March 25, 2021
|
East Lake - Tarpon Springs, FL
ICON KEY: FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Cade Whitfield SR Sunlake 49.62 10
2 Talik Jeffers SR Wharton 51.54 8
3 Miles Weston JR Venice 53.48 6
4 Deylen Platt FR Venice 53.51 5
5 Matthew Groves FR Venice 53.69 4
6 DJay Escort JR Venice 54.14 3
7 Chandler Wright SR East Lake 54.47 2
8 Andrew Vega SR Alonso 54.67 1
9 Javier Andrews-Moreno SR George Steinbrenner 55.49 -
10 DeAngelo Roberts JR River Ridge 55.50 -
11 Connor Walser SR Palm Harbor University 55.70 -
12 Jaden Schroeder SR River Ridge 55.76 -
13 Logan Gregory JR Countryside 55.95 -
14 Alfredo Liriano SR George Steinbrenner 56.44 -
15 Alan Meriga JR Wharton 56.64 -
16 Dane Deevers JR Wharton 57.00 -
17 Joseph Lake FR Alonso 57.83 -
18 Devan Parekh SO Sunlake 58.08 -
19 Emanuel Camacho JR Wharton 58.58 -
20 Bryan Osorio FR George Steinbrenner 58.88 -
21 Luke Jordan SR George Steinbrenner 59.05 -
22 CAMERON JENNINGS SR Osceola (Seminole) 59.14 -
23 Jack Ferrari SR East Lake 59.49 -
24 Jayden Medlin SO Osceola (Seminole) 1:00.14 -
25 Hunter Arisman JR Sunlake 1:00.15 -
26 Adrian Sanchez FR Alonso 1:00.60 -
27 Nolan Rice FR Mitchell 1:01.71 -
28 Drew Walworth SO Mitchell 1:01.98 -
29 Andrew Cole SO Osceola (Seminole) 1:02.18 -
30 Dean Washington JR Mitchell 1:04.25 -
31 DeAngelo Becher SO Alonso 1:05.22 -
32 MARK SHERIDAN FR Osceola (Seminole) 1:05.69 -
33 Elliot Lee SO Sunlake 1:05.93 -
34 Orion Deitzler JR Mitchell 1:07.72 -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Alan Meriga JR Wharton 56.64 -
24 Jayden Medlin SO Osceola (Seminole) 1:00.14 -
31 DeAngelo Becher SO Alonso 1:05.22 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Miles Weston JR Venice 53.48 6
5 Matthew Groves FR Venice 53.69 4
13 Logan Gregory JR Countryside 55.95 -
16 Dane Deevers JR Wharton 57.00 -
17 Joseph Lake FR Alonso 57.83 -
19 Emanuel Camacho JR Wharton 58.58 -
34 Orion Deitzler JR Mitchell 1:07.72 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Jack Ferrari SR East Lake 59.49 -
25 Hunter Arisman JR Sunlake 1:00.15 -
27 Nolan Rice FR Mitchell 1:01.71 -
28 Drew Walworth SO Mitchell 1:01.98 -
29 Andrew Cole SO Osceola (Seminole) 1:02.18 -
30 Dean Washington JR Mitchell 1:04.25 -
32 MARK SHERIDAN FR Osceola (Seminole) 1:05.69 -
33 Elliot Lee SO Sunlake 1:05.93 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Javier Andrews-Moreno SR George Steinbrenner 55.49 -
11 Connor Walser SR Palm Harbor University 55.70 -
14 Alfredo Liriano SR George Steinbrenner 56.44 -
18 Devan Parekh SO Sunlake 58.08 -
20 Bryan Osorio FR George Steinbrenner 58.88 -
21 Luke Jordan SR George Steinbrenner 59.05 -
22 CAMERON JENNINGS SR Osceola (Seminole) 59.14 -
26 Adrian Sanchez FR Alonso 1:00.60 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Cade Whitfield SR Sunlake 49.62 10
2 Talik Jeffers SR Wharton 51.54 8
4 Deylen Platt FR Venice 53.51 5
6 DJay Escort JR Venice 54.14 3
7 Chandler Wright SR East Lake 54.47 2
8 Andrew Vega SR Alonso 54.67 1
10 DeAngelo Roberts JR River Ridge 55.50 -
12 Jaden Schroeder SR River Ridge 55.76 -