 3
7 Sophia Weiner FR Holy Trinity 6:05.67 2
8 Mary Peck JR Father Lopez 6:06.09 1
9 Ashvika Maddikonda 8 West Shore 6:12.54 -
10 Brissa Friedel SO Astronaut 6:14.48 -
12 Brianna Brasko SR Bishop Moore 6:18.22 -
14 Ashley Hilmes JR West Shore 6:24.55 -
16 Kari Baumhover SR Edgewood 6:36.23 -
  Alexis Mills JR Astronaut DNF   
  Kayla Hannah JR West Shore DNS   
  Holly Berry FR Astronaut DNS