April 8, 2021
|
East Lake - Tarpon Springs, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Haley Thornton SO Palm Harbor University 2:23.30 10
2 Andrea Ballestero JR Osceola (Seminole) 2:29.31 8
3 Kennedy Downey SO Osceola (Seminole) 2:31.19 6
4 Julia Tripp SO Osceola (Seminole) 2:31.29 5
5 Abigail Clements SO Osceola (Seminole) 2:31.44 4
6 Ally Henrikson FR Boca Ciega 2:32.81 3
7 Vanessa Galiano JR East Lake 2:34.91 2
8 Kaiden Britz FR East Lake 2:36.77 1
9 Emma Polinsky SR Boca Ciega 2:37.62 -
10 Reese Small JR Palm Harbor University 2:38.29 -
11 Angela Li JR Palm Harbor University 2:38.63 -
12 Angelina Haywood JR Seminole 2:40.06 -
13 Katherine Repka JR Seminole 2:40.59 -
14 Jeanne Hamer JR Largo 2:43.29 -
15 Mia Newsom SO St. Petersburg 2:43.83 -
16 Jillian York   Largo 2:44.86 -
17 Adreana Rodriquez SO Countryside 2:46.15 -
18 Abigail Ralph SO Seminole 2:46.97 -
19 Naomi Kreloff JR Dunedin 2:49.71 -
20 Amelia Narcissi SO Seminole 2:51.38 -
21 Kelsey Cooper JR Clearwater 2:55.37 -
22 Kathryn Evans FR Gibbs 2:57.33 -
23 Lauren Fornshell JR Clearwater 3:00.27 -
24 Kori Shackelford JR Clearwater 3:04.40 -
25 Lorena Beltran JR Palm Harbor University 3:05.88 -
26 Ashley Mares JR Pinellas Park 3:06.54 -
27 Aneri Patel SR Countryside 3:08.47 -
28 Imari Payton FR Lakewood 3:11.46 -
29 Kara Harris FR Clearwater 3:21.09 -
30 Annalise O.Brien FR Dunedin 3:53.02 -
31 Angelina Woodring SR Countryside 4:07.88 -
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Jillian York   Largo 2:44.86 -
17 Adreana Rodriquez SO Countryside 2:46.15 -
19 Naomi Kreloff JR Dunedin 2:49.71 -
20 Amelia Narcissi SO Seminole 2:51.38 -
21 Kelsey Cooper JR Clearwater 2:55.37 -
22 Kathryn Evans FR Gibbs 2:57.33 -
23 Lauren Fornshell JR Clearwater 3:00.27 -
24 Kori Shackelford JR Clearwater 3:04.40 -
25 Lorena Beltran JR Palm Harbor University 3:05.88 -
26 Ashley Mares JR Pinellas Park 3:06.54 -
27 Aneri Patel SR Countryside 3:08.47 -
28 Imari Payton FR Lakewood 3:11.46 -
29 Kara Harris FR Clearwater 3:21.09 -
30 Annalise O.Brien FR Dunedin 3:53.02 -
31 Angelina Woodring SR Countryside 4:07.88 -
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Haley Thornton SO Palm Harbor University 2:23.30 10
2 Andrea Ballestero JR Osceola (Seminole) 2:29.31 8
3 Kennedy Downey SO Osceola (Seminole) 2:31.19 6
4 Julia Tripp SO Osceola (Seminole) 2:31.29 5
5 Abigail Clements SO Osceola (Seminole) 2:31.44 4
6 Ally Henrikson FR Boca Ciega 2:32.81 3
7 Vanessa Galiano JR East Lake 2:34.91 2
8 Kaiden Britz FR East Lake 2:36.77 1
9 Emma Polinsky SR Boca Ciega 2:37.62 -
10 Reese Small JR Palm Harbor University 2:38.29 -
11 Angela Li JR Palm Harbor University 2:38.63 -
12 Angelina Haywood JR Seminole 2:40.06 -
13 Katherine Repka JR Seminole 2:40.59 -
14 Jeanne Hamer JR Largo 2:43.29 -
15 Mia Newsom SO St. Petersburg 2:43.83 -
18 Abigail Ralph SO Seminole 2:46.97 -