March 10, 2021
|
Pinellas Park - Largo, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Aviyon Mack SO Lakewood 52.85 58.14 38.06 44.93 39.11
2 Marcellus Morris FR Lakewood 53.46 55.07 53.46 37.43 54.53
3 De'Quan Williams SR Largo 55.66 38.97 1:01.23 46.20 51.21
4 Nate Pouliot SR Pinellas Park 55.70 1:03.50 1:06.84 38.99 45.12
5 Avion Turner SR Lakewood 56.44 39.51 42.90 1:09.99 49.11
6 Al'zaveon Harris SO Gibbs 56.69 40.82 1:01.80 1:05.20 47.62
7 Lutarus Adams JR Lakewood 56.75 1:12.64 1:09.81 39.73 1:10.94
8 Remorreyan Lynn JR Gibbs 56.98 1:12.37 58.69 59.83 58.12
9 Matthew Williams SR Gibbs 57.28 41.25 1:08.74 52.13 1:10.46
10 Jayln Bethune FR Gibbs 57.35 1:01.94 56.78 1:04.24 58.50
11 Deondre Randall JR Largo 58.01 1:09.04 43.51 50.47 1:13.10
12 LAJAEVIEN NEWTON FR Gibbs 58.49 1:08.44 1:03.76 1:16.04 47.38
13 Ty Lim SR Largo 58.86 50.62 52.39 1:05.93 1:14.17
14 Devin Albert JR Gibbs 58.87 41.80 42.39 1:14.18 1:10.65
15 Stevmoney Medaries SR Lakewood 59.20 59.80 1:03.94 1:12.82 57.43
16 KaVetrius Johnson SO Pinellas Park 59.93 1:06.53 46.15 1:11.92 56.34
17 Ky'sean Durr JR Pinellas Park 59.94 55.15 47.36 1:02.94 1:14.33
18 Sincere McGee FR Lakewood 59.99 1:16.19 1:12.59 1:13.79 57.59
19 Christian Rolle FR Pinellas Park 1:00.00 1:18.00 57.00 59.40 55.20
20 LaQuan Walker FR Gibbs 1:00.15 1:05.57 1:17.00 42.11 1:07.97
21 Simon Cicernos SO Pinellas Park 1:00.37 42.87 58.56 1:11.24 1:08.83
22 Joshua Pu FR Largo 1:00.45 1:04.69 48.36 56.22 1:10.73
23 Angus Almond SR Pinellas Park 1:00.46 1:00.46 1:18.00 1:10.74 53.21
24 Tyler Jackson SO Lakewood 1:00.51 59.91 1:03.54 1:03.54 47.20
25 Archie Turner FR Largo 1:00.59 1:16.35 49.08 1:13.32 1:12.71
26 Amari Niblack JR Lakewood 1:01.52 55.37 1:03.37 1:14.44 55.37
27 Jamal Mcnealy SO Lakewood 1:01.85 51.34 1:01.24 48.25 50.10
28 Kaden Bishop FR Dixie Hollins 1:02.04 1:16.31 1:03.28 1:00.80 45.29
29 Chris McDaniel JR Largo 1:02.38 53.03 1:18.60 44.92 1:12.99
30 Jorden King FR Lakewood 1:04.16 1:20.85 1:18.28 1:06.09 1:01.60
31 Zamarie Kier SO Largo 1:04.24 47.54 1:10.67 53.97 1:17.09
32 Antwon Bell SO Largo 1:07.11 1:17.18 51.68 1:04.43 1:13.15
33 Benson Le FR Dixie Hollins 1:07.25 1:20.70 1:04.56 49.10 1:02.55
34 Jacob Musgrave SR Largo 1:08.07 1:22.37 1:06.71 1:27.13 1:16.92
35 Jamarives Bell JR Gibbs 1:09.68 1:26.41 1:06.90 1:16.65 53.66
36 Jayln Rocquemore FR Gibbs 1:10.07 1:09.37 58.86 56.06 1:10.77
37 Alexander Jensen FR Largo 1:10.49 49.35 1:04.15 51.46 54.99
38 Isreal Harris SO Gibbs 1:11.22 1:15.50 1:26.89 1:30.45 1:11.22
39 Tyrell Johnson SR Gibbs 1:16.64 1:38.87 1:22.78 1:19.71 1:18.94
40 Julius Dawson JR Gibbs 1:17.15 1:31.04 1:32.58 55.55 1:40.30
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
7 Lutarus Adams JR Lakewood 51.65 1:06.97 56.75
20 LaQuan Walker FR Gibbs 1:06.17 1:05.57 1:00.15
39 Tyrell Johnson SR Gibbs 1:07.45 59.78 1:16.64
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
11 Deondre Randall JR Largo 1:08.46 56.85 57.43 44.09 1:13.68 58.01 1:01.49
31 Zamarie Kier SO Largo 1:18.38 1:17.73 1:02.96 57.18 1:22.23 1:04.24 58.46
32 Antwon Bell SO Largo 1:05.10 1:01.07 1:13.15 1:15.17 1:25.23 1:07.11 1:27.25
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
9 Matthew Williams SR Gibbs 1:09.89 57.28 54.42
19 Christian Rolle FR Pinellas Park 43.80 1:00.00 50.40
23 Angus Almond SR Pinellas Park 59.25 1:00.46 52.60
24 Tyler Jackson SO Lakewood 53.25 1:00.51 48.41
38 Isreal Harris SO Gibbs 1:24.04 1:11.22 1:11.94
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
12 LAJAEVIEN NEWTON FR Gibbs 49.72 58.49
13 Ty Lim SR Largo 1:08.28 58.86
35 Jamarives Bell JR Gibbs 50.17 1:09.68
36 Jayln Rocquemore FR Gibbs 1:25.49 1:10.07
37 Alexander Jensen FR Largo 54.99 1:10.49
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Aviyon Mack SO Lakewood 38.58 52.33 52.85 53.38
6 Al'zaveon Harris SO Gibbs 45.92 1:04.63 56.69 49.32
21 Simon Cicernos SO Pinellas Park 1:18.49 52.53 1:00.37 55.54
26 Amari Niblack JR Lakewood 1:16.29 1:17.52 1:01.52 1:18.13
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
3 De'Quan Williams SR Largo 1:00.67 1:12.36 55.66
14 Devin Albert JR Gibbs 56.52 1:02.41 58.87
27 Jamal Mcnealy SO Lakewood 1:06.18 44.54 1:01.85
30 Jorden King FR Lakewood 51.33 59.03 1:04.16
40 Julius Dawson JR Gibbs 1:12.53 1:28.73 1:17.15
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Avion Turner SR Lakewood 56.44
17 Ky'sean Durr JR Pinellas Park 59.94
28 Kaden Bishop FR Dixie Hollins 1:02.04
29 Chris McDaniel JR Largo 1:02.38
33 Benson Le FR Dixie Hollins 1:07.25
34 Jacob Musgrave SR Largo 1:08.07
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
15 Stevmoney Medaries SR Lakewood 1:06.90 59.20 55.65 1:15.19 1:04.53 1:13.41
16 KaVetrius Johnson SO Pinellas Park 1:14.32 59.93 42.55 1:01.73 1:10.12 1:10.12
22 Joshua Pu FR Largo 1:00.45 1:00.45 59.25 59.85 46.55 49.57
25 Archie Turner FR Largo 45.45 1:00.59 1:11.50 44.23 1:08.47 46.66
Boys' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Marcellus Morris FR Lakewood 59.34 1:06.83 58.28 53.46 55.60 43.84
4 Nate Pouliot SR Pinellas Park 55.70 54.59 44.01 55.70 45.68 45.68
8 Remorreyan Lynn JR Gibbs 39.89 1:05.53 54.70 56.98 46.16 46.73
10 Jayln Bethune FR Gibbs 1:12.84 45.88 1:01.94 57.35 1:10.54 42.44
18 Sincere McGee FR Lakewood 1:11.99 1:16.19 1:11.39 59.99 44.40 48.60