March 6, 2021
|
Holy Trinity - Melbourne, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alexa Baker SR Viera 5:35.94 10
2 Danielle Contreras JR Viera 5:37.23 8
3 Mia Taylor SO South Florida HEAT 5:44.22 6
4 Brooke Gerrits SO Viera 5:47.43 5
5 Ava Wyant FR Master's Academy (Oviedo) 5:49.08 4
6 Sophia Weiner FR Holy Trinity 5:49.64 3
7 Megan Wallace JR Vero Beach 5:50.05 2
8 Malinda Underwood FR Rockledge 5:50.38 1
9 kaylee Fournier JR Heritage 5:55.81 -
10 Ava Quattrocchi FR Cocoa 5:58.69 -
11 Malary Diaz 8 South Florida HEAT 6:05.60 -
12 Mackenzie Miller JR Heritage 6:12.74 -
13 Tessa Mitzlaff SO Space Coast 6:13.70 -
14 Paige Saville SR South Florida HEAT 6:15.02 -
15 Sofia Rodriguez JR Vero Beach 6:18.37 -
16 Isabella Weiner SR Holy Trinity 6:18.62 -
17 Ashvika Maddikonda 8 West Shore 6:19.79 -
18 Ashley Hilmes JR West Shore 6:20.07 -
19 Ashley Fournier SO Heritage 6:20.73 -
20 Juliana Wilson JR Satellite 6:28.41 -
21 Gracie McGee FR South Florida HEAT 6:43.97 -
22 Lily Phillips SO Vero Beach 6:48.49 -
23 Taylor Lenau FR Space Coast 6:55.99 -
24 Abigayle Kopacz FR Pineapple Cove (Palm Bay) 6:56.98 -
25 Samantha Register FR Master's Academy (Oviedo) 7:15.21 -
26 payton Beaver JR Heritage 7:37.58 -
27 Caitlin Hackett 8 Odyssey Charter 7:54.35 -
28 Scarlett Mallory FR Edgewood 7:59.40 -
29 Alli Paddock SO Master's Academy (Oviedo) 8:14.94 -
30 Esme' Treadwell FR Pineapple Cove (Palm Bay) 8:47.60 -
31 Sarah Batarseh JR Master's Academy (Oviedo) 9:15.04 -
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Ava Quattrocchi FR Cocoa 5:58.69 -
15 Sofia Rodriguez JR Vero Beach 6:18.37 -
21 Gracie McGee FR South Florida HEAT 6:43.97 -
22 Lily Phillips SO Vero Beach 6:48.49 -
23 Taylor Lenau FR Space Coast 6:55.99 -
24 Abigayle Kopacz FR Pineapple Cove (Palm Bay) 6:56.98 -
25 Samantha Register FR Master's Academy (Oviedo) 7:15.21 -
26 payton Beaver JR Heritage 7:37.58 -
27 Caitlin Hackett 8 Odyssey Charter 7:54.35 -
28 Scarlett Mallory FR Edgewood 7:59.40 -
29 Alli Paddock SO Master's Academy (Oviedo) 8:14.94 -
30 Esme' Treadwell FR Pineapple Cove (Palm Bay) 8:47.60 -
31 Sarah Batarseh JR Master's Academy (Oviedo) 9:15.04 -
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alexa Baker SR Viera 5:35.94 10
2 Danielle Contreras JR Viera 5:37.23 8
3 Mia Taylor SO South Florida HEAT 5:44.22 6
4 Brooke Gerrits SO Viera 5:47.43 5
5 Ava Wyant FR Master's Academy (Oviedo) 5:49.08 4
6 Sophia Weiner FR Holy Trinity 5:49.64 3
7 Megan Wallace JR Vero Beach 5:50.05 2
8 Malinda Underwood FR Rockledge 5:50.38 1
9 kaylee Fournier JR Heritage 5:55.81 -
11 Malary Diaz 8 South Florida HEAT 6:05.60 -
12 Mackenzie Miller JR Heritage 6:12.74 -
13 Tessa Mitzlaff SO Space Coast 6:13.70 -
14 Paige Saville SR South Florida HEAT 6:15.02 -
16 Isabella Weiner SR Holy Trinity 6:18.62 -
17 Ashvika Maddikonda 8 West Shore 6:19.79 -
18 Ashley Hilmes JR West Shore 6:20.07 -
19 Ashley Fournier SO Heritage 6:20.73 -
20 Juliana Wilson JR Satellite 6:28.41 -