February 18, 2021
|
Santa Fe - Alachua, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Hayden Newman JR Palatka 22.78 0.5
2 Ron'Darius Goldwire SR Santa Fe 23.00 0.5
3 Dyoni Hill JR Gainesville 23.18 0.5
4 Trace Spires JR Santa Fe 23.30 0.5
5 C'ontrae Clark JR Palatka 23.31 0.4
6 Damien Curtis SR Buchholz 23.47 0.5
7 Q'juan Nelson JR Palatka 23.57 0.4
8 Jeremy Wallace JR Suwannee 23.64 0.4
9 Malachi Graham JR Suwannee 23.87 0.4
10 Kenneth Nelson SO Gainesville 23.94 0.5
11 Ernest Walker SR Eastside 23.96 0.3
12 Tyrique Robinson SO Santa Fe 23.99 0.4
13 Michael Williams JR Eastside 24.02 0.3
14 Marquavious Owens FR Suwannee 24.15 0.3
15 Ma'chir Miller JR Buchholz 24.16 0.4
16 Jerrick Gibson FR Gainesville 24.18 +0.0
17 Cassaun Garrison SR Gainesville 24.19 0.3
18 Terrell Atkinson JR Suwannee 24.20 0.4
19 Ahmad Strong JR Gainesville 24.27 0.4
20 Ahman Covington SO Gainesville 24.36 0.3
21 Seager Jordan SR Palatka 24.37 0.3
22 Wesley Jones SR Suwannee 24.40 0.3
23 Ryan Nolan JR Gainesville 24.54 0.4
24 John Cooper SO Gainesville 24.74 0.3
25 Connor Wetherington JR Santa Fe 24.75 0.6
26 Mahki Bostic JR Newberry 25.08 0.3
27 Monte Brockington SR Gainesville 25.10 0.3
28 Brendon Freeney JR Santa Fe 25.17 0.3
29 Brenden Mavin JR Eastside 25.19 +0.0
30 Jecomiah Walker JR Buchholz 25.33 +0.0
31 Demontay Brown FR Suwannee 25.33 0.3
32 Jared Hopkins FR Fort White 25.38 0.2
33 Teveon Tate SO Newberry 25.43 0.3
34 Ahman Strong JR Gainesville 25.43 +0.0
35 Colin Florilus SR Gainesville 25.44 0.3
36 Ethan Anderson JR Eastside 25.48 0.4
37 Trevion Milton SO Suwannee 25.50 0.3
38 Javarus Evans SO Santa Fe 25.53 0.3
39 Kaleb Johnson SO Santa Fe 25.58 +0.0
40 Quinton Daniels JR Gainesville 25.83 0.3
41 Austin Smith JR Suwannee 25.94 0.3
42 Tristan Capps FR Fort White 25.95 +0.0
43 Jayden Mann FR Eastside 25.96 0.2
44 Chase Daughtry JR Fort White 26.10 1.0
45 Cole Ansted SO Newberry 26.14 0.3
46 Spencer Morton SO Santa Fe 26.22 0.2
47 Dallas Green FR Buchholz 26.23 0.2
48 David Cooper JR Branford 26.24 0.4
49 Brock Haight SO Newberry 26.48 +0.0
50 Eddie Brown FR Buchholz 26.49 0.3
51 Holden Johnson SO Eastside 26.54 0.2
52 Garrett Briggs SR Branford 26.58 +0.0
53 Arkayvion Jones 7 Branford 26.77 0.6
54 Joshua Wang SO Eastside 26.85 0.4
55 Ka'Darien Ivey SO Suwannee 27.06 0.4
56 Swanzi Solomon FR Eastside 27.16 +0.0
57 Decoris Dasher SO Palatka 27.21 1.0
58 Fabin Rivera SO Newberry 27.76 0.3
59 Antonio McKinney JR Suwannee 28.03 0.3
60 Javarion Smith SO Suwannee 28.20 0.4
61 Ryan Ashe SR Gainesville 28.23 0.6
62 Ta Joun Waldon FR Eastside 28.64 +0.0
63 Kyan Frazier SO Eastside 28.69 0.4
64 Ely Taylor SO Branford 28.91 0.3
65 Bryan Eastman SO Newberry 28.94 1.0
66 Rashid Latson SO Buchholz 28.99 NWI
67 Etemadi Amir SO Eastside 29.17 +0.0
68 Landarren Gross FR Suwannee 29.31 0.4
69 Noel Waters SO Eastside 29.75 +0.0
70 Jeremiah Brown SR Newberry 29.91 1.0
71 Jewell Griffith SO Buchholz 30.37 0.4
72 Mathew Selli FR Buchholz 34.81 NWI
73 Thomas Selli FR Buchholz 37.66 NWI
  David Wilbon FR Gainesville FS -
Boys' 200 Meters Section 1
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Hayden Newman JR Palatka 22.78
2 Ron'Darius Goldwire SR Santa Fe 23.00
3 Dyoni Hill JR Gainesville 23.18
4 Trace Spires JR Santa Fe 23.30
6 Damien Curtis SR Buchholz 23.47
10 Kenneth Nelson SO Gainesville 23.94
Boys' 200 Meters Section 2
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 C'ontrae Clark JR Palatka 23.31
7 Q'juan Nelson JR Palatka 23.57
9 Malachi Graham JR Suwannee 23.87
19 Ahmad Strong JR Gainesville 24.27
Boys' 200 Meters Section 3
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Jeremy Wallace JR Suwannee 23.64
12 Tyrique Robinson SO Santa Fe 23.99
15 Ma'chir Miller JR Buchholz 24.16
18 Terrell Atkinson JR Suwannee 24.20
60 Javarion Smith SO Suwannee 28.20
Boys' 200 Meters Section 4
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
17 Cassaun Garrison SR Gainesville 24.19
20 Ahman Covington SO Gainesville 24.36
21 Seager Jordan SR Palatka 24.37
22 Wesley Jones SR Suwannee 24.40
31 Demontay Brown FR Suwannee 25.33
Boys' 200 Meters Section 5
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Michael Williams JR Eastside 24.02
14 Marquavious Owens FR Suwannee 24.15
27 Monte Brockington SR Gainesville 25.10
28 Brendon Freeney JR Santa Fe 25.17
33 Teveon Tate SO Newberry 25.43
35 Colin Florilus SR Gainesville 25.44
Boys' 200 Meters Section 6
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
24 John Cooper SO Gainesville 24.74
26 Mahki Bostic JR Newberry 25.08
37 Trevion Milton SO Suwannee 25.50
38 Javarus Evans SO Santa Fe 25.53
50 Eddie Brown FR Buchholz 26.49
Boys' 200 Meters Section 7
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Ernest Walker SR Eastside 23.96
41 Austin Smith JR Suwannee 25.94
45 Cole Ansted SO Newberry 26.14
58 Fabin Rivera SO Newberry 27.76
59 Antonio McKinney JR Suwannee 28.03
Boys' 200 Meters Section 8
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
32 Jared Hopkins FR Fort White 25.38
43 Jayden Mann FR Eastside 25.96
46 Spencer Morton SO Santa Fe 26.22
47 Dallas Green FR Buchholz 26.23
51 Holden Johnson SO Eastside 26.54
Boys' 200 Meters Section 9
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
36 Ethan Anderson JR Eastside 25.48
48 David Cooper JR Branford 26.24
55 Ka'Darien Ivey SO Suwannee 27.06
63 Kyan Frazier SO Eastside 28.69
68 Landarren Gross FR Suwannee 29.31
71 Jewell Griffith SO Buchholz 30.37
Boys' 200 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
66 Rashid Latson SO Buchholz 28.99
72 Mathew Selli FR Buchholz 34.81
73 Thomas Selli FR Buchholz 37.66
Boys' 200 Meters Section 11
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
34 Ahman Strong JR Gainesville 25.43
49 Brock Haight SO Newberry 26.48
56 Swanzi Solomon FR Eastside 27.16
62 Ta Joun Waldon FR Eastside 28.64
Boys' 200 Meters Section 12
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
16 Jerrick Gibson FR Gainesville 24.18
67 Etemadi Amir SO Eastside 29.17
69 Noel Waters SO Eastside 29.75
Boys' 200 Meters Section 13
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
29 Brenden Mavin JR Eastside 25.19
30 Jecomiah Walker JR Buchholz 25.33
39 Kaleb Johnson SO Santa Fe 25.58
42 Tristan Capps FR Fort White 25.95
52 Garrett Briggs SR Branford 26.58
Boys' 200 Meters Section 14
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
23 Ryan Nolan JR Gainesville 24.54
54 Joshua Wang SO Eastside 26.85
Boys' 200 Meters Section 15
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
40 Quinton Daniels JR Gainesville 25.83
64 Ely Taylor SO Branford 28.91
Boys' 200 Meters Section 16
W: 1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
44 Chase Daughtry JR Fort White 26.10
57 Decoris Dasher SO Palatka 27.21
65 Bryan Eastman SO Newberry 28.94
70 Jeremiah Brown SR Newberry 29.91
Boys' 200 Meters Section 17
W: 0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
25 Connor Wetherington JR Santa Fe 24.75
53 Arkayvion Jones 7 Branford 26.77
61 Ryan Ashe SR Gainesville 28.23
  David Wilbon FR Gainesville FS