March 12-13, 2021
|
Osceola Kissimmee - Kissimmee, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 200 Meters Finals

W: 1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jenyia Burton SR Jones 24.14 10
2 Cydney Wright SR Mainland 24.53 8
3 I'Asia Wilson SR Kathleen 24.62 6
4 Ranecia Brown SR Jones 25.36 5
5 Tykira Glasco JR Rockledge 25.75 4
6 Serenity Brazell SO Wharton 26.27 3
7 Nyla McFayden SO Apopka 26.31 2
8 Paris Hart SO Kathleen 27.43 1

Girls' 200 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Jenyia Burton SR Jones 24.18 2.1
2 Cydney Wright SR Mainland 24.91 1.0
3 I'Asia Wilson SR Kathleen 25.05 1.1
4 Ranecia Brown SR Jones 25.52 2.1
5 Tykira Glasco JR Rockledge 25.96 -0.6
6 Serenity Brazell SO Wharton 25.97 0.9
7 Nyla McFayden SO Apopka 26.62 1.8
8 Paris Hart SO Kathleen 27.03 0.8
9 Lourdes Safford JR Dr. Phillips 27.05 0.9
10 Destiny Caldwell SO Ocoee 27.20 0.9
11 Casandra Ramirez SR Viera 27.44 0.9
12 Mariama Kamara SO Evans 27.47 -0.6
13 Tamara Buckmaster SR Rockledge 27.52 0.9
14 Meridith Richemond SR Celebration 27.58 1.1
15 Tiana Roberts JR Apopka 27.71 0.8
16 Jayda Parrish FR Auburndale 27.77 1.1
17 Shelby Fertic FR Harmony 27.86 2.1
18 Ashari Beauford SR Wekiva 27.89 1.0
19 Kenzye Gainey SO Wiregrass Ranch 27.91 1.0
20 Jaedyn Smith SR Auburndale 27.97 0.9
21 Laylah Lara SO St. Cloud 28.02 1.8
22 Ruth Johnson FR Dr. Phillips 28.06 1.0
23 Faith Sidwell JR Wiregrass Ranch 28.09 0.8
24 Paige Lassiter SR Alonso 28.17 -0.6
25 Ja'Mese Heard FR Jones 28.20 1.1
26 Paris Jernigan SO Viera 28.37 0.8
27 Amaya Potter JR Wiregrass Ranch 28.48 0.9
28 Samiya Edwards SO Palatka 28.54 2.1
29 Douglas Jamya JR Palatka 28.57 -0.6
30 Caydence Collins FR Wekiva 28.68 1.1
31 Emily Flagg SR Viera 29.04 1.0
32 Evionna Baroulette FR Alonso 29.17 0.9
33 Jayla Sullivan FR Evans 29.19 0.8
33 Carolyn Bradford SR Newsome 29.19 1.1
35 Aniya Gantz SO Apopka 29.22 1.1
36 Lauren Sutton FR Wharton 29.22 1.8
37 Jayla Jones SO West Orange 29.23 2.1
38 Tatiana George FR Osceola (Kissimmee) 29.40 1.0
39 Reigan Pellegrino SR Harmony 29.40 0.8
40 Hannah Horne FR Dr. Phillips 29.59 1.8
41 Allyssa Bartolo JR Alonso 29.65 0.9
42 Leyshka Arroyo JR Tohopekaliga 29.79 1.0
43 Avery Heap JR Harmony 29.87 0.8
44 Gabrielle Schuldt JR Newsome 30.01 1.8
45 Mikah Harvey SO Palatka 30.38 2.1
46 Nadeysha Rodriguez SO Kathleen 30.94 0.9
47 Myla Pierce SO West Orange 31.80 2.1
48 Emily Vargas SO Tohopekaliga 32.16 0.9
49 Jenelle Courtney JR West Orange 32.44 -0.6
50 Kadreah Varnado FR Osceola (Kissimmee) 32.54 0.9
51 Tyarah Irving FR Osceola (Kissimmee) 33.17 1.8
52 Veronica Cardozo SO Celebration 34.48 0.8
53 An-nissa Patterson FR Tohopekaliga 35.45 0.9
54 Kemaj Moore SO Evans 52.38 0.9
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 1
W: 0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Lourdes Safford JR Dr. Phillips 27.05
13 Tamara Buckmaster SR Rockledge 27.52
20 Jaedyn Smith SR Auburndale 27.97
32 Evionna Baroulette FR Alonso 29.17
46 Nadeysha Rodriguez SO Kathleen 30.94
48 Emily Vargas SO Tohopekaliga 32.16
54 Kemaj Moore SO Evans 52.38
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 2
W: 0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Paris Hart SO Kathleen 27.03
15 Tiana Roberts JR Apopka 27.71
23 Faith Sidwell JR Wiregrass Ranch 28.09
26 Paris Jernigan SO Viera 28.37
33 Jayla Sullivan FR Evans 29.19
39 Reigan Pellegrino SR Harmony 29.40
43 Avery Heap JR Harmony 29.87
52 Veronica Cardozo SO Celebration 34.48
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 3
W: 0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Serenity Brazell SO Wharton 25.97
10 Destiny Caldwell SO Ocoee 27.20
11 Casandra Ramirez SR Viera 27.44
27 Amaya Potter JR Wiregrass Ranch 28.48
41 Allyssa Bartolo JR Alonso 29.65
50 Kadreah Varnado FR Osceola (Kissimmee) 32.54
53 An-nissa Patterson FR Tohopekaliga 35.45
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 4
W: -0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Tykira Glasco JR Rockledge 25.96
12 Mariama Kamara SO Evans 27.47
24 Paige Lassiter SR Alonso 28.17
29 Douglas Jamya JR Palatka 28.57
49 Jenelle Courtney JR West Orange 32.44
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 5
W: 1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Nyla McFayden SO Apopka 26.62
21 Laylah Lara SO St. Cloud 28.02
36 Lauren Sutton FR Wharton 29.22
40 Hannah Horne FR Dr. Phillips 29.59
44 Gabrielle Schuldt JR Newsome 30.01
51 Tyarah Irving FR Osceola (Kissimmee) 33.17
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 6
W: 1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Cydney Wright SR Mainland 24.91
18 Ashari Beauford SR Wekiva 27.89
19 Kenzye Gainey SO Wiregrass Ranch 27.91
22 Ruth Johnson FR Dr. Phillips 28.06
31 Emily Flagg SR Viera 29.04
38 Tatiana George FR Osceola (Kissimmee) 29.40
42 Leyshka Arroyo JR Tohopekaliga 29.79
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 7
W: 1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 I'Asia Wilson SR Kathleen 25.05
14 Meridith Richemond SR Celebration 27.58
16 Jayda Parrish FR Auburndale 27.77
25 Ja'Mese Heard FR Jones 28.20
30 Caydence Collins FR Wekiva 28.68
33 Carolyn Bradford SR Newsome 29.19
35 Aniya Gantz SO Apopka 29.22
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 8
W: 2.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Jenyia Burton SR Jones 24.18
4 Ranecia Brown SR Jones 25.52
17 Shelby Fertic FR Harmony 27.86
28 Samiya Edwards SO Palatka 28.54
37 Jayla Jones SO West Orange 29.23
45 Mikah Harvey SO Palatka 30.38
47 Myla Pierce SO West Orange 31.80