March 11, 2021
|
Northside Christian - St. Petersburg, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Dalin Mitchell, Jr SR Seffner Christian 1:59.52 2:12.67 1:36.82 1:46.38 2:04.30 10
2 Adam Nipper SR Seffner Christian 2:00.47 2:06.50 2:17.34 2:08.91 2:23.36 8
3 Wolfgang Weber JR Berkeley Prep 2:00.80 2:34.63 1:30.60 1:53.56 2:23.76 6
4 Mateo Luna JR Indian Rocks Christian 2:01.31 2:28.00 1:24.92 1:50.40 2:37.71 5
5 Dylan Bailey SO Northeast (SP) 2:01.60 2:25.92 2:32.00 1:44.58 2:23.49 4
6 John Oleksak SR Indian Rocks Christian 2:02.63 1:39.33 1:49.14 1:31.98 2:22.25 3
7 Caden Tallender SR Lennard 2:04.62 1:52.16 1:45.93 1:45.93 2:39.52 2
8 Andrew Stowe JR Seffner Christian 2:05.57 1:34.18 2:03.06 1:29.16 2:34.46 1
9 Nicholas Zamora FR Indian Rocks Christian 2:05.65 1:27.96 2:40.84 1:30.47 2:15.71 -
10 Storm Weber 8 Berkeley Prep 2:06.06 2:32.54 1:40.85 1:39.59 2:30.02 -
11 Blaise Reynolds FR Northside Christian 2:06.94 1:45.36 1:37.75 2:05.67 1:46.63 -
12 Mason Doyle JR Berkeley Prep 2:07.28 1:30.37 2:41.65 2:26.38 2:13.65 -
13 Josh Davis SO Calvary Christian (Clr) 2:11.02 2:47.71 2:30.68 1:50.06 2:38.54 -
14 Logan Gregory JR Countryside 2:11.59 1:42.64 1:38.70 2:16.86 2:51.07 -
15 Kameron Krieger SR Boca Ciega 2:12.62 1:56.71 2:40.47 2:03.34 2:47.11 -
16 Alan Laras JR Lennard 2:13.05 1:35.80 2:21.04 1:58.42 2:30.35 -
17 Jay Irby JR St. Petersburg 2:15.34 2:04.52 2:45.12 2:54.59 2:51.89 -
18 Jack Kasson JR Osceola (Seminole) 2:16.09 2:41.95 2:50.12 2:14.73 2:03.85 -
19 Evan Blazowski SR Carrollwood 2:16.20 2:05.31 2:09.39 2:12.12 2:40.72 -
20 Joe Friesz JR Calvary Christian (Clr) 2:16.21 1:53.06 1:40.80 1:54.42 1:44.89 -
21 Damon Whiting SO Calvary Christian (Clr) 2:16.39 2:39.58 1:39.57 2:31.40 2:49.13 -
22 Matthew Borrelli SR Admiral Farragut 2:17.00 2:14.26 2:14.26 2:17.00 2:56.73 -
23 Brady Maffei JR Tampa Catholic 2:18.36 2:00.38 1:38.24 2:21.13 1:58.99 -
24 Troy Guinther SO Countryside 2:18.63 2:22.79 1:38.43 2:44.97 1:42.59 -
25 Malachi Bay SR Northside Christian 2:19.35 2:41.65 2:12.39 2:40.26 2:09.60 -
26 Shane Cataldo JR Seminole 2:19.40 1:38.98 2:51.47 2:33.34 2:12.43 -
27 Kendrick Wilson SO St. Petersburg 2:19.80 2:11.42 2:36.58 1:39.26 2:22.60 -
28 Braedon Miner FR Admiral Farragut 2:19.93 2:49.32 1:53.35 1:44.95 1:42.15 -
29 Conry Cabantac JR Admiral Farragut 2:20.34 2:44.20 1:43.86 2:38.59 1:52.28 -
30 Jackson Bradley SO Seminole 2:20.87 2:15.24 1:52.70 1:41.43 2:47.64 -
31 Frederick Elia SR Northeast (SP) 2:20.91 1:55.55 2:44.87 2:12.46 1:44.28 -
32 Tyler Jackiewicz SR Northeast (SP) 2:21.16 1:38.82 1:52.93 2:29.63 2:16.93 -
33 Carter Casey SO Carrollwood 2:22.39 1:39.68 2:28.09 2:43.75 1:42.52 -
34 Brayden Andringa FR St. Petersburg 2:22.65 2:29.79 1:56.98 2:44.05 2:49.76 -
35 Chase LaGrande JR Osceola (Seminole) 2:24.91 2:58.24 1:47.24 2:42.30 1:53.03 -
36 Dhillon Patel JR Carrollwood 2:25.87 2:44.84 2:50.67 3:00.88 3:03.80 -
37 Christian Fasce JR Boca Ciega 2:26.15 2:17.39 3:01.23 3:04.15 2:17.39 -
38 Aiden Prunoske SR Clearwater Central Catholic 2:26.86 2:37.14 2:26.86 2:45.96 1:44.27 -
39 Finlay Williamson JR Clearwater Central Catholic 2:27.48 2:03.89 3:07.30 1:50.61 2:24.53 -
40 Jacob Rogers FR Tampa Catholic 2:27.89 2:50.08 1:47.96 3:10.78 3:03.39 -
41 Lorenzo Rios FR St. Petersburg Catholic 2:28.33 1:45.32 2:12.02 2:19.43 2:53.55 -
42 Gabe Wachtler JR Osceola (Seminole) 2:28.64 3:11.75 2:31.62 2:25.67 2:15.27 -
43 Eric Fields JR St. Stephens Episcopal 2:28.82 1:47.15 2:06.50 2:46.68 2:57.10 -
44 Christian Vento JR Tampa Catholic 2:28.92 2:48.28 2:28.92 2:21.48 2:11.05 -
45 Wade LeCain JR Shorecrest Prep 2:30.33 3:03.41 2:21.31 1:58.76 1:55.76 -
46 Dylan Miley JR Clearwater Central Catholic 2:30.42 2:15.38 2:56.00 1:55.83 2:56.00 -
47 Scott Holbrook JR Northside Christian 2:31.84 1:56.92 3:09.80 2:22.73 2:07.55 -
48 James Ruggles FR Lennard 2:32.56 2:05.10 3:09.18 2:00.53 2:55.45 -
49 Tomas Puodziunas FR St. Petersburg Catholic 2:39.92 3:11.91 2:36.73 2:39.92 3:03.91 -
50 d Wethington SR Boca Ciega 2:54.80 3:43.75 2:25.09 3:24.52 2:09.36 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
15 Kameron Krieger SR Boca Ciega 2:13.95 2:27.21 2:40.47 2:29.86 2:12.62 -
18 Jack Kasson JR Osceola (Seminole) 1:55.68 2:36.51 2:07.93 2:40.59 2:16.09 -
21 Damon Whiting SO Calvary Christian (Clr) 2:15.03 2:06.85 1:42.30 1:51.84 2:16.39 -
22 Matthew Borrelli SR Admiral Farragut 2:03.30 2:34.81 1:55.08 2:49.88 2:17.00 -
24 Troy Guinther SO Countryside 2:56.06 1:56.45 2:44.97 2:20.02 2:18.63 -
27 Kendrick Wilson SO St. Petersburg 1:56.04 1:40.66 1:50.45 2:10.02 2:19.80 -
29 Conry Cabantac JR Admiral Farragut 2:35.78 2:44.20 2:04.91 2:31.57 2:20.34 -
33 Carter Casey SO Carrollwood 2:18.12 2:46.60 3:02.26 2:19.55 2:22.39 -
36 Dhillon Patel JR Carrollwood 2:46.30 2:37.54 2:43.38 2:12.75 2:25.87 -
38 Aiden Prunoske SR Clearwater Central Catholic 3:09.45 2:59.17 1:47.21 2:12.18 2:26.86 -
39 Finlay Williamson JR Clearwater Central Catholic 2:39.28 1:47.66 2:51.08 2:34.86 2:27.48 -
41 Lorenzo Rios FR St. Petersburg Catholic 2:20.92 2:59.48 2:25.37 2:41.68 2:28.33 -
42 Gabe Wachtler JR Osceola (Seminole) 2:30.13 3:01.34 3:11.75 2:58.37 2:28.64 -
44 Christian Vento JR Tampa Catholic 3:03.18 1:48.72 2:19.99 3:01.69 2:28.92 -
45 Wade LeCain JR Shorecrest Prep 2:43.86 3:10.92 2:31.84 2:42.36 2:30.33 -
48 James Ruggles FR Lennard 2:24.94 2:46.29 2:03.58 1:51.37 2:32.56 -
49 Tomas Puodziunas FR St. Petersburg Catholic 3:19.90 2:54.32 2:33.53 3:26.30 2:39.92 -
50 d Wethington SR Boca Ciega 2:42.57 2:51.31 2:18.10 2:56.55 2:54.80 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
16 Alan Laras JR Lennard 1:51.77 2:13.05 -
20 Joe Friesz JR Calvary Christian (Clr) 2:51.63 2:16.21 -
23 Brady Maffei JR Tampa Catholic 1:54.84 2:18.36 -
25 Malachi Bay SR Northside Christian 1:52.88 2:19.35 -
26 Shane Cataldo JR Seminole 2:22.19 2:19.40 -
28 Braedon Miner FR Admiral Farragut 2:25.53 2:19.93 -
30 Jackson Bradley SO Seminole 2:34.96 2:20.87 -
31 Frederick Elia SR Northeast (SP) 2:56.14 2:20.91 -
32 Tyler Jackiewicz SR Northeast (SP) 1:43.05 2:21.16 -
34 Brayden Andringa FR St. Petersburg 1:46.99 2:22.65 -
35 Chase LaGrande JR Osceola (Seminole) 2:39.41 2:24.91 -
37 Christian Fasce JR Boca Ciega 2:33.46 2:26.15 -
40 Jacob Rogers FR Tampa Catholic 2:17.54 2:27.89 -
43 Eric Fields JR St. Stephens Episcopal 3:11.98 2:28.82 -
46 Dylan Miley JR Clearwater Central Catholic 2:01.84 2:30.42 -
47 Scott Holbrook JR Northside Christian 1:53.88 2:31.84 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Dalin Mitchell, Jr SR Seffner Christian 2:04.30 1:59.52 10
2 Adam Nipper SR Seffner Christian 1:56.86 2:00.47 8
3 Wolfgang Weber JR Berkeley Prep 1:30.60 2:00.80 6
4 Mateo Luna JR Indian Rocks Christian 1:49.18 2:01.31 5
5 Dylan Bailey SO Northeast (SP) 2:12.55 2:01.60 4
6 John Oleksak SR Indian Rocks Christian 1:57.73 2:02.63 3
7 Caden Tallender SR Lennard 2:23.32 2:04.62 2
8 Andrew Stowe JR Seffner Christian 2:26.92 2:05.57 1
9 Nicholas Zamora FR Indian Rocks Christian 2:24.50 2:05.65 -
10 Storm Weber 8 Berkeley Prep 1:55.98 2:06.06 -
11 Blaise Reynolds FR Northside Christian 2:29.79 2:06.94 -
12 Mason Doyle JR Berkeley Prep 1:59.65 2:07.28 -
13 Josh Davis SO Calvary Christian (Clr) 2:39.85 2:11.02 -
14 Logan Gregory JR Countryside 2:01.07 2:11.59 -
17 Jay Irby JR St. Petersburg 2:20.76 2:15.34 -
19 Evan Blazowski SR Carrollwood 2:55.70 2:16.20 -