April 8, 2021
|
East Lake - Tarpon Springs, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Dylan Bailey SO Northeast (SP) 2:15.87 1:57.67 1:24.92 2:01.31 1:28.56 10
2 Frank Tenore JR St. Petersburg 2:38.42 2:35.94 2:05.00 2:03.76 2:14.90 8
3 Noah Chatman JR East Lake 1:58.96 1:54.00 2:17.54 2:03.91 1:49.04 6
4 Austin Weaver JR Gibbs 2:40.02 1:52.51 2:16.26 2:05.01 2:35.02 5
5 Chase Evans SR East Lake 1:36.59 2:26.76 2:24.25 2:05.43 1:41.60 4
6 Logan Gregory JR Countryside 1:49.75 2:25.06 2:37.68 2:06.14 1:43.44 3
7 Javarious Gordon SR Largo 2:42.05 2:15.04 2:16.33 2:08.61 1:50.61 2
8 Logan Chase FR Seminole 2:20.20 1:31.32 1:41.61 2:08.62 1:37.76 1
9 Kameron Krieger SR Boca Ciega 2:08.86 2:14.02 2:46.23 2:08.86 1:48.25 -
10 Aaron Rubaii JR Osceola (Seminole) 2:01.59 1:51.25 1:48.66 2:09.35 1:48.66 -
11 Mark Amin SO Palm Harbor University 2:41.68 1:53.04 1:55.67 2:11.44 2:27.22 -
12 Alexander Staveley SR Largo 2:20.91 2:22.23 2:45.93 2:11.69 2:40.67 -
13 Adam Foster FR Osceola (Seminole) 2:05.27 2:40.87 2:07.91 2:11.86 2:01.32 -
14 Mason LoTempio JR Dunedin 1:34.10 1:57.96 1:39.40 2:12.53 1:47.35 -
15 Jacob Finley SR Palm Harbor University 2:01.96 2:43.05 1:56.66 2:12.56 2:15.22 -
16 Avery Reynolds FR St. Petersburg 1:42.88 1:34.86 1:33.52 2:13.60 2:45.67 -
17 Cole Summers SO Lakewood 2:44.73 1:52.50 1:39.10 2:13.92 2:47.40 -
18 Angus Almond SR Pinellas Park 1:39.33 1:35.30 2:23.62 2:14.22 1:47.38 -
19 Eric Cisliek JR Osceola (Seminole) 2:29.93 1:50.76 2:33.98 2:15.07 2:23.18 -
20 Jay Irby JR St. Petersburg 2:22.37 1:52.54 1:49.83 2:15.59 1:34.92 -
21 Jack Kasson JR Osceola (Seminole) 2:17.96 1:46.54 1:54.74 2:16.59 1:49.28 -
22 Gabriel Munoz SO Countryside 1:55.04 2:58.04 2:03.26 2:16.95 1:57.78 -
23 Troy Guinther SO Countryside 2:27.90 1:58.87 2:47.25 2:18.22 1:50.58 -
24 Kendrick Wilson SO St. Petersburg 2:35.58 1:42.80 1:55.30 2:18.91 2:39.75 -
25 Justin Finley SO Palm Harbor University 2:29.19 2:36.17 2:18.04 2:19.43 2:52.90 -
26 Frederick Elia SR Northeast (SP) 1:57.71 1:54.91 2:28.54 2:20.13 1:57.71 -
27 Brendan Mahoney JR Clearwater 2:33.08 2:41.51 1:56.57 2:20.44 3:02.58 -
28 Shane Cataldo JR Seminole 1:41.22 1:51.06 2:31.83 2:20.58 2:20.58 -
29 Calvin Mead SR Northeast (SP) 2:50.53 2:06.84 2:44.89 2:20.93 1:51.34 -
30 Stevmoney Medaries SR Lakewood 2:48.03 2:50.86 1:38.84 2:21.20 2:42.38 -
31 Isaac Trujilio JR Largo 1:57.49 2:40.48 2:07.52 2:23.28 2:46.21 -
32 Kalomo Allen JR Boca Ciega 2:03.54 2:53.82 3:02.44 2:23.65 2:29.40 -
33 Christian Fasce JR Boca Ciega 2:25.22 2:30.97 3:06.92 2:23.78 2:53.98 -
34 Keenan Laperriere SO Seminole 2:06.61 2:42.58 2:25.31 2:23.87 2:33.94 -
35 Jackson Bradley SO Seminole 3:08.36 3:05.46 3:06.91 2:24.89 2:32.14 -
36 John Willetts JR Palm Harbor University 2:05.23 2:16.88 1:47.76 2:25.61 2:11.05 -
37 Jayson Farrell SR Clearwater 2:40.16 1:56.08 3:11.01 2:26.93 2:40.16 -
38 Joseph Canete SO Countryside 2:42.69 2:01.28 1:47.97 2:27.90 3:00.44 -
39 Alexander Mishchenko SO Clearwater 2:06.55 1:54.64 2:30.37 2:28.88 2:48.24 -
40 Sincere McGee FR Lakewood 2:45.73 2:35.08 2:15.32 2:32.04 3:10.05 -
41 Timothy Keleske JR Clearwater 2:49.20 3:01.40 2:33.96 2:32.43 3:09.02 -
42 Richard McCreary FR Tarpon Springs 1:49.93 3:05.79 1:57.67 2:34.82 2:03.86 -
43 Jaiden Roman JR Pinellas Park 2:20.27 2:23.39 2:46.76 2:35.85 1:58.45 -
44 John Le FR Dixie Hollins 2:29.19 2:54.32 2:02.50 2:37.04 1:51.50 -
45 Davian Richards SO Lakewood 1:55.50 2:04.99 3:25.68 2:38.21 3:08.27 -
46 Isreal Harris SO Gibbs 2:09.00 2:15.37 2:34.49 2:39.26 3:07.93 -
47 Kaleb Figard SO Pinellas Park 2:39.83 2:13.74 2:07.21 2:43.09 3:32.02 -
48 d Wethington SR Boca Ciega 2:32.67 3:08.70 2:22.38 2:51.54 2:53.26 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
29 Calvin Mead SR Northeast (SP) 2:20.93 -
30 Stevmoney Medaries SR Lakewood 2:21.20 -
33 Christian Fasce JR Boca Ciega 2:23.78 -
37 Jayson Farrell SR Clearwater 2:26.93 -
38 Joseph Canete SO Countryside 2:27.90 -
39 Alexander Mishchenko SO Clearwater 2:28.88 -
40 Sincere McGee FR Lakewood 2:32.04 -
41 Timothy Keleske JR Clearwater 2:32.43 -
42 Richard McCreary FR Tarpon Springs 2:34.82 -
43 Jaiden Roman JR Pinellas Park 2:35.85 -
44 John Le FR Dixie Hollins 2:37.04 -
45 Davian Richards SO Lakewood 2:38.21 -
46 Isreal Harris SO Gibbs 2:39.26 -
47 Kaleb Figard SO Pinellas Park 2:43.09 -
48 d Wethington SR Boca Ciega 2:51.54 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
11 Mark Amin SO Palm Harbor University 2:11.44 1:38.58 2:11.44 -
13 Adam Foster FR Osceola (Seminole) 2:40.87 2:32.96 2:11.86 -
18 Angus Almond SR Pinellas Park 2:28.99 2:42.41 2:14.22 -
21 Jack Kasson JR Osceola (Seminole) 2:39.81 2:43.91 2:16.59 -
22 Gabriel Munoz SO Countryside 1:44.09 2:21.06 2:16.95 -
23 Troy Guinther SO Countryside 2:50.01 2:59.69 2:18.22 -
24 Kendrick Wilson SO St. Petersburg 3:00.59 2:02.24 2:18.91 -
25 Justin Finley SO Palm Harbor University 1:57.13 2:50.11 2:19.43 -
26 Frederick Elia SR Northeast (SP) 1:40.90 2:25.74 2:20.13 -
27 Brendan Mahoney JR Clearwater 2:51.34 2:55.55 2:20.44 -
28 Shane Cataldo JR Seminole 2:00.90 1:42.63 2:20.58 -
31 Isaac Trujilio JR Largo 2:04.66 2:46.21 2:23.28 -
32 Kalomo Allen JR Boca Ciega 2:40.89 1:49.18 2:23.65 -
34 Keenan Laperriere SO Seminole 3:04.16 2:25.31 2:23.87 -
35 Jackson Bradley SO Seminole 2:30.69 3:06.91 2:24.89 -
36 John Willetts JR Palm Harbor University 2:21.25 3:02.02 2:25.61 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Dylan Bailey SO Northeast (SP) 2:11.02 2:17.08 2:01.31 2:18.30 2:01.31 2:06.17 10
2 Frank Tenore JR St. Petersburg 1:57.58 2:01.29 2:03.76 2:05.00 2:29.75 1:40.25 8
3 Noah Chatman JR East Lake 2:01.44 2:22.50 2:03.91 2:22.50 1:29.22 2:36.13 6
4 Austin Weaver JR Gibbs 2:01.26 2:01.26 2:05.01 2:08.76 1:35.01 1:45.01 5
5 Chase Evans SR East Lake 2:07.94 2:30.52 2:05.43 1:31.57 1:34.08 1:51.64 4
6 Logan Gregory JR Countryside 2:20.02 1:47.22 2:06.14 1:37.13 1:54.79 2:37.68 3
7 Javarious Gordon SR Largo 2:12.47 1:49.32 2:08.61 1:54.47 1:58.33 1:58.33 2
8 Logan Chase FR Seminole 2:07.34 1:57.05 2:08.62 2:21.49 2:06.05 2:06.05 1
9 Kameron Krieger SR Boca Ciega 2:29.48 2:03.71 2:08.86 2:37.21 2:01.13 2:12.73 -
10 Aaron Rubaii JR Osceola (Seminole) 1:33.14 1:51.25 2:09.35 2:42.99 2:09.35 1:39.60 -
12 Alexander Staveley SR Largo 2:49.88 2:28.81 2:11.69 2:34.08 1:53.26 1:33.50 -
14 Mason LoTempio JR Dunedin 2:28.44 2:44.34 2:12.53 1:32.78 2:45.67 2:45.67 -
15 Jacob Finley SR Palm Harbor University 2:37.75 2:04.61 2:12.56 2:37.75 2:44.38 1:32.80 -
16 Avery Reynolds FR St. Petersburg 2:53.68 2:12.27 2:13.60 2:00.24 1:40.20 2:20.28 -
17 Cole Summers SO Lakewood 2:46.06 1:49.82 2:13.92 1:44.46 2:39.37 1:48.48 -
19 Eric Cisliek JR Osceola (Seminole) 2:46.14 2:47.49 2:15.07 2:29.93 2:02.92 2:09.67 -
20 Jay Irby JR St. Petersburg 2:08.81 1:47.12 2:15.59 2:48.14 2:10.17 2:45.42 -