March 27, 2021
|
Lincoln HS - Tallahassee, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Filippo Reina JR Chiles 4:36.45
2 Wyatt Townsend SO Chiles 4:37.55
3 Nathan Reffitt SR Chiles 4:37.61
4 Ian Masterson JR Niceville 4:42.63
5 Gehrig Gesch SO Niceville 4:47.34
6 Khary Wright SR Lincoln 4:47.49
7 Jackson Yarbrough JR Maclay 4:47.62
8 Leo Rutledge SR Maclay 4:47.90
9 Dawson Isbell FR Niceville 4:53.11
10 Will Springer FR Leon 4:57.23
11 Jackson Rowe FR Chiles 4:58.78
12 Campbell Hart SR Lincoln 5:03.86
13 Anthony Wirsing JR Niceville 5:05.95
14 Lawrence Bishop JR Maclay 5:07.79
15 Lucas Mauch SO Maclay 5:08.27
16 Caleb Schaefer SO Leon 5:16.01
17 Enijah Thomas FR Rickards 5:18.29
18 Connor Ewards SO Lincoln 5:19.75
19 Elijah Nicholson SO Lincoln 5:20.85
20 Jonathan Faircloth FR St. John Paul Catholic 5:21.05
21 Tyler Grubbs SR North Florida Christian 5:25.48
22 Xavier England FR Florida High 5:26.83
23 Dean Wright SO Florida High 5:27.39
24 Callahan McCarthy 8 Dothan 5:28.61
25 Joshua McClendon FR Rickards 5:30.66
26 Malcolm McGinnis JR Lincoln 5:32.34
27 Davontae Dickey SO Rickards 5:34.54
28 Zakeric Whitehead SR Leon 5:35.60
29 Zander Hawks FR Florida High 5:45.21
30 Jack Schwenkler FR Leon 5:49.29
31 Tristan Cottrell FR Lincoln 5:57.30
32 Olatunde Wright FR Lincoln 5:57.39
33 Ethan Knight FR Lincoln 6:16.44
34 Eukovi Smith JR Gadsden County 6:22.70
35 Amiel Hernandes FR Florida High 7:23.27
  Zachary Wynn SR North Florida Christian DNS
  Gabriel Miles SR Rickards DNS
  Grayton Smith FR Lincoln DNS
  Christian Nixon FR St. John Paul Catholic DNS
  Jordan Washington SO Gadsden County DNS
  Cam Methvin FR North Florida Christian DNS
  Damion Chandler SO Gadsden County DNS
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Filippo Reina JR Chiles 4:36.45
2 Wyatt Townsend SO Chiles 4:37.55
3 Nathan Reffitt SR Chiles 4:37.61
7 Jackson Yarbrough JR Maclay 4:47.62
8 Leo Rutledge SR Maclay 4:47.90
10 Will Springer FR Leon 4:57.23
11 Jackson Rowe FR Chiles 4:58.78
14 Lawrence Bishop JR Maclay 5:07.79
15 Lucas Mauch SO Maclay 5:08.27
16 Caleb Schaefer SO Leon 5:16.01
17 Enijah Thomas FR Rickards 5:18.29
20 Jonathan Faircloth FR St. John Paul Catholic 5:21.05
21 Tyler Grubbs SR North Florida Christian 5:25.48
23 Dean Wright SO Florida High 5:27.39
24 Callahan McCarthy 8 Dothan 5:28.61
26 Malcolm McGinnis JR Lincoln 5:32.34
27 Davontae Dickey SO Rickards 5:34.54
28 Zakeric Whitehead SR Leon 5:35.60
  Gabriel Miles SR Rickards DNS
  Grayton Smith FR Lincoln DNS
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Ian Masterson JR Niceville 4:42.63
5 Gehrig Gesch SO Niceville 4:47.34
6 Khary Wright SR Lincoln 4:47.49
9 Dawson Isbell FR Niceville 4:53.11
12 Campbell Hart SR Lincoln 5:03.86
13 Anthony Wirsing JR Niceville 5:05.95
18 Connor Ewards SO Lincoln 5:19.75
19 Elijah Nicholson SO Lincoln 5:20.85
22 Xavier England FR Florida High 5:26.83
25 Joshua McClendon FR Rickards 5:30.66
29 Zander Hawks FR Florida High 5:45.21
30 Jack Schwenkler FR Leon 5:49.29
31 Tristan Cottrell FR Lincoln 5:57.30
32 Olatunde Wright FR Lincoln 5:57.39
33 Ethan Knight FR Lincoln 6:16.44
34 Eukovi Smith JR Gadsden County 6:22.70
35 Amiel Hernandes FR Florida High 7:23.27
  Jordan Washington SO Gadsden County DNS
  Christian Nixon FR St. John Paul Catholic DNS
  Cam Methvin FR North Florida Christian DNS
  Zachary Wynn SR North Florida Christian DNS
  Damion Chandler SO Gadsden County DNS