April 8, 2021
|
East Lake - Tarpon Springs, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Leroy Lopez SR Countryside 55.28 50.71 38.04 38.04 10
2 Jacob Mayak SO St. Petersburg 43.82 51.55 59.29 52.58 8
3 Aviyon Mack SO Lakewood 40.69 52.16 45.90 41.21 6
4 Jaden Griffin JR Countryside 48.62 52.28 47.06 38.69 5
5 Richardo Lawes SR Boca Ciega 38.50 52.74 46.42 45.89 4
6 Chandler Wright SR East Lake 59.17 52.83 45.97 38.04 3
7 Garrett Rodriguez SO Countryside 49.45 53.17 39.88 1:04.34 2
8 Kieron Moore SO St. Petersburg 51.96 53.56 1:00.53 1:03.74 1
9 Malachi McCloud SO Boca Ciega 1:08.55 54.84 1:00.88 53.75 -
10 Angus Almond SR Pinellas Park 40.18 55.04 1:07.70 51.74 -
11 Frank Dobson SR Northeast (SP) 38.80 55.42 55.42 1:00.41 -
12 Jacob Finley SR Palm Harbor University 43.84 55.49 46.06 1:10.48 -
13 Remorreyan Lynn JR Gibbs 1:07.52 55.80 42.41 41.85 -
14 Al'zaveon Harris SO Gibbs 1:02.53 55.83 40.20 41.32 -
15 Matthew Anderson JR Palm Harbor University 1:02.46 56.27 45.58 1:00.78 -
16 Archie Turner FR Largo 52.14 56.67 49.87 48.74 -
17 Nate Pouliot SR Pinellas Park 52.74 56.71 1:01.82 53.88 -
18 CAMERON JENNINGS SR Osceola (Seminole) 1:08.27 56.89 56.89 45.52 -
19 Curteis Gaubault SR Gibbs 46.74 57.00 1:10.68 51.30 -
20 Luke Faykus FR St. Petersburg 43.34 57.02 1:12.99 56.45 -
21 Jayln Bethune FR Gibbs 1:07.96 57.11 42.84 47.41 -
22 Cole Summers SO Lakewood 59.44 57.70 51.93 1:10.40 -
23 TRENT SEIDL SR Osceola (Seminole) 1:06.45 57.78 1:09.34 1:04.14 -
24 Dillon Hager JR Seminole 48.27 58.15 48.27 47.69 -
25 Kenny Ramsey SR Tarpon Springs 1:03.88 58.60 1:05.64 46.88 -
26 Connor Walser SR Palm Harbor University 41.66 58.67 53.98 49.29 -
27 Chris McDaniel JR Largo 1:01.14 59.36 1:11.24 43.93 -
28 KaVetrius Johnson SO Pinellas Park 1:17.33 59.48 59.48 1:14.95 -
29 Avion Turner SR Lakewood 1:13.40 59.67 44.16 1:17.58 -
30 Jude Palma JR Clearwater 56.70 59.68 1:14.60 57.30 -
31 Colton Sakadales JR Tarpon Springs 56.89 59.88 1:07.07 1:14.85 -
32 Joshua Pu FR Largo 45.09 1:00.11 46.29 57.71 -
33 Shane Gibson JR Tarpon Springs 1:09.73 1:00.63 1:17.61 1:03.67 -
34 Kaden Bishop FR Dixie Hollins 45.91 1:01.21 1:15.29 1:13.46 -
35 Matthew Mills JR Dunedin 51.98 1:01.88 46.41 57.55 -
36 Nicholas Nero JR Northeast (SP) 1:17.28 1:04.94 1:20.53 1:09.49 -
37 Ky'sean Durr JR Pinellas Park 1:15.72 1:05.27 1:05.27 1:04.62 -
38 Benson Le FR Dixie Hollins 1:11.11 1:05.84 1:09.14 1:19.01 -
39 Malcolm Rosebud JR Northeast (SP) 1:28.37 1:08.50 56.17 58.91 -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
22 Cole Summers SO Lakewood 1:03.47 52.51 57.70 1:10.98 58.86 43.28 58.28 -
35 Matthew Mills JR Dunedin 45.80 50.13 1:01.88 46.41 1:20.45 1:16.12 1:06.83 -
36 Nicholas Nero JR Northeast (SP) 57.80 1:21.83 1:04.94 57.15 48.06 1:14.04 1:19.23 -
38 Benson Le FR Dixie Hollins 1:11.11 1:06.50 1:05.84 1:01.24 53.99 1:10.45 47.41 -
39 Malcolm Rosebud JR Northeast (SP) 1:19.46 1:12.61 1:08.50 1:27.00 1:13.30 59.60 57.54 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
25 Kenny Ramsey SR Tarpon Springs 58.60 -
27 Chris McDaniel JR Largo 59.36 -
28 KaVetrius Johnson SO Pinellas Park 59.48 -
31 Colton Sakadales JR Tarpon Springs 59.88 -
32 Joshua Pu FR Largo 1:00.11 -
33 Shane Gibson JR Tarpon Springs 1:00.63 -
34 Kaden Bishop FR Dixie Hollins 1:01.21 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
13 Remorreyan Lynn JR Gibbs 50.22 55.80 -
16 Archie Turner FR Largo 51.01 56.67 -
18 CAMERON JENNINGS SR Osceola (Seminole) 44.38 56.89 -
19 Curteis Gaubault SR Gibbs 49.59 57.00 -
24 Dillon Hager JR Seminole 41.87 58.15 -
30 Jude Palma JR Clearwater 1:00.88 59.68 -
37 Ky'sean Durr JR Pinellas Park 1:02.66 1:05.27 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Angus Almond SR Pinellas Park 55.04 -
11 Frank Dobson SR Northeast (SP) 55.42 -
12 Jacob Finley SR Palm Harbor University 55.49 -
20 Luke Faykus FR St. Petersburg 57.02 -
21 Jayln Bethune FR Gibbs 57.11 -
26 Connor Walser SR Palm Harbor University 58.67 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Kieron Moore SO St. Petersburg 56.24 53.56 55.17 1:03.20 1:07.49 1
9 Malachi McCloud SO Boca Ciega 55.94 54.84 1:11.30 1:08.55 47.71 -
14 Al'zaveon Harris SO Gibbs 1:00.86 55.83 51.93 48.02 40.76 -
15 Matthew Anderson JR Palm Harbor University 1:09.22 56.27 41.08 1:05.28 52.90 -
17 Nate Pouliot SR Pinellas Park 55.58 56.71 43.10 1:11.46 55.58 -
23 TRENT SEIDL SR Osceola (Seminole) 56.05 57.78 1:07.03 55.47 52.01 -
29 Avion Turner SR Lakewood 1:11.01 59.67 1:13.40 1:02.66 1:17.58 -
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Leroy Lopez SR Countryside 42.60 46.66 50.71 44.63 1:02.88 10
2 Jacob Mayak SO St. Petersburg 41.24 50.52 51.55 46.91 47.43 8
3 Aviyon Mack SO Lakewood 1:01.03 49.56 52.16 1:01.55 40.17 6
4 Jaden Griffin JR Countryside 55.94 58.56 52.28 41.83 56.47 5
5 Richardo Lawes SR Boca Ciega 42.72 1:03.82 52.74 49.05 40.09 4
6 Chandler Wright SR East Lake 40.68 48.61 52.83 43.32 41.21 3
7 Garrett Rodriguez SO Countryside 1:01.15 1:00.62 53.17 55.83 37.22 2