March 13, 2021
|
Godby - Tallahassee, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nya Blocker SO Rickards 25.30 10
2 Naudia Williams SO Lincoln 25.85 8
3 Miahna Harden SR Lincoln 25.88 6
4 Amelia Haggins FR Maclay 26.90 5
5 Alexandria Jordan SR Lincoln 26.94 4
6 Makayla Caldwell SO Rickards 27.42 3
7 Me'Yauney Peoples FR Gadsden County 27.71 2
8 A'Shariyah Reshard JR Lincoln 27.83 1
9 Destinee Sims JR Rickards 28.01 -
10 Riley Karpinski JR Maclay 28.18 -
11 Skilynn Leon FR Florida High 28.27 -
12 Jaszmin Nobles JR Godby 28.47 -
13 Chaney Richardson FR Godby 28.60 -
14 Onyinye Okoli 8 Florida High 28.63 -
15 Alana Wilson 7 Maclay 28.80 -
16 Tanyia Harris SO Godby 29.03 -
17 Aleeia Mitchner JR Godby 29.47 -
18 Ashanti Cotton JR Rickards 29.67 -
19 Miriacle Pye SR Godby 30.53 -
20 Jazzlin Johnson 8 Florida High 30.64 -
21 Destini Williams SR Godby 31.28 -
22 Izabele Sostre SR Chiles 31.38 -
23 Nakiya Williams   Godby 31.67 -
24 Isabella Barton 8 Maclay 31.68 -
25 Khyla Williams 8 FAMU DRS 31.70 -
26 Katherine Bouck JR Community Christian (Tal) 32.95 -
27 Lauren Lindsey FR Community Christian (Tal) 33.92 -
28 Kemya Smith 7 FAMU DRS 34.73 -
29 Jordyn Velasco FR South Walton 34.89 -
30 Jaykeria Jackson SR Gadsden County 35.95 -
31 Valentina Moreno SO South Walton 36.11 -
32 Alysha Thames 7 FAMU DRS 36.55 -
33 Jazmine Jordan SR Gadsden County 37.39 -
Girls' 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Jaszmin Nobles JR Godby 28.47 -
19 Miriacle Pye SR Godby 30.53 -
21 Destini Williams SR Godby 31.28 -
23 Nakiya Williams   Godby 31.67 -
Girls' 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Makayla Caldwell SO Rickards 27.42 3
13 Chaney Richardson FR Godby 28.60 -
16 Tanyia Harris SO Godby 29.03 -
Girls' 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Alana Wilson 7 Maclay 28.80 -
25 Khyla Williams 8 FAMU DRS 31.70 -
28 Kemya Smith 7 FAMU DRS 34.73 -
32 Alysha Thames 7 FAMU DRS 36.55 -
33 Jazmine Jordan SR Gadsden County 37.39 -
Girls' 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
24 Isabella Barton 8 Maclay 31.68 -
26 Katherine Bouck JR Community Christian (Tal) 32.95 -
27 Lauren Lindsey FR Community Christian (Tal) 33.92 -
29 Jordyn Velasco FR South Walton 34.89 -
30 Jaykeria Jackson SR Gadsden County 35.95 -
31 Valentina Moreno SO South Walton 36.11 -
Girls' 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Onyinye Okoli 8 Florida High 28.63 -
17 Aleeia Mitchner JR Godby 29.47 -
18 Ashanti Cotton JR Rickards 29.67 -
20 Jazzlin Johnson 8 Florida High 30.64 -
22 Izabele Sostre SR Chiles 31.38 -
Girls' 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Amelia Haggins FR Maclay 26.90 5
7 Me'Yauney Peoples FR Gadsden County 27.71 2
8 A'Shariyah Reshard JR Lincoln 27.83 1
9 Destinee Sims JR Rickards 28.01 -
10 Riley Karpinski JR Maclay 28.18 -
11 Skilynn Leon FR Florida High 28.27 -
Girls' 200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nya Blocker SO Rickards 25.30 10
2 Naudia Williams SO Lincoln 25.85 8
3 Miahna Harden SR Lincoln 25.88 6
5 Alexandria Jordan SR Lincoln 26.94 4